Gezhagne és Bezunesh Bekele győzött az etióp bajnokságon

2007.08.21. 23:51
A korábban a rövidpályás nemzeti bajnokságon bronzérmes Eshetu Gezhagne a férfiaknál, míg a nőknél az Addis Ababa stadionban 10000 méteres rekordot felállító Bezunesh Bekele diadalmaskodott a 2. Etióp Utcai Futóbajnokság 20 kilométeres távján.
A versenyt Sulultában tartották Addis Ababától 25 kilométerre. A férfiak versenyében 255 etióp futó állt rajthoz, végül a Muger Cement klub futója, Eshetu Gezhagne aratott magabiztos győzelmet. Az atléta hosszú lábsérülés után tért vissza a pályára.
„Pályán és mezei futásban is rendszeresen versenyzem, de nemrég kiújult egy sérülésem. Örülök, hogy sikerült visszatérnem a pályára, és győzni is tudtam.” – mondta.
Bezunesh Bekele
A nőknél Bezunesh Bekele nyerte a versenyt, miután 11 kilométernél átvette a vezetést. Az erős mezőnyben ott volt a kétszeres 10 kilométeres etióp bajnok, Genet Getaneh is, de nem tudta felvenni a versenyt Bekelével.