Dovizioso robbantott, Lorenzo csak a hatodik helyről rajtolhat

2007.09.16. 00:13
A gyorsaságimotoros-világbajnokság negyedliteres kategóriájának éllovasa, a vb-címvédő spanyol Jorge Lorenzo a szabadedzéseken parádézott, az időmérő edzésen azonban kudarcot vallott. A hispán világklasszis csupán a hatodik helyet szerezte meg, a tréninget pedig elsőszámú vetélytársa, az olasz Andrea Dovizioso nyerte.
A Team Toth Aprilia spanyol sztárja, Hector Barbera jól teljesített, a második helyről rajtolhat, így akár a futamgyőzelemért is versenyben lehet vasárnap.A csapat magyar pilótája, Tót Imre Doviziosótól mintegy három és fél perccel elmaradva a 20. helyet szerezte meg. Tóth kilenc riválisát előzte meg, közülük négyen nem teljesítették a kvalifikációs szintet.Leggyorsabb körében 1:40,355 percet repesztett a szélvészgyors itáliai, Barberára három és fél tizedet, Lorenzóra pedig több mint fél másodpercet vert. Izgalmas futam elébe néznek a sportág szerelmesei, Dovizioso ha jól elkapja a rajtot, akkor összetettben faraghat egy picit szakadéknyi hátrányán.