Tűzmadár és Méhecske

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
Vágólapra másolva!
2007.06.12. 13:03
Címkék
A Lido Kaszinóban tartott hivatalos sajtóértekezleten ugyan a szombati, SYMA-csarnokban esedékes gála valamennyi résztvevője kapott ajándékba egy ezerforintos zsetont, többen szerencsét is próbáltak a rulettasztalnál, ám hogy a hét végén kinek lesz szerencséje, az sokkal inkább a jó felkészülésen, semmint Fortuna kegyein múlik. Az utóbbi évek legrangosabb hazai profibokszeseményén Erdei Zsolt WBO- és Hidvégi György WBF-világbajnoki öve is kockára kerül, de bőséggel lesz nívós összecsapás a címmeccseken kívül is.

Christof Hawerkamp média igazgató és Fritz Sdunek, az immár legendás tréner révén a rendező istálló, az Universum BoxPromotion frontembereivel képviseltette magát a tájékoztatón, amelyen a félnehézsúlyú Erdei Zsolton és a cirkálósúlyú Hidvégi Györgyön kívül a főmeccs másik résztvevője, az amerikai George „Honey Boy” Blades, továbbá ifjabb Balzsay Károly és Bedák Zsolt, illetve a K. O.-királyként számon tartott orosz cirkálósúlyú reménység, Alekszandr Alekszejev vonult fel. Erdei nem titkolta, mekkora várakozással néz nyolcadik – de hazai környezetben csupán második – címvédő mérkőzése elé.

„Hamburgban mindnyájan idegenlégiósok vagyunk, még ha szeret is bennünket a német publikum. Idehaza egészen más szorítóba lépni, kimondhatatlan örömöt jelent, de egyszersmind felelősséget is, nem szolgálhatunk gyatra produkcióval. Hogy Blades lassan már két hete itt edz Budapesten, azt mutatja, nem ugrabugrálni jött hozzánk, meg szeretné ragadni élete nagy lehetőségét. Ehhez persze nekem is lesz egy-két szavam…” – jelentette ki Erdei, aki a tisztelet hangján beszélt ellenfeléről, de azt is hangsúlyozta, hogy két hamburgi kollégájával, Balzsay Károllyal és Bedák Zsolttal együtt a lehető legtökéletesebben felkészültek a gálára.

Blades – akinek beceneve, a „Honey Boy” méhecskének is fordítható, s aki ezúttal is feleségével, édesanyjával és hat év körüli legnagyobb fiával, George juniorral érkezett – nem az amerikai profiktól megszokott handabandázást vezette elő, hanem komolyan, az uralkodó világbajnokot megillető tisztelettel beszélt szombati ellenfeléről: „Erdei több mint négy éve birtokolja a világbajnoki övet, tudom, mire képes, láttam néhány meccsének videofelvételét. Azt is tudom, hogy Tűzmadár a beceneve, legalábbis a németeknél, s ha már a hasonlatoknál vagyunk, remélem, én leszek a Killer Bee, vagyis a Gyilkos Méh, aki elbánik ellenfelével…” – mondta a kihívó, majd hozzátette, a szombati meccs előtt még feltétlenül el akarja vinni fiát a Vidám Parkba.

Legfrissebb hírek

Férfi röplabda Extraliga: a címvédő és a kupagyőztes játssza a döntőt

Röplabda
19 perce

Nincs meglepetés, észak-amerikai döntő lesz a női hoki-vb-n

Jégkorong
32 perce

Kiütötte a Ferencváros az eddigi éllovas ETO FC Győrt a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
34 perce

Nagy verésbe szaladt bele az anyagi gondokkal küzdő Szolnoki MÁV az NB III-ban

Labdarúgó NB II
54 perce

Férfi kézi NB I: hatgólos hátrányból mentett pontot az Eger

Kézilabda
1 órája

Tizenkét perc alatt három gól – az Aston Villa a Newcastle-n „bosszulta meg” a BL-kiesést

Angol labdarúgás
1 órája

Jégkorong: kezdődik a fehérvári divízió I/A-csoportos U18-as vb

Utánpótlássport
1 órája

Marozsán Fábián: Továbbra is keményen dolgozunk, de szerintem jó úton haladunk

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik