Federer újra a helyes úton

M. Cs.M. Cs.
2008.04.25. 00:55

A Monte-Carlóban zajló ATP-torna harmadik fordulójában Roger Federer visszatalált a helyes útra. A svájci világelső előző nap mindössze kétlabdányira állt a kieséstől: a sehol sem jegyzett spanyol Rubén Ramírez Hidalgo 5:1-re vezetett ellene a döntő szettben, és már trükközött, a lába között ütögette vissza a labdákat. Federer azonban összeszedte magát, és rövidítésben megnyerte a meccset. Csütörtökön pedig a negyeddöntőbe jutásért vívott találkozón gond nélkül megverte a francia Gael Monfilst 6:3, 6:4-re. „Szerdán rengeteget hibáztam, ma már sokkal jobban játszottam. Főleg a tenyereseimmel voltam megelégedve. Nagyon fontos volt, hogy huszonnégy óra alatt ennyit változott a játékom, és hogy továbbjutottam” – mondta a svájci, aki sorozatban hetedik meccsét nyerte meg a számára legidegenebb salakpályán. A negyeddöntőben fel kell kötnie a gatyáját a 12-szeres Grand Slam-győztesnek, mert David Nalbandian vár rá, aki 6:1, 6:0-ra lemosta Tommy Robredót, s azon kevés teniszező egyike, akiknek nem negatív a mérlegük Roger Federerrel szemben, 8–8-ra állnak.