Válságban van a Bosna Sarajevo

H. L., S. J.H. L., S. J.
Vágólapra másolva!
2007.11.10. 16:12
Címkék

Az előző hét végi bajnoki rang adón a címvédő Bosna Lido Sarajevo, a Pick-Szeged vasárnapi BL-ellenfele kikapott Banja Lukában a Boractól (25–23). A boszniai szerb csapat a hetedik forduló után azonos ponttal áll a Bosnával. Mivel a két gárda toronymagasan kiemelkedik a mezőnyből, máris veszélybe került a fővárosiak bajnoki címe.

Ezért a klub a héten elnökségi ülést tartott. A vezetőség kiemelte, hogy elégedetlen az eddig elért eredményekkel, főként a játékosok hozzáállásával, és azonnal megbeszélést tartott a kézilabdázókkal, valamint a szakmai stábbal. A vezetők elmondták: változatlanok a célok (a bajnoki cím megvédése, a BL-ben a csoportból való továbbjutás vagy legalább a harmadik hely megszerzése).

A dorgálás után a csapat szerdán bajnoki mérkőzést játszott az újonc Gradac ellen, és 35–24re győzött.

A Pick-Szeged elleni mérkőzés eredménye jelentősen befolyásolhatja a klub jövőjét, ezért fantasztikus hangulat várható. Tudni kell, hogy a Bosna szurkolói az FK Sarajevo futballcsapat drukkerei, s a bosnyák fővárosban a Szegedet „szerb” csapatnak tartják. Igaz, a Bosna soraiban is több szerb játékos szerepel, és az edző is szerb, mégis forró fogadtatásra számíthatnak Vladan Matics játékosai. A szegediek fogadkoztak, hogy a felfokozott hangulatban is igyekeznek megőrizni hidegvérüket.

„Nekünk a játékkal kell foglalkoznunk, és abban sokkal jobbak vagyunk ellenfelünknél – vélekedett Lele Ambrus, a Pick-Szeged ügyvezető elnöke. – Csapatunk tizenöt góllal nyert itthon a Szarajevó ellen, s ezután elvárható, hogy idegenben is két pontot szerezzen. Valamennyi játékosunk egészséges és elszánt. Nem féltem a Szegedet, ugyanakkor biztos vagyok abban is, hogy a Bosna az életéért fog küzdeni, és mindent elkövet a sikerért. A legfontosabb, hogy sérülés nélkül és persze Pick-sikerrel záruljon a csata.”

Legfrissebb hírek

Súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett a Nyíregyháza kapusa

Labdarúgó NB I
2 perce

Luis Enrique: A PSG és a Real Madrid helyzetét nem lehet összehasonlítani

Klub-vb
31 perce

Hajón tölti az 50. születésnapját Palkovics Krisztián

Jégkorong
35 perce

Bevetésre kész a kolozsváriak gólkirálya a Paks ellen

Európa-liga
42 perce

A híres kifakadás az elbukott brazíliai vb-kijutás után és az előző politikai rendszer kemény kritikája – keressük a magyar futball legjobb idézetét!

Magyar válogatott
1 órája

85 éves Törő András, aki egyszerűen lelépett

Képes Sport
1 órája

Messi duplázott, sorozatban negyedik MLS-meccsét nyerte meg az Inter Miami

Minden más foci
1 órája

Csütörtöki sportműsor: Paks–CFR az Európa-liga selejtezőjében; Wimbledon

Minden más foci
8 órája
Ezek is érdekelhetik