A mérkőzésnél több problémát okozott a megérkezés a galloknak

2007.10.13. 18:56
A francia labdarúgó-válogatott hatgólos győzelmet aratott a Feröer-szigeteken Európa-bajnoki selejtezőn. Pedig a gallok nehezen jutottak el a meccs helyszínére. Thierry Henry 41. gólját szerezte a válogatottban, ezzel beállította Michel Platini csúcsát.
Thierry Henry öröme érthető: jó játékkal segítette győzelemhez a válogatottat, és beállította Michel Platini rekordját is
Reuters
Reuters

Kalandos körülmények között érkezett meg a világbajnoki ezüstérmes együttes Tórshavnba, ugyanis a hatalmas köd miatt a helyi repülőtér nem tudta fogadni őket pénteken délután.

A franciák így a norvégiai Bergenben töltötték az éjszakát, és végül nem sokkal a meccs előtt a helyszínen voltak. Bár az UEFA lehetőséget ad arra, hogy amennyiben egy válogatott rajta kívül álló okok miatt nem tud megérkezni 24 órával a mérkőzés előtt, úgy elhalaszthatják azt, de a franciák nem éltek a lehetőséggel.

Nem is kellett, ugyanis a Feröer-szigetek válogatottja nem jelentett komoly akadályt a galloknak.

A hetedik percben már Mikkelsen hálójában volt a labda, Ribéry balról passzolt középre, és Anelka közvetlen közelről a hálóba továbbított. Egy perc múlva újra gólnak örülhettek a franciák, Thierry Henry szépen tekert a bal sarokba. A Barcelona csatára 41. gólját szerezte a nemzeti csapatban, ezzel beállította a legendás Michel Platini csúcsát.

A második félidőben a csereként beállt Benzema megszerezte a harmadik gólt, a fiatal játékos Ribéry bal oldali szabadrúgását bólintotta a hálóba, Mikkelsen nagyon rosszul jött ki.

Rothen sem akart elmaradni a társaktól, a remek ballábbal megáldott játékos 27 méterről végezhetett el szabadrúgást. A párizsi futballista eltekerte a sorfal felett a labdát, amely a bal sarokba vágódott.

Igazi örömfocit mutattak be a franciák, a fiatal Benzema még egyszer betalált a hajrában, miután Benzema közvetlen közelről a hálóba gurított Thierry Henry átadása után. A ráadásban még Ben Arfának is megadatott, hogy góllal debütáljon a válogatottban, és beállította a 6-0-s végeredményt.

B-CSOPORT
Feröer-szigetek – Franciaország 0-6 (Anelka 7., Henry 8., Benzema 49., 79., Rothen 64., Ben Arfa 90+3.)