Örömünnep délen

M. B.M. B.
2007.11.08. 23:29

Ljubljanában méltó módon ünnepelték meg Ivo Daneut, akinek trikóját az Olimpija –CSZKA mérkőzés előtt húzták fel a Tivoli Arena mennyezetére. Daneu 14 esztendőn át játékosként, majd egy idényen keresztül edzőként szolgálta az Union Olimpija gárdáját. A 70. életévét idén betöltő klasszis tiszteletére rendezett ünnepély „főfogásaként” a Ljubljana az Európa szerte rettegett Moszkvát gyűrte maga alá az utolsó másodpercben szerzett Marko Milic-kosárral (74–72). A mérkőzés igazi hőse ettől függetlenül nem a hazaiak NBA-t is megjárt kosarasa volt, hanem Jasmin Hukic, aki a találkozón hat hárompontost rámolt be az utolsó negyedben már nyolc ponttal is meglépő Moszkva gyűrűjébe. A címvédésről tavaly Görögországban lemaradó oroszoknak ez volt az első vereségük az idei sorozatban, míg az Olimpija veretlenül menetel. Hukicékhoz hasonlóan megőrizte veretlenségét a Szaloniki is, amely a Cibonát fektette két vállra. A második félidőre kilencpontos előnnyel forduló horvátok egészen az utolsó negyedig vezettek, ám nem bírtak Jeremiah Masseyvel. A csatár két rontott mezőnydobással jutott el 28 pontig, csapata pedig túlélte a mérkőzést lezáró büntetőpárbajt.