Bojan Krkic debütáló meccsén gólt szerzett az U21-es válogatottban

2007.10.13. 00:13
Spanyolország, Olaszország, Hollandia, Oroszország, és Anglia válogatottja is őrzi makulátlan mérlegét a 2008-as svédországi U21-es Európa-bajnokság selejtezőinek pénteki játéknapja után. A spanyoloknál első mérkőzésén gólt szerzett a Barcelona 17 éves "tinisztárja", Bojan Krkic, az olasz válogatott pedig Robert Acquafresca vezérletével győzte le a horvát korosztályos nemzeti együttest.
Bojan Krkic U17-es világbajnokként a 21 éven aluliaknál is a babérokra tör

Nagyszerűen sikerült az FC Barcelona 17 éves szupertehetségének, Bojan Krkic-nek a bemutatkozása a spanyol U21-es válogatottban, amely 2-0-s idegenbeli győzelmet aratott Lengyelország ellen.

A kiegyenlített játékképet mutató mérkőzésen a hazaiak kapusának, Bialkowskinak a kiállítása után pecsételődött meg a lengyel válogatott sorsa a 70. percben. A hálóőr helyére ráadásul mezőnyjátékost kellett beállítani.

Az emberelőnyben játszó spanyolok először Jurado szabadrúgásgóljának örülhettek, az utolsó percben pedig éppen az újonc Krkic biztosította be a győzelmet az ibériaiaknak.

Olaszország 21 éven aluli válogatottja megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a horvát nemzeti tizenegy ellen elért 2-0-s győzelmével Chietiben. A mérkőzés hőse a Cagliari csatártehetsége, Acquafresca volt, aki mindkét félidőben gólt szerzett.

A meccsen a Villarreal befejezőembere, Guiseppe Rossi is remek formát mutatott, gól(ok)ban azonban ez nem mutatkozott meg. Casiraghi fiai a legkomolyabb riválisukat fektették két vállra péntek este, s négy mérkőzés után továbbra is százszázalékosak.

Izrael korosztályos válogatottja 12000 néző előtt játszott igazságos döntetlent Németország ellen a Ramat Gan-stadionban, Tel-Avivban.

A hazaiak kezdték jobban a meccset, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést a 19. percben, miután Hennings közelről pofozta a hálóba a labdát szöglet után.

Shpungin beadását követően aztán Buzaglónak sikerült mattolnia a remekül védő Neuer kapust, a 43. percben született az egyenlítő találat.

A második félidő közepén Andreas Beck hibáját követően Azriel gyalogolhatott a kapuig, a végén azonban Hennings újra eredményes volt Khedira átadása után, pontot mentve a németeknek.

Az angolok Derbyshire találatával győztek Montenegró válogatottja ellen, a franciák hazai pályán, a hollandok pedig idegenben nyertek fölényesen.

A tíz csoportgyőztes és a négy legjobb második helyezett pótselejtezőt játszik, ahonnan hét csapat csatlakozhat a rendező Svédországhoz a jövő évi Európa-bajnokságon.

U21-ES EURÓPA BAJNOKI SELEJTEZŐK, EREDMÉNYEK, PÉNTEKI JÁTÉKNAP

1. CSOPORT
Olaszország–Horvátország 2-0 (Acquafresca 41., 57.)
3. CSOPORT
Bulgária–Portugália 1-0 (Dimitrov 43.–11-esből)
Anglia–Montenegro 1-0 (Derbyshire 21.)
4. CSOPORT
Oroszország–Kazahsztán 4-0 (Kombarov 2., 43., Fajazulin 49., Kazarov 81.)
Lengyelország–Spanyolország (Jurado 73., Krkic 90.)
5. CSOPORT
Észtország–Hollandia 0-3 (Sno 3., 45., Beerens 54.)
Norvégia–Svájc 2-1 (Elyounoussi 67., Demidov 86., ill. Derdiyok 82.)
7. CSOPORT
Ausztria–Ciprus 2-1 (Hoheneder 38., Klien 45., ilél. Dimitriou 75.)
Belgium–Szlovákia 4-2
9. CSOPORT
Izrael–Németország 2-2 (Buzaglo 43., Azriel 70., ill. Hennings 19., 79.)
10. CSOPORT
Franciaország– Bosznia-Hercegovina 4-0 (Gouffran 28., Gakpe 64., Marveaux 70., 79.)