„Ne kérdezd, mi történt” – ezzel fogadta a Honvéd–Eger mérkőzést követően a tudósítót Kovács István, a Domino mestere. Ezzel arra utalt a szakember, hogy a horvát Dubrovnik ellen siker (11–10) után másfél héttel agyonverte őket az Eger a kupadöntőben (12–6), majd a Juggal szembeni kellemetlen idegenbeli zakó (10–5) után egy héttel magától értetődő természetességgel darálták be már az első negyedben a kupagyőztes hevesieket (4–1). A vendégek oldalán eközben valaki rezignáltan megjegyezte: sajnos nem lehet mindig öt lőtt góllal csodát tenni (a LEN-kupapárharc visszavágóján az egriek 5–1-re verték meg a Szegedet). A Honvéd sorozatában nem is feltétlenül az ötvenszázalékos mérleg a meglepő, hanem a gólkülönbségek, mivel egy olyan csapatról van szó, amely öt olimpiai bajnokkal áll fel, és mellettük még több válogatott kiválóság erősíti a gárdát. Kovács edző elmondta, nem hisz benne, hogy egy hét alatt sok minden megváltozott, ezért állt valamelyest ő is értetlenül az elmúlt időszak történései előtt. Nézzük a győzelem összetevőit. A remek védekezés és a mérkőzést is eldöntő első negyed mellett fontos volt, hogy tizenegy emberelőnyből ötöt értékesített a Honvéd – a jegyzőkönyv szerint. Noha már a 45.5 százalékos mutató is remeknek minősül – az őszi idényben ez 41.4 volt –, ehhez még tegyük hozzá, további két hazai találat is egy másodperccel a kiállítás lejárta után született, tehát csak hivatalosan számít egyenlő létszámban szerzett gólnak, elvégre ekkorra még nem tud visszarendeződni a hátrányban lévő csapat védekezése. Mondhatjuk tehát, hét előnygólt szerzett a Domino, míg a nyolcadik találata Bárány Attila szabaddobása volt, a hazai együttes tehát nem jegyzett valódi akciógólt. Hasonló cipőben járt az Eger is. A vendégek egy büntetőt és három emberelőnyt értékesítettek, az ötödik találatuk két másodperccel a fór lejárta után született.
Kovács István mellett az elöl és hátul egyaránt remeklő GórNagy Miklós is kiemelte a fegyelmezett játék fontosságát. A nyáron Egerből szerződtetett pólós érkezésekor felvetődött, mi a csudát fog csinálni négy bekkel a keretében a Honvéd, ám az edző már akkor hangsúlyozta, igyekeznek a védők erényeit támadásban is kamatoztatni. Gór-Nagy esetében ez egyre jobban megy, a 24 éves bekk már a szezon kezdetén is többször megcsillantotta átlövői képességét is. Persze akkor is tudhattuk, majd a rangadókon dől el, milyen átlövőt képez a szakember a válogatott játékosból. Nos, minden további szócséplésnél többet mond egy szám: a védőmunkáját is elsőrangúan ellátó Gór-Nagy kétszer mattolta Szécsi Zoltánt.
A kétszeres olimpiai bajnok egyébként hárommal több lövést védett, mint athéni olimpiai kapustársa, Gergely István, azonban ettől függetlenül sem tudott túllépni az Eger az idegenbeli rangadóira jellemző vereségsorozaton. A hevesiek kikaptak a bajnokságban a Kőér utcában és a Szeged otthonában, a LEN-kupában Szegeden, a Magyar Kupában pedig a Vasastól a Komjádi uszodában, csak a kupadöntőben tudtak győzni a Szőnyi úton. Igaz, ez azt is jelenthetné, hogy ha az Eger hazai pályán kezdi a rájátszást, akkor tuti döntős, vagy éppen biztos bajnok. Jósolni lehetetlen, de az egriek szempontjából fontos lenne, hogy minél hamarabb megoldást találjanak erre a problémára. A másik gondról Gerendás György már a lefújás után is beszélt: az elmúlt időszak nagy sikerei után természetes a hullámvölgy, a szakembernek azonban gyorsan túl kell lendítenie ezen csapatát, mivel három hét alatt még három rangadó vár rájuk – elsőként szombaton a Vasas elleni. Idegenben.