Taktikák Görbicz nélkül

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
Vágólapra másolva!
2008.04.17. 00:30
Címkék
A világ legjobb irányítója, a bokasérüléssel bajlódó Görbicz Anita nélkül készül a Győri Audi ETO KC az orosz Zvenyigorod elleni kézilabda BL-elődöntőre. Vajon pótolható vagy csak helyettesíthető a klasszis játékmester?

Ezekben a napokban sem a jelenlegi legerősebb magyar női kézilabdacsapat, sem az együttes edzője, Konkoly Csaba nincs könnyű helyzetben. A vasárnapi MK-döntőben (a Győr tíz góllal volt jobb a Dunaferrnél), bokasérülést szenvedő Görbicz Anita felépülése az orvosok szerint legalább három, legfeljebb öt hétig tart. Ez rossz hír, hiszen az ETO szombaton kezdi meg párharcát a Zvezda Zvenyigoroddal (gyakorlatilag a világbajnok orosz válogatottal) a BL-elődöntőben. Görbicz nélkül viszont meglehetősen nehéz helyzetbe került az együttes, érthető, hogy a legfontosabb kérdés Győrben: ebben a helyzetben milyen taktikai variációkat lehet kidolgozni?

Konkolyt az sem vigasztalja, hogy két kulcsjátékosa, a kapus Pálinger Katalin és az átlövő Tomori Zsuzsanna felépült sérüléséből, neki ugyanis az irányítót kell valakivel helyettesítenie.

Az edző nem is gondolkodik azon, miként pótolható Görbicz, mert szerinte sehogy.

„Hatékony taktikai variációkat kell találnunk – magyarázta Konkoly Csaba. – Nagy titokra vagy meglepetésre senki se gondoljon. Arról van szó, hogy az utóbbi hónapokban a bajnoki meccseken már többször alkalmazott felállásokban játszunk. Gyakran előfordult ugyanis, hogy Görbicz nélkül kezdtünk, s ő csak később lépett pályára. Volt olyan találkozó, amelyen csupán a második félidőben szerepelt. Ilyenkor forgattuk a Bradeanu, Hornyák, Tomori, Kovacsics belső négyest, amelynek néha Vérten is segített.”

A Görbiczet helyettesítőkre váró feladatokat, a taktika részleteit nem fejtette ki az edző, mi viszont elemezhetjük a klasszis irányító nélküli győri támadásokat. Az akciók alapja a nagyon erőszakos, már a kaputól távol is labdaszerzésre törekvő védekezés volt. Az ellopott vagy kipattanó labdával aztán megiramodott a két szélső valamelyike, netán a beállós, őket pedig a második hullámban követték az átlövők. A felállt védőfallal szemben a lövők valamelyike vagy Vérten Orsolya irányított – ezen variációk az ellenfél védekezésétől függően módosultak.

A győriek a Dunaferr elleni MK-döntő második félidejében (immár a sérült Görbicz nélkül) is ezt a harcmodort választották, ekkor a csapat védekezése is módosult.

Vajon mennyi idő alatt épül fel az irányító?

Vanyus Attila klubelnöktől megtudtuk: a lábát fekvőgipszben pihentető játékos otthona néhány napja szinte orvosi rendelővé változott. Görbicz szakadt bokaszalagjainak gyógyítására terápiás készülékek sorát és egy mágneságyat vittek a lakásba. A győri egészségügyi stáb munkáját a válogatott mellett dolgozó szakemberek is segítik. Dr. Balogh Péter csapatorvos közölte: Görbicz fájdalmai csökkentek, ám a héten még nem léphet rá fájós, fokozatosan gyógyuló jobb lábára. Ezért nem is utazhat el szombaton az együttessel Oroszországba.

„A jövő hét végére, vagyis a Zvenyigorod elleni BL-elődöntő visszavágójára nagyon szeretnék felépülni, de az orvosok szerint ehhez csoda kellene” – mondta Görbicz Anita, aki mindent megtesz a mielőbbi gyógyulásért. Akik ismerik őt, tudják, ha csak az akaratán, elszántságán múlna, már Zvenyigorodban is játszana.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik