Strandfoci: peches magyar nyitány az egri csarnokban

2008.02.08. 23:16
Balszerencsésen kezdődött a magyar válogatott számára az I. Nestea Indoor Beach Soccer nemzetközi torna az egri Városi Sportcsarnokban, hiszen a mieink büntetőkkel 9-8-ra kikaptak a németektől.
Délelőtt gyerekcsapatok vették birtokba a homokot, délután pedig a „nagyok” is megkezdték szereplésüket Egerben. A négy hazai élgárda számára kiírt torna nyitómérkőzésén a tavalyi profi magyar bajnok Nemzeti Étterem és a korábbi többszörös aranyérmes, a tavalyi szezont azonban kihagyó Liver 3& együttese csapott össze egymással.A budaörsieken az egész találkozón látszott a hosszú kihagyás, és mivel a Nemzeti viszonylag hamar háromgólos előnyre tett szert, egy kicsit kedvüket is vesztették a fehér mezesek. Az első harmad után 4-1, a másodikat követően 7-2 állt az eredményjelzőn, végül 11-3-ra győzött a tiszafüredi alakulat. Azért a Liver is több szép akciót vezetett a találkozó során, és az is bebizonyosodott, hogy nagy szükség lenne a csapat visszatérésére a nyáron, hiszen ha kellően motiváltak lesznek, ismét az esélyesek közé tartozhatnak majd a hazai mezőnyben.A folytatásban a tavalyi idény meglepetéscsapata, a Villár-PI Bonyhád és a 2007-es Grand Prix-sorozat győztese, a Goldwin Pluss mérkőzött meg egymással. Ez a meccs sokkal nagyobb küzdelmet, egyben kevesebb gólt hozott. A bonyhádiak bebizonyították, hogy nem a véletlen műve volt az elmúlt évi szereplésük, hiszen végig méltó ellenfelei voltak esélyesebb riválisaiknak. Az első harmadban mindössze egy gól született, melyet a Goldwin szerzett. A második 12 percben mindent egy lapra feltéve támadott a Villár-PI, és sikerült is egyenlítenie, ám utána rögtön válaszolt a lőrinci gárda, így a záró periódus előtt 2-1 volt az állás a GP-címvédő javára.Az utolsó felvonásban aztán a rutinosabb Goldwin bebiztosította a győzelmét, végül 5-2-re diadalmaskodva.Hat óra után néhány perccel sötétbe borult a csarnok nagy része, a pálya közepe viszont fényárban úszott, hogy a közönség egy hamisítatlan brazil táncbemutató látványával melegítsen be a válogatott torna első két résztvevője, Svájc és Lengyelország összecsapására.A legutóbbi Európa-bajnokság 3. és 4. helyezettje öldöklő küzdelmet vívott egymással, és úgy tűnt, az első harmad nem hoz gólt, ám három másodperccel a dudaszó előtt Stephan Meier egy bombatalálattal mégis vezetést szerzett a helvéteknek.A második 12 perc is nagy csatát hozott, és ugyancsak egy gólt, ezt azonban a lengyelek lőtték, méghozzá Friszkemut révén. A döntés tehát az utolsó játékrészre maradt, amelyben tovább gyűrték egymást a felek. A hajrát a svájciak bírták jobban, előbb Lutz, majd Stankovic is betalált, így 3-1-re Angelo Schirinzi tanítványai nyerték a mérkőzést.Mielőtt jött az est fénypontja, a magyar válogatott bemutatkozása, a Riporterek csapata és az Axel Springer együttese vívott gálameccset, melyen a tévések 0-3-ról felállva egyenlítettek Hajdú B. István mesterhármasával.És akkor következett a Magyarország-Németország találkozó. A mieinknek volt törlesztenivalójuk riválisukkal szemben, hiszen a tavalyi ausztriai négyes tornán vitatható körülmények között büntetőkkel kikaptak tőlük.Ennek megfelelően elszánt, harcos magyar csapatot láthatott a közönség, amely már Weisz Tamás gyönyörű ollózásával vezetést szerezhetett volna, ám ekkor még szerencséje volt a németeknek.Nem úgy az 5. percben, amikor Besenyei Ferenc fordult le az emberéről, majd higgadtan a jobb alsó sarokba helyezett. (1-0)Két perc múlva Badalik Szabolcs a félpályáról végezhetett el szabadrúgást, lövése pedig a jobb kapufáról a hálóba pattant, így máris megnyugtató előnybe kerültünk. (2-0)Ötletesen, szellemesen játszottak Bódi Attila tanítványai, akiknek minden mozdulatát árgus szemekkel figyelte a pálya széléről a tanácsadóként jelen lévő brazil szakember, Marcelo Silveira Mendes.2-0-s első harmadot követően a 14. percben váratlanul szépítettek a németek Stolli távoli lövésével (2-1), de alig három percig reménykedhettek benne, hogy szorosabb lesz a folytatás, akkor ugyanis Fekete Tamás lehetetlen szögből Prostka kapujába juttatta a labdát. (3-1)Az utolsó periódus rémálomszerűen indult a számunkra, hiszen Eddie és Stolli találatával villámgyorsan egyenlített az ellenfél. (3-3)Őrült perceket élt át a publikum, középkezdés után ugyanis Weisz, majd Stolli is eredményes volt. (4-4)Újabb húsz másodperc elteltével Besenyei szenzációs ollózása hozta meg újra a vezetést, majd nem sokkal később ugyanő öngólt vétett. (5-5)Érdemes megemlíteni, hogy ekkor kevesebb, mint két perc alatt hat (!) gólt szereztek a csapatok!Utána viszont megnyugodtak a kedélyek, és egészen a 35. percig kellet várni az újabb találatra, amely természetesen Besenyei nevéhez fűződött. (6-5)Nem tudtuk azonban kihúzni a végéig, fél perccel a vége előtt ugyanis Stolli villant megint, így jöhetett a háromperces hosszabbítás, aranygólig. (6-6)Mivel itt sem született döntés, büntetőpárbaj következett, amelyben – ahogy az a futballtörténelemben lenni szokott – nem lehetett legyőzni a németeket. Tőlük ugyanis Dannilo, Stolli és Dos Santos sem hibázott, nálunk viszont Badalik és Simonyi gólja után Besenyei igen, így összességében 9-8-ra a német csapat diadalmaskodott.Folytatás szombaton a német-svájci és a magyar-lengyel találkozókkal.