6. Olimpia-Nagytétény 1 1 5 8–29 4
7. Pécsi VSK 1 5 3–26 3
8. Újpesti TE 1 5 4–20 1

----
Gólzáporos fordulóval kezdődött a női NB I idei szezonja. A játéknap legizgalmasabb meccsét az Üllői úton vívták, ahol a hazaiak már 2–0-ra is vezettek, de a győriek nem adták fel, és 3–2-re fordítottak. Félig már a vendégek zsebében volt a 3 pont, amikor a 92. percben az FTC kiegyenlített. A múlt évad dobogósai hazai környezetben játszottak, s egyaránt gólzáporos győzelmet arattak. Az MTK-pályán Schumi Dorottya vitte a prímet, háromszor is betalált, de eredményes volt a kék-fehérek két újonca, Schumi Mercédesz és Garamvölgyi Nikolett is. A tavalyi szezon gólkirálynője, Pádár Anita villámrajtot vett: négyszer „köszönt be” az újonc Olimpia ellen.
1. FORDULÓ
FERENCVÁROS–GYŐRI ETO FC 3–3 (2–0)
Üllői út, 200 néző. V: Fazekas H.
FERENCVÁROS: Horváth B. – Sütőné, Rudán, Ménesi, Kucsera – Szabó A. (Megyes Á., 66.), Krenács, Deli, Fodor V. (Dián, 69.) – Varga Sz. (Fábián D., 82.), Dörömbözi Cs. Edző: Hevesi Tamás
GYŐR: Sipos H. – Horváth E., Csuti, Tóth A., Csonka Á. (Kiss Tóth K., a szünetben) – Víg V. (Tell Zs., a szünetben) – Kopcsa R., Stefán (Csonka B., 60.), Ferencsik – Rauch, Fehér N. Edző: Siska Attila
Gólszerző: Varga Sz. (2), Krenács, ill. Kopcsa R. (2), Fehér N. Sárga lap: Kucsera, ill. Ferencsik. Jó: Horváth B., Krenács, Varga Sz., ill. Sipos H., Kopcsa R., Fehér N.
Hevesi Tamás: – Ebben a mérkőzésben benne volt a foci sava-borsa, mindkét csapat remekül küzdött. Azt hittem, hogy az első félidőben szerzett kétgólos előnyünk után fölényesen nyerünk, de a második játékrészben nagyon magunkra engedtük a Győrt, s a végén örülnünk kellett a döntetlennek.
Siska Attila: – Nagyon lámpalázasan kezdtünk, ám a második félidőre teljesen kicserélődött a társaság. Örülök, hogy volt tartása a csapatnak, és kettő nullás hátrányból is sikerült fordítanunk. Ellentétes félidők alapján igazságos a döntetlen.
MTK HUNGÁRIA FC–ÚJPESTI TE 7–1 (2–1)
Hungária krt., Hidegkuti-stadion, 200 néző. V: Juhász E.
MTK: Rotmeisel – Szabó I., Belső, Brunda, Gali (Radics, 61.) – Garamvölgyi, Méry, Schumi D., Gál T. – Jakabfi (Schumi M., 59.), Várkonyi O. Edző: Turtóczki Sándor
ÚJPEST: Szőcs R. – Szabó Sz., Wikidál, Békefi – Kakuk, Gyökeres, Külüs, Trencsányi, Hajdu (Gyöngy, 60.), Bura – Gálik. Edző: Farkas László
Gólszerző: Schumi D. (3, egyet 11-esből), Schumi M., Méry, Garamvölgyi, Gál T., ill. Gyökeres. Jó: Schumi D., Garamvölgyi, Gál T., Várkonyi O., ill. Gyökeres
Turtóczki Sándor: – Ezúttal egy félidőnyi elfogadható játék is elég volt a győzelemhez. A továbbiakban többet kell nyújtani a siker érdekében.
Farkas László: – Hatvan percig nagyjából partiban voltunk az MTK-val. Számomra érthetetlen, miképp tudunk húsz perc alatt kiütéses vereséget szenvedni.
1. FC FEMINA ’93–OLIMPIA NFK-NAGYTÉTÉNY 12–0 (6–0)
Széchenyi tér, 100 néző. V: Ember T.
FEMINA: Mátra – Kanta, Paraoánu, Szeitl, Sümegi (Gáspár C., a szünetben) – Szekér, Benkő, Smuczer, Sebestyén – Jakab R., Pádár. Edző: Kiss László
OLIMPIA: Majnik (Dénes D., 70.) – Ferbert, Gleich, Damak, Kovács Zs. – Such (Halász R., 75.), Gáspár É. (Németh B., 60.), Váradi Sz., Nagy B. – Váradi Á., Barsi. Edző: Korcsogh Orsolya
Gólszerző: Pádár (4), Jakab R. (3), Smuczer (2), Sümegi, Sebestyén, Kanta. Jó: Pádár, Jakab R., Smuczer, Benkő, ill. a vendégeknél senki
Kiss László: – Hosszú, nehéz és fáradságos út vár az Olimpiára ebben a bajnokságban.
Korcsogh Orsolya: – Az Olimpia ma még nincs egy súlycsoportban a Feminával. Az edzéseken azért dolgozunk, hogy ez a különbség csökkenjen.
VIKTÓRIA FC-SZOMBATHELY–PÉCSI VSK 8–0 (3–0)
Szombathely, 250 néző. V: Borbás
SZOMBATHELY: Papp E. (Szvorda, a szünetben) – Szórádi, Tálosi, Tóth E. – Borbély (Kovács E., 59.), Rácz Zs., Horváth N. (Papp D., 59.), Megyeri – Fenyvesi, Szuh (Pas, 66.), Tóth G. Edző: Markó Edina
PVSK: Varga B. – Patocskai, Iván, Szűcs Á., Kelemen (Kovács K., 80.) – Kovács M., Wágenhoffer (Hunyadi A., 85.), Csaba O., Jáhn – Török K., Pupos I. Edző: Csaba Ferenc
Gólszerző: Fenyvesi (2), Tóth G. (2), Szuh, Rácz Zs., Papp D., Pas. Sárga lap: Csaba O. Jó: Rácz Zs., Fenyvesi, Tóth G., ill. a vendégeknél senki
Markó Edina: – A jól küzdő Pécs ellen reális győzelmet arattunk.
Csaba Ferenc: – A várható eredmény ellenére az első félidei játékunkkal elégedett voltam.
----
Nem sok babér termett a pályaválasztó együtteseknek a 2. játéknapon. A papírforma alapján a mezőny első négy helyezettje egytől egyig begyűjtötte a 3 pontot soros ellenfelével szemben. Az előző szezon gólkirálynője, Pádár Anita, aki egy hete négyszer volt eredményes, ezúttal három találattal sokkolta az újonc PVSK-t. Az MTK-ban ezúttal Méry Rita vitte a prímet: a hátvédből középpályássá avanzsált labdarúgó három gólt szerzett Győrben. Nagytétényben bár az esélyes FTC győzött, bár a gólkülönbség inkább az újonc Olimpiára nézve hízelgő. A Viktóriának a szerencsére is szüksége volt ahhoz, hogy a jól küzdő újpestiek ellen 3 pontot szerezzenek, hiszen a szombathelyiek a vártnál is gyenge teljesítménnyel rukkoltak elő.
2. FORDULÓ
GYŐRI ETO FC–MTK HUNGÁRIA FC 0–4 (0–1)
Győr, 100 néző. V: Kulcsár K.
GYŐR: Sipos H. – Kiss-Tóth K. (Víg V., 21.), Tóth A., Csonka B., Csuti – Horváth E. (Csonka Á., 80.), Stefán, Kopcsa R., Ferencsik (Horváth L., 68.) – Csörnyei, Fehér N. Edző: Siska Attila
MTK: Rothmeisel – Szabó I., Belső, Gál T., Brunda – Schumi M. (Radics, 60.), Várkonyi O. (Laki, 80.), Méry, Schumi D. – Garamvölgyi (Szabó Zs., a szünetben), Jakabfi. Edző: Turtóczki Sándor
Gólszerző: Méry (3), Jakabfi. Sárga lap: Tóth A. Jó: Tóth A., ill. Szabó I., Gál T., Méry, Várkonyi O.
Siska Attila: – Minden játékosom mélyen tudása alatt játszott. Erre nincs más magyarázat, minthogy valamit elrontottam a felkészülés során.
Turtóczki Sándor: Az első félidő gyengébb játéka után a második játékrészben egyértelműen a Győr fölé kerekedtünk és megérdemelt, magabiztos győzelmet arattunk.
OLIMPIA NFK-NAGYTÉTÉNY–FERENCVÁROS 0–3 (0–1)
Angeli u., 200 néző. V: Fazekas H.
OLIMPIA: Majnik – Ferbert, Such, Gleich, Kovács Zs. – Damak, Gáspár, Barsi (Török Sz., a szünetben), Nagy B. – Váradi Á. (Halász, 60.), Staar (Surányi, 75.). Edző: Korcsogh Orsolya
FERENCVÁROS: Horváth B. – Sütőné, Rudán, Ménesi, Kucsera – Gál A. (Fábián D., a szünetben), Krenács (Fülep, 70.), Deli, Szabó A. – Dörömbözi Cs., Varga Sz. (Dián, 70.). Edző: Hevesi Tamás
Gólszerző: Dörömbözi Cs. (2), Varga Sz. Sárga lap: Ferbert, ill. Rudán. Jó: Gleich, Gáspár, Such, ill. Szabó A., Dörömbözi Cs., Fábián D., Ménesi
Korcsogh Orsolya: A Femina más kategória, de az FTC a mi nagyságrendünk, bár ma még jobb csapat, mint az Olimpia.
Hevesi Tamás: – Nagyon sajnálom, hogy a rengeteg helyzetünkből csupán háromszor találtunk a kapuba. Összességében nem voltam elégedett a látottakkal.
ÚJPESTI TE–VIKTÓRIA FC-SZOMBATHELY 1–3 (0–1)
Megyeri út, 150 néző. V: Selmeczi K.
ÚJPEST: Szőcs R. – Békefi, Wikidál, Szabó Sz. – Kakuk, Gyökeres – Szlávi (Polyák, 87.), Hajdú (Németh, 57.), Trencsányi, Bura – Gálik. Edző: Farkas László
SZOMBATHELY: Szvorda – Szórádi, Tálosi, Tóth E. – Borbély, Rácz Zs., Fenyvesi, Megyeri (Németh V., 80.) – Szuh (Kovács E., 70.), Papp D. (Nagy T., 65.), Tóth G. Edző: Markó Edina
Gólszerző: Bura, ill. Tálosi (2), Nagy T. Sárga lap: Gálik. Jó: Trencsányi, Békefi, Szabó Sz., ill. Tálosi, Rácz Zs., Nagy T.
Farkas László: – Látatlanba kiegyeztem volna a végeredménnyel, de mivel hat százszázalékos ziccert hagytunk ki, így a pontszerzésünk sem lett volna meglepetés.
Markó Edina: – Nehéz mérkőzés volt, nem játszottunk jól, de a lényeg, hogy a három pontot megszereztük.
PÉCSI VSK–1. FC FEMINA ’93 0–7 (0–4)
Pécs, 150 néző. V: Ursprung Cs.
PVSK: Varga B. – Patocskai (Kovács K., 49.), Kelemen (Hunyadi, a szünetben), Iván V., Szűcs Á. – Török R., Pupos, Csaba O., Jáhn – Kovács M., Wágenhoffer (Bánovics, 71.). Edző: Csaba Ferenc
FEMINA: Kövesi (Mátra, a szünetben) – Kanta, Paraoánu, Szeitl, Sümegi – Szekér, Benkő, Smuczer, Sebestyén (Pincze, a szünetben) – Pádár, Jakab R. Edző: Kiss László
Gólszerző: Pádár (3), Jakab R. (2), Sebestyén, Sümegi. Sárga lap: Csaba O. Kiállítva: Csaba O. (50. p.), Iván V. (65. p.). Jó: Varga B., ill. Pádár, Sümegi, Jakab R., Sebestyén
Csaba Ferenc: – Megérdemelt győzelmet aratott a Femina.
Kiss László: – Ugyanolyan volt a mérkőzés, mint a múlt heti, csak a végeredmény volt más.

7:
Pádár (Femina). 5: Jakab R. (Femina). 4: Méry (MTK). 3: Sebestyén Femina), Varga Sz. (FTC), Schumi D. (MTK) ----
A mezőny két, eddig még pontot sem szerző újonca csapott össze a 3. fordulóban. A találkozó nagy kérdése az volt, hogy az előző szezonban még az NB II-ben vitézkedő két együttes közül vajon melyik kezdi meg a pontgyűjtést. Nos, ez az Olimpiának sikerült, amely magabiztosan győzte le a Pécsi VSK-t. Nem vár tehát könnyű szezon a mecsekaljaiakra, akik eddig nemhogy pontot, de még gólt sem szereztek. A forduló meglepetését a Ferencváros szolgáltatta az esélyesebbnek tartott MTK legyőzésével, bár a kék-fehérek szerint két vendéggól szabálytalan körülmények között született meg. A Femina és a Szombathely is papírformasikert aratott.
3. FORDULÓ
MTK HUNGÁRIA–FERENCVÁROS 2–3 (2–2)
Salgótarjáni út, 200 néző. V: Dani T.
MTK: Rothmeisel – Szabó I., Belső, Radics (Heszberger, 75.), Brunda – Jakabfi, Schumi M. (Horváth E., 16.), Méry, Schumi D., Garamvölgyi – Vesszős (Tollár, a szünetben). Edző: Turtóczki Sándor
FERENCVÁROS: Horváth B. – Sütőné, Rudán (Megyes, 70.), Ménesi, Kucsera – Szabó A., Deli, Krenács, Fodor V (Fülep, 65.) – Varga Sz. (Fábián, 52.), Dörömbözi Cs. Edző: Hevesi Tamás
Gólszerző: Jakabfi (2), ill. Deli (2, egyet 11-esből), Dörömbözi Cs. Sárga lap: Brunda, ill. Sütőné. Kiállítva: Rothmeisel (16. p.). Jó: Jakabfi, Szabó I., Schumi D., ill. Kucsera, Deli, Krenács, Dörömbözi Cs.
Turtóczki Sándor: – A heti felkészülésünk nem sikerült, de ez a mérkőzésen nem látszott meg. Mindent megtettünk a győzelemért, a lányok jól játszottak, de a meccsen történteket nem bírtuk el. A játék képe alapján nem érdemeltünk vereséget.
Hevesi Tamás: – Örülök, hogy a remek hangulatú mérkőzésen fennállásunk óta először szereztünk pontot az MTK-tól.
VIKTÓRIA FC-SZOMBATHELY–GYŐRI ETO FC 4–2 (2–0)
Szombathely, 200 néző. V: Boda Gy.
SZOMBATHELY: Papp E. – Kovács E., Tálosi, Szórádi – Borbély (Tóth E., a szünetben), Rácz Zs., Horváth N. (Orbán Sz., 79.), Megyeri – Fenyvesi, Szuh (Nagy T., 60.), Tóth G. Edző: Markó Edina
GYŐR: Sipos – Horváth E. (Gyökeres B., a szünetben), Tóth A., Csuti, Kiss-Tóth K. (Stefán, a szünetben) – Csörnyei, Csonka B., Kopcsa R., Ferencsik – Rauch (Horváth L., 72.), Fehér N.. Edző: Siska Attila
Gólszerző: Fenyvesi, Szuh, Rácz Zs., Tóth G., ill. Ferencsik, Fehér N. Jó: Rácz Zs., Kovács E., Tóth G., ill. Tóth A., Ferencsik
Markó Edina: – Nagyobb különbségű győzelemre is lehetőségünk volt, de úgy gondolom, hogy az ETO ellen számunkra megfelelő eredmény született.
Siska Attila: – Sportszerű mérkőzésen, korrekt játékvezetés mellett, papírforma-eredmény született.
OLIMPIA NFK-NAGYTÉTÉNY–PÉCSI VSK 4–0 (2–0)
Angeli u., 100 néző. V: Juhász E.
OLIMPIA: Majnik – Ferbert, Kovács Zs., Gleich, Dudás A. – Damak, Gáspár (Németh B., 60.), Barsi (Halász R., a szünetben), Nagy B. – Török Sz., Staar (Surányi, 80.). Edző: Korcsogh Orsolya
PVSK: Varga B. – Kovács K., Pupos, Kelemen, Kovács M. (Beck, 70.) – Patocskai, Szűcs Á., Török K., Jáhn – Hunyadi, Wágenhoffer. Edző: Csaba Ferenc
Gólszerző: Nagy B., Staar, Ferbert, Surányi. Sárga lap: Gleich. Jó: Nagy B., Ferbert, Török Sz., ill. Pupos
Korcsogh Orsolya: – A magabiztos előny birtokában is idegesen, kapkodva játszottunk. A végeredménnyel elégedett vagyok, de a mutatott játékkal viszont nem.
Csaba Ferenc: – Sok hibával játszottunk. Tartalékos csapatom csupán ennyire volt képes.
1. FC FEMINA ’93–ÚJPESTI TE-TOP ÚT 4–0 (3–0)
Széchenyi tér, 150 néző. V: Csák J.
FEMINA: Kövesi (Mátra, a szünetben) – Kanta, Paraoánu, Szeitl (Gáspár, a szünetben) – Szekér, Smuczer, Benkő, Sebestyén (Pincze, a szünetben) – Pádár, Jakab R., Sümegi. Edző: Kiss László
ÚJPEST: Szőcs R. – Szabó Sz., Wikidál, Békefi (Nagy Zs., 68.) – Gyökeres, Kakuk – Külüs, Hajdú (Nagy T., 70.), Trencsányi, Bura – Gálik (Szlávi, 61.). Edző: Farkas László
Gólszerző: Pádár (11-esből), Sümegi, Sebestyén, Jakab R. Jó: Paraoánu, Szekér, Smuczer, Pádár, ill. Gyökeres, Szabó Sz.
Kiss László: – Mi játszottunk, az ellenfél pedig küzdött.
Farkas László: – Csúsztunk, másztunk, s a végén tisztességes vereséget szenvedtünk. Számunkra most kezdődik a bajnokság, hiszen a három élcsapaton már túlvagyunk.
8. Pécsi VSK 3 0–19 0
8: Pádár (Femina). 6: Jakab R. (Femina). 4: Méry (MTK). 3: Sebestyén, Sümegi (Femina), Dörömbözi Cs., Varga Sz. (FTC), Jakabfi, Schumi D. (MTK), Fenyvesi, Tóth G. (Szombathely). 2: Smuczer (Femina), Deli (FTC), Fehér N., Kopcsa R. (Győr), Rácz Zs., Szuh, Tálosi (Szombathely) ---- A válogatott kínai túrája miatt csupán egyetlen mérkőzést rendeztek az NB I-ben. Turtóczki Sándor, az MTK edzője ezúttal több olyan labdarúgónak is játéklehetőséget adott, akik eddig nem sokat játszottak. Nos, a kék-fehérek kiegészítő embereinek nem sikerült bizonyítaniuk: a védelem átjáróháznak bizonyult, s a 10. percben már 2–0-ra vezetett az újonc Olimpia, ahol Staar Gabriella vitte a prímet. Amennyiben Jakabfi Zsanett mellett a szünet után beálló Méry Rita nem rázza meg magát, az MTK meglepő vereséget szenvedett volna. A találkozó bebizonyította, hogy a középpályán igen nagy szükség van Schumi Dorottya játékára.
4. FORDULÓ
MTK HUNGÁRIA FC–OLIMPIA NFK-NAGYTÉTÉNY 4–3 (1–2)
Salgótarjáni út, 150 néző. V: Kerékgyártó Zs.
MTK: Horváth E. – Endrődi, Belső, Brunda, Laki (Ács N., a szünetben) – Tollár – Jakabfi, Schumi M., Szabó Zs., Gali (Garamvölgyi, a szünetben) – Vesszős (Méry, 65.). Edző: Turtóczki Sándor
OLIMPIA: Majnik – Ferbert, Kovács Zs., Gleich, Dudás – Gáspár, Damak, Váradi Sz. (Halász R., a szünetben), Nagy B. – Török Sz. (Németh B., 65.), Staar. Edző: Korcsogh Orsolya
Gólszerző: Méry (2), Schumi M., Jakabfi, ill. Staar (3). Jó: Jakabfi, Méry, ill. Staar, Gáspár, Dudás
Turtóczki Sándor: – Szégyellem magam a csapat nevében is.
Korcsogh Orsolya: – Sajnálom, hogy ez lett a vége…
---- Az 5. forduló legnagyobb meglepetését az újonc Pécsi VSK szolgáltatta. Az eddig még gólt sem szerző, sereghajtó mecsekaljaiak a nyáron megfiatalított Győri ETO-t fogadták, s Wágenhoffer Judit két találatával meglepő győzelmet arattak – papíron – esélyesebb ellenfelükkel szemben. A bajnok Femina újabb skalpot gyűjtött be: ezúttal a Ferencvárost okították a futball tudományából és tetszetős gólokat szerezve 6–0-ra bizonyultak jobbnak a hajrára elfáradó zöld-fehérek ellen. Négy meccs után igazán imponáló a rákospalotaiak gólkülönbsége: 29–0! Az MTK Szombathelyre látogatott, s mivel a fővárosiak nem tudták tartani a négy találatot jegyző Szuh Erikát, így kénytelenek voltak beletörődni a vereségbe. Az újonc Olimpia és Újpest csatája pontosztozkodással zárult.
5. FORDULÓ
1. FC FEMINA ’93–FERENCVÁROS 6–0 (3–0)
Széchenyi tér, 200 néző. V: Fazekas H.
FEMINA: Kövesi – Kanta, Paraoánu, Szeitl, Sümegi – Szekér (Pincze, 58.), Benkő, Smuczer, Krisztin (Gáspár, 58.) – Jakab R., Pádár. Edző: Kiss László
FERENCVÁROS: Horváth B. – Demeter (Megyes, 78.), Rudán, Ménesi, Kucsera – Sütőné (Varga Sz., 60.), Deli, Krenács, Szabó A. – Fülep Sz. (Fábián D., a szünetben), Dörömbözi Cs. Edző: Hevesi Tamás
Gólszerző: Sümegi (3), Pádár (2), Benkő. Sárga lap: Rudán. Jó: Sümegi, Pádár, Jakab R., Szeitl, ill. Krenács, Fábián D.
Kiss László: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, amelyen a két csapat közti különbség kisebb volt, mint amit a végeredmény mutat.
Hevesi Tamás: – Az influenzahullám, amely átsöpört a csapaton meglátszott ezen a mérkőzésen, és így futottunk bele ebbe a súlyos vereségbe. Gratulálok a Feminának, akik viszont nagyon jól játszottak.
PÉCSI VSK–GYŐRI ETO FC 2–0 (1–0)
Pécs, 150 néző. V: Bencsik V.
PVSK: Varga B. – Iván, Kovács K., Pupos, Kelemen K. (Hunyadi A., 65.) – Patocskai, Jáhn (Bánovics, 80.), Szűcs Á., Csaba O. – Wágenhoffer, Török K. Edző: Csaba Ferenc
GYŐR: Sipos – Horváth E., Tell Zs., Csuti, Kovács L.( Csörnyei D., a szünetben) – Víg V., Csonka B., Stefán (Horváth L., 71.), Ferencsik – Rauch (Kopcsa R., a szünetben), Fehér N. Edző: Siska Attila
Gólszerző: Wágenhoffer (2). Sárga lap: Ferencsik. Jó: Csaba O., Szűcs Á., Wágenhoffer, ill. Tell Zs.
Csaba Ferenc: – A csapat akaratból kiválóra vizsgázott és játékban meg tudta valósítani az elképzelt taktikát.
Siska Attila: – Gratulálok a pécsieknek, sajnos nekünk ”meleg” évünk lesz.
OLIMPIA NFK-NAGYTÉTÉNY–ÚJPESTI TE 1–1 (1–1)
Angeli utca, 100 néző. V: Kovács G.
OLIMPIA: Majnik – Ferbert, Kovács Zs., Gleich, Dudás – Damak, Török Sz., Barsi, Nagy B. – Váradi Á. (Dénes F., 80.), Staar. Edző: Korcsogh Orsolya
ÚJPEST: Szőcs R. – Békefi, Wikidál, Szabó Sz. – Gyökeres, Kakuk – Külüs, Trencsányi, Deák (Szlávi, 73.), Bura – Gálik (Németh T., 60.). Edző: Farkas László
Gólszerző: Török Sz. (11-esből), ill. Szabó Sz. Sárga lap: Kakuk. Jó: Török Sz., Damak, Ferbert, ill. Kakuk, Bura, Békefi
Korcsogh Orsolya: – Ha rutinosabb csapat vagyunk, akkor az utolsó két meccsünkön hat pontot szerezhettünk volna.
Farkas László: – Csaltuk a focit: Azt nyilatkozom, mint az elmúlt fordulóban az MTK edzője, Turtóczki Sándor az Olimpia ellen mondott: szégyellem magam a csapatom miatt.
VIKTÓRIA FC-SZOMBATHELY–MTK HUNGÁRIA FC 4–0 (2–0)
Szombathely, 200 néző. V: Mészáros J.
SZOMBATHELY: Szvorda – Kovács E. (Borbély O., 81.), Szórádi, Tálosi, Tóth E. – Rácz Zs., Horváth N., Megyeri (Papp D., 65.), Tóth G. – Szuh (Pas, 75.), Fenyvesi. Edző: Markó Edina
MTK: Rothmeisel (Horváth E., 70.) – Belső (Garamvölgyi, a szünetben), Szabó I., Méry, Brunda – Schumi M. (Meleg, 65.), Tollár, Schumi D. (Ács, 80.), Radics – Szabó Zs., Jakabfi. Edző: Turtóczki Sándor
Gólszerző: Szuh (4). Sárga lap: Méry, Schumi D., Schumi M. Jó: Szuh, Szvorda, Szórádi, Tálosi, Tóth G., ill. Brunda, Jakabfi
Markó Edina: – A vártnál magabiztosabban nyertünk, amely főként a fegyelmezett játékunknak volt köszönhető. Gratulálok a lányoknak!
Turtóczki Sándor: – A mezőnyben jól játszottunk, a gólokat pedig a Szombathely rúgta. Gratulálok a hazaiak győzelméhez!
8. Újpesti TE 1 3 3–15 1
10: Pádár (Femina). 6: Jakab R., Sümegi (Femina), Méry (MTK), Szuh (Szombathely). 4: Jakabfi (MTK), Staar G. (Olimpia). 3: Sebestyén, (Femina), Dörömbözi Cs., Varga Sz. (FTC), Schumi D. (MTK), Fenyvesi, Tóth G. (Szombathely). 2: Smuczer (Femina), Deli (FTC), Fehér N., Kopcsa R. (Győr), Schumi M. (MTK), Wágenhoffer J. (PVSK), Rácz Zs., Tálosi (Szombathely)
----
A 6. forduló rangadóját a Salgótarjáni úton játszották. Az eddig százszázalékos, és még gólt sem kapott Femina az MTK otthonába látogatott. Az első játékrészben a házigazdák remekül futballoztak, és a Schumi-testvérek jóvoltából kétgólos előnyre tettek szert. A folytatás azonban már nem sok jóval kecsegtetett a kék-fehérek számára. A rákospalotaiak egyre inkább magukra találtak, s megfordították az eredményt. Két nyeretlen csapat csapott össze Győrben. Az ETO az előző fordulóban az újonc Pécsi VSK otthonában elszenvedett meglepő vereségét kívánta feledtetni, s a lelkes hazaiak annak rendje s módja szerint megszerezték idei első sikerüket, míg az Újpestnél nagy változásokra lesz szükség, ha nem akarnak kiesni az NB I-ből. A Ferencváros és a Szombathely papírforma sikert aratott esélytelenebbnek tartott ellenfelével szemben.
6. FORDULÓ
MTK HUNGÁRIA FC–1. FC FEMINA ’93 2–4 (2–0)
Salgótarjáni út, 200 néző. V: Bartkó E.
MTK: Rothmeisel – Garamvölgyi, Szabó I., Méry, Brunda – Szabó Zs. (Ács N., 55.), Belső, Tollár (Meleg, 80.), Jakabfi – Schumi D., Schumi M. (Kátai, 41.). Edző: Turtóczki Sándor
FEMINA: Kövesi – Kanta (Gáspár, 75.), Paraoánu, Szeitl, Sümegi – Szekér (Pincze, a szünetben), Smuczer, Benkő, Krisztin S. (Sebestyén, 55.) – Pádár, Jakab R. Edző: Kiss László
Gólszerző: Schumi M., Schumi D., ill. Sümegi (2), Pádár (2, egyet 11-esből). Sárga lap: Brunda, Garamvölgyi, Jakabfi, ill Paraoánu, Szeitl. Jó: Schumi M., Szabó I., Jakabfi, ill. Sümegi, Pádár, Pincze
Turtóczki Sándor: – Az első félidőben minden tekintetben a Femina fölé nőttünk, amely remélem, kellő erőt ad a folytatáshoz. A második játékrész már nem csak a futballról szólt, s végül nagyon gyenge játékvezetés mellett vereséget szenvedtünk.
Kiss László: – Ha a lefújás után három szakember elemzi ezt a mérkőzést, akkor sem tudja megállapítani, hogy tulajdonképpen miért is nyertünk…
FERENCVÁROS–PÉCSI VSK 5–1 (2–0)
Üllői út, 150 néző. V: Fazekas H.
FERENCVÁROS: Horváth B. – Demeter, Rudán, Ménesi, Kucsera – Fülep (Szarvas A., a szünetben), Deli, Krenács (Halászi K., 68.), Szabó A. – Fábián D., Dörömbözi Cs. (Varga Sz., 60.). Edző: Hevesi Tamás
PÉCSI VSK: Varga B. – Kovács K. (Bánovics, 77.), Iván V., Kelemen K., Patocskai – Szűcs Á., Csaba O., Pupos, Török K. (Kovács M., 57.) – Jáhn (Hunyadi A., 81.), Wágenhoffer. Edző: Csaba Ferenc
Gólszerző: Deli (2, egyet 11-esből), Dörömbözi Cs., Szabó A., ill. Wághenhoffer. Sárga lap: Pupos, Kovács K. Jó: Deli, Dörömbözi Cs., Fábián D., Ménesi, ill. Kelemen K.
Hevesi Tamás: Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk, sok helyzetet kihagytunk. Megérdemelt győzelmet arattunk a lelkesen játszó pécsiek ellen.
Csaba Ferenc: – A huszonhatodik percben egy súlyos játékvezetői tévedés révén jogtalan tizenegyeshez jutott a Ferencváros, s ez megpecsételte a sorsunkat.
VIKTÓRIA FC-SZOMBATHELY–OLIMPIA NFK-NAGYTÉTÉNY 7–0 (2–0)
Szombathely, 200 néző. V: Vörös
SZOMBATHELY: Papp E. (Szvorda, a szünetben) – Kovács E., Borbély (Tóth E., a szünetben), Tálosi, Szórádi – Horváth N., Rácz Zs., Várkonyi O. (Nagy T., 73.) – Fenyvsi, Szuh (Papp D., a szünetben), Tóth G. Edző: Markó Edina
OLIMPIA: Majnik – Dudás, Such, Gleich (Halász, 22.), Kovács Zs. – Damak, Németh B., Török Sz., Nagy B. (Surányi, 70.) – Váradi Á. (Kovács Sz. 65.), Váradi Sz. Edző: Korcsogh Orsolya
Gólszerző: Tóth G. (2), Nagy T. (2), Fenyvesi, Várkonyi O., Szórádi. Jó: Tóth G., Nagy T., Rácz Zs., Tálosi, ill. Damak
Markó Edina: – Gyengén kezdtünk, majd később ritmust váltottunk és a szünet után már nem volt kérdéses a mérkőzés végkimenetele.
Korcsogh Orsolya: – Nyolcvan percig jól tartottuk magunkat. A Szombathely sokkal jobb csapat, mint a miénk, de döntőnek bizonyult, hogy négy meghatározó játékosom betegség miatt nem léphetett pályára.
GYŐRI ETO FC–ÚJPESTI TE-TOP UT 3–1 (1–1)
Győr, 100 néző. V: Nagy Z.
GYŐR: Sipos – Horváth E. (Fehér N., a szünetben), Stefán, Tóth A., Gyökeres (Kiss-Tóth K., 70.) – Víg V., Kopcsa R., Tell Zs. (Csonka B., 82.), Csuti – Ferencsik, Csörnyei. Edző: Siska Attila
ÚJPEST: Szőcs R. – Békefi (Németh T., 35.), Wikidál, Szabó Sz. – Gyökeres, Kakuk – Külüs (Szlávi, 61.), Deák, Trencsányi, Bura – Gálik (Polyák, 75.). Edző: Farkas László
Gólszerző: Stefán, Csörnyei, Fehér N., ill. Bura (11-esből). Sárga lap: Gyökeres. Jó: Stefán, Tóth A., Csörnyei, ill. Trencsányi
Siska Attila: – Végig elszántan, bátran játszottunk egy sportszerű Újpest ellen. Örülök a szezonbeli első győzelmünknek.
Farkas László: – Ha nem áldoz fel mindenki minél hamarabb, minél többet a futball érdekében, akkor a következő szezonban nem találkozhatunk az Újpesttel az NB I-ben.
8. Újpesti TE 1 4 4–18 1
12: Pádár (Femina). 8: Sümegi (Femina). 6: Jakab R. (Femina), Méry (MTK), Szuh (Szombathely). 5: Tóth G. (Szombathely). 4: Deli, Dörömbözi Cs. (FTC), Jakabfi, Schumi D. (MTK), Staar G. (Olimpia), Fenyvesi (Szombathely). 3: Sebestyén (Femina), Varga Sz. (FTC), Fehér N. (Győr), Schumi M. (MTK), Wágenhoffer J. (PVSK), Nagy T. (Szombathely). 2: Smuczer (Femina), Kopcsa R. (Győr), Rácz Zs., Tálosi (Szombathely), Bura (Újpest)
----
7. FORDULÓ
1. FC FEMINA ’93–VIKTÓRIA FC-SZOMBATHELY 2–0 (1–0)
Széchenyi tér, 200 néző. V: Selmeczi K.
FEMINA: Kövesi – Kanta, Paraoánu, Szeitl, Sümegi – Szekér, Benkő (Gáspár, 80.), Smuczer, Sebestyén (Krisztin, 60.) – Jakab R. (Pincze, 70.), Pádár. Edző: Kiss László
SZOMBATHELY: Szvorda – Kovács E., Szórádi, Tálosi, Tóth E. – Rácz Zs., Várkonyi O., Horváth N. (Borbély, 68.), Tóth G. (Nagy T., 80.) – Fenyvesi, Szuh (Megyeri, a szünetben). Edző: Markó Edina
Gólszerző: Sebestyén, Pádár. Sárga lap: Megyeri. Jó: Sümegi, Smuczer, Sebestyén, ill. Szvorda, Tálosi, Rácuz Zs.
Kiss László: – Van okom az örömre. Az első félidőben mi, a szünet után a Szombathely volt a jobb.
Markó Edina: – Több volt ebben a mérkőzésben, mint amit a végeredmény mutat. Egy félidőt ajándékoztunk a Feminának.
OLIMPIA NFK-NAGYTÉTÉNY–GYŐRI ETO FC 0–2 (0–0)
Angeli u., 100 néző. V: Mocsári T.
OLIMPIA: Majnik – Ferbert, Such (Dénes D., 35.), Gleich, Kovács Zs. – Damak, Németh B., Gáspár, Váradi Sz. – Barsi, Staar. Edző: Korcsogh Orsolya
GYŐR: Sipos H. – Horváth E., Stefán, Tóth A., Gyökeres – Víg V. (Kiss-Tóth K., 70.), Tell Zs. (Sipos L., 75.), Kopcsa, Csörnyei (Rauch, 80.) – Fehér N., Ferencsik. Edző: Siska Attila
Gólszerző: Ferencsik (2). Sárga lap: Stefán. Jó: Gáspár, Kovács Zs., Németh B., ill. Tóth A., Fehér N., Ferencsik
Korcsogh Orsolya: Gratulálok a Győrnek, jobbak voltak, mint mi, de ezt a meccset nem most veszítettük el, hanem az előző két hét edzésein.
Siska Attila: – Számos helyzetünkből csupán kettőt tudtunk gólra váltani, de így is magabiztosan győztünk.
PÉCSI VSK–MTK HUNGÁRIA FC 0–2 (0–1)
Pécs, 150 néző. V: Rugási E.
PVSK: Varga B. – Patocskai, Iván V., Pupos, Török K. – Kovács K., Jáhn, Szűcs Á., Csaba O. – Kelemen K., Wágenhoffer. Edző: Csaba Ferenc
MTK: Rothmeisel – Endrődi (Laki, 70.), Szabó I., Méry, Brunda – Jakabfi, Belső, Radics, Schumi M. – Heszberger, Schumi D. Edző: Turtóczki Sándor
Gólszerző: Jakabfi, Schumi D. Jó: Varga B., Szűcs Á., Csaba O., ill. Schumi D., Radics, Belső, Méry
Csaba Ferenc: – Jól játszottunk, de csak ezért nem jár három pont. A döntetlen igazságosabb lett volna.
Turtóczki Sándor: – Szívósan védekező csapat ellen nehezen nyertünk.
ÚJPESTI TE–FERENCVÁROS 0–2 (0–2)
Megyeri út, 300 néző. V: Dani T.
ÚJPEST: Szőcs R. – Békefi, Wikidál, Szabó Sz. (Nagy Zs., 82.) – Kakuk, Gyökeres – Külüs, Bura, Trencsányi, Deák (Hajdú, 72.) – Gálik (Jakab, 61.). Edző: Farkas László
FTC: Horváth B. – Kucsera, Rudán, Ménesi, Demeter (Gál A., 65.) – Szarvas A. (Dián, 80.), Deli, Krenács, Szabó A. – Dörömbözi Cs. (Varga Sz., 86.), Fábián D. Edző: Hevesi Tamás
Gólszerző: Dörömbözi Cs. (2). Sárga lap: Kakuk, ill. Demeter. Jó: Békefi, Bura, Szabó Sz., ill. Dörömbözi Cs., Szabó A., Szarvas A., Rudán
Farkas László: – Az első félidőben a helyzet nélkül rúgott két gólt az FTC, de a szünet után már kiegyenlítettebb volt a meccs. Egy héten ha mindenki legalább háromszor tudna edzésre járni, akkor bennmaradunk.
Hevesi Tamás: – Végig irányítottuk a mérkőzést. Egy tízperces periódust leszámítva sok helyzetet kidolgozva megérdemelt győzelmet arattunk.
13: Pádár (Femina). 8: Sümegi (Femina). 7: Dörömbözi Cs. (FTC). 6: Jakab R. (Femina), Méry (MTK), Szuh (Szombathely). 5: Jakabfi, Schumi D. (MTK), Tóth G. (Szombathely). 4: Sebestyén (Femina), Deli (FTC), Staar G. (Olimpia), Fenyvesi (Szombathely). 3: Varga Sz. (FTC), Fehér N., Ferencsik (Győr), Schumi M. (MTK), Wágenhoffer J. (PVSK), Nagy T. (Szombathely). 2: Smuczer (Femina), Kopcsa R. (Győr), Rácz Zs., Tálosi (Szombathely), Bura (Újpest)