mögötte három támadó szel lemű középpályás, ugyanakkor a védelemnek stabilitást ad a négy bekk előtti két szűrő. Azt hiszem, ebben a felállásban mindenki jól érzi magát, és tudja a feladatát. Jó úton járunk, és szerintem fontos, hogy Nagy Sándor pszichológus a csapat mellett dolgozik. A magyarok szkeptikusak az ilyesmiben, pedig nálunk, a Bundesligában egyre többen alkalmaznak mentális trénert, bizony nem árt szakember segítségével feldolgozni, ami történik. Akár a sikert, mondván, nem szabad elszállnunk magunktól, akár a kudarcot, hiszen nem kell összeroppanni a rosszabbul sikerült meccs után, de említhetném Gera Zoltán isztambuli piros lapját: a nyilvánvaló igazságtalanság kezelése, megemésztése is könynyebben megy, ha a játékosok lelkivilágát jól ismerő pszichológus segít ebben.
Sikeres a klubjában is: a napokban a német bajnokság hivatalos honlapján szavazhattak az olvasók, a bajnokság eddigi mérkőzésein ki volt a legjobb középpályás.
Hallottam róla, örülök, hogy remek játékosok társaságában emlegették a nevem.
Ennyi? Dicséretes a szerénysége, és ha nem mondja ön, megteszem én. Szóval a szavazás végeredménye: első Hajnal Tamás (Karlsruhe), második Diego (Werder Bremen), harmadik Franck Ribéry (Bayern München), negyedik Rafael van der Vaart (HSV), ötödik Jermaine Jones (Schalke)… Brazil világklasszis, huszonötmillió euróért, azaz hatmilliárdkétszázötvenmillió forintért megvásárolt francia vb-ezüstérmes az ön által vert mezőnyben…
Nézze, nem lenne elegáns, ha most dicsérgetném magam. Büszke vagyok erre a szavazásra is, és boldoggá tesz, hogy mások is észreveszik, értékelik a teljesítményemet. De nem hiszem, hogy jobb vagyok, mint Diego vagy Rafael van der Vaart. Hasznosabb, ha a realitások talaján maradok. Sem nekem, sem a csapatnak nem tenne jót, ha elhinném, most már enyém a világ – és azt hiszem, a pszichológus sem örülne ennek…