A Loki nem száguldott a Sturm Graz ellen

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
Vágólapra másolva!
2008.02.06. 12:27
Címkék
Vereséggel kezdte a törökországi edzőtábort a bajnok DVSC-TEVA. Örömteli viszont, hogy a Loki futballistái az itthoni majd egy hónap alatt megszokott műfű helyett a valódi gyepen is jól mozogtak, csupán a kapu előtti koncentrációhiánynak tudható be, hogy Herczeg András együttese végül 1–0-s vereséget szenvedett az osztrák Sturm Graztól.

Nagy nap volt a hétfői a DVSC TEVA játékosai számára, hiszen a majdnem egy hónapos téli felkészülés során ekkor léphettek először igazi gyepre Sándor Tamásék. Eddig műfüvön edzettek és gyakoroltak a bajnokcsapat tagjai, a törökországi Belekben azonban kifogástalan talajú, füves pályák várják a hidegebb éghajlatról érkező együtteseket, ezért is edzőtáborozik a környéken annyi csapat. A debreceniek vasárnap éjfélkor érkeztek meg a török Riviéra egyik legkedveltebb üdülőhelyére, s a hétfői, első füves gyakorlás után kedden már felkészülési mérkőzés is várt a hajdúságiakra. Az osztrák Bundesliga listavezetője, a Sturm Graz volt az ellenfél, s bár a felkészülési időszakban nem az eredmény a fontos, némi következtetést mégis levonhatnak a Lokinál a meccsből – hiszen múlt pénteken ugyancsak Belekben a hazai tabellán a DVSC előtt álló Honvéd játszott az osztrákok ellen, s akkor 3–2-re nyert a Sturm.

Herczeg András klubmenedzser a Graz ellen nem számíthatott a combját régóta fájlaló Bernáth Csabára (a csapatkapitány a hét második felében kapcsolódhat be a közös felkészülésbe), az első beleki gyakorláson sérülést szenvedő Dragan Vukmirra és Demjén Gáborra, valamint Leandróra, aki még az elutazás előtt lázasodott be. Így továbbra is a többnyire középső védőként szereplő Komlósi Ádám játszott a DVSC hátsó alakzatának jobb oldalán, míg a középpályán Czvitkovics Péter vette át a már a holland PSVben futballozó Dzsudzsák Balázs helyét.

Az utolsó törökországi mecscsét játszó osztrák együttes kezdett jobban, ám tíz perc után a DVSC-TEVA átvette a játék irányítását, Dorge Rostand Kouemaha többször is megszerezhette volna a vezetést. A Sturm kihúzta kapott gól nélkül a szünetig, a folytatásban pedig hamar megszerezte a vezetést. A 48. percben a kazah játékvezető Mészáros Norbert szerelését látta szabálytalannak: a tizenegyespontra mutatott, Mario Haas pedig értékesítette a büntetőt. A gól kicsit megfogta a debrecenieket, ám néhány perc elteltével újra a magyar csapat diktálta a tempót. Sándor Tamás előtt adódott is lehetőség az egyenlítésre, de a középpályás lövése egy védőről szögletre pattant.

Vereséggel kezdte tehát beleki sorozatát a DVSC, a csapat legközelebb pénteken, a délkoreai Pohang Steelers ellen lép pályára.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: Kecskemét–Újpest meccs az NB I-ben, BVSC–Vasas az NB II-ben

Minden más foci
1 órája

Iráni továbbjutó a sznúker-vb-n, Vafaei legyőzte Hawkinst

Egyéb egyéni
1 órája

„Megnehezítem a saját életemet" – Norris elvesztette a vezetést a bajnokságban

F1
1 órája

Meglepetés, a Saint-Étienne legyőzte a Lyont a Ligue 1-ben

Francia labdarúgás
2 órája

A Real Madrid a 93. percbeli Valverde-rakétával győzött az Athletic Bilbao ellen

Spanyol labdarúgás
2 órája

„Mégis hova kellett volna mennie Verstappennek?" – a Red Bull értetlenkedett, az FIA érvelt

F1
2 órája

Kikapott az Atalantától és távolodik a kupainduló helyektől a Milan

Olasz labdarúgás
3 órája

A Leverkusen botlásával a Bayern a következő fordulóban akár bajnok is lehet

Német labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik