Végre megint angol rivális (1)

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
Vágólapra másolva!
2007.09.17. 23:32
Címkék
Kevés csapat büszkélkedhet azzal, hogy az európai kupákban hazai pályán még egyszer sem szenvedett vereséget angol együttestől. Márpedig a májusi BL-finalistát kedden fogadó FC Porto ezek közé tartozik, így a 2005-ös Bajnokok Ligája győztese, a Liverpool ellen sem a vereség jár a portugálok fejében.

Kilencből nulla. Ez a csúfos számadat olvasható ki az angol kupacsapatok azon mérkőzéseiből, amelyeket a Porto ellen idegenben játszottak az elmúlt években a Bajnokok Ligájában és az UEFAkupában. 2003 novembere óta az Estádio do Dragao (Sárkány Stadion), előtte pedig az Estádio das Antas (Dolmen Stadion) bizonyult bevehetetlen erődítménynek valamennyi angol próbálkozó számára. Pedig nem akárkik portyáztak a 250 ezer lakosú kikötővárosban, ám ott még a Premier League „nagyvadjai” közül sem sikerült senkinek győznie. A szigetországi sajtóban csak mágikus négyesnek titulált együttesek ugyan nem ijedtek meg sem az ellenféltől, sem pedig az általában fanatikus drukkerektől, de valahogy mégsem jött össze a diadal a Manchester Unitednek, a Chelsea-nek, az Arsenalnak, illetve a Liverpoolnak.

Valamiért a Porto játékstílusa nem fekszik az angoloknak, ám ennek okait még maguk a kék-fehérek is inkább csak sejtik, mintsem igazán tudják. A portugál bajnokcsapat évről évre átalakul, legnagyobb tehetségeit minden szezon végén elviszik az európai sztárklubok, ám egyvalami még így sem változik: angol gárda sohasem nyer a Porto otthonában.

„Örülünk, hogy ismét angol ellenféllel találkozhatunk – utalt a remek statisztikára Jesualdo Ferreira, a Porto vezetőedzője. – Tiszteljük labdarúgásukat, az elmúlt három idény kétszeres döntősét és egyszeres győztesét pedig öröm vendégül látni. Én még nem túl régen vagyok itt, így nem ismerem teljes egészében a titkot, ám ha pontosan tudnám, akor sem árulnám el.”

Folytatás a 7. oldalon.

Legfrissebb hírek

UEFA Ifjúsági Liga: Puskás Akadémia–Brann Bergen

Minden más foci
25 perce

Női NB I: hárommal verte meg az újoncot a címvédő FTC

Labdarúgó NB I
43 perce

WTA-vb: Ribakina legyőzte a beugró Alekszandrovát

Tenisz
1 órája

„Teljesen máshogy viszonyulok hozzá, mint a klubcsapatomnál lévőhöz” – Szoboszlai a válogatott új mezéről

Magyar válogatott
1 órája

Ezzel a kerettel fogadják a magyar válogatottat az örmények

Magyar válogatott
2 órája

Bemutatták a magyar válogatott új hazai mezét

Magyar válogatott
2 órája

Madison Keys visszalépett a WTA-vb utolsó csoportmeccsétől

Tenisz
2 órája

Megvan Waltner utódja az NB II-es Szentlőrincnél – hivatalos

Labdarúgó NB II
2 órája
Ezek is érdekelhetik