A világ idei négy legjobb eredménye született meg Hengelóban

2007.05.29. 17:13
Burika 5000 méteren remekelt
IAAF
IAAF
A hengelói verseny mindig is alkalmas volt arra, hogy a hosszabb távokon jó eredményt lehessen rajta futni, nem volt ez idén sem másképp. A versenyzőket ideális futóidő, 16-18 fok és enyhe szél fogadta, így remek eredményeket produkáltak.

Az eseményen Sileshi Shihine 26:48.73-mal nyerte a 10 000 métert Eliud Kipchoge (26:49.02) és Moses Mosop (26:49.55) előtt. Nagy benyomást tett a nézőkre a meglepetésre pályára visszatérő Haile Gebrselassie, vagy ahogy a hollandok hívják, “Mr. Hengelo”. Egészen az utolsó 300 méterig a vezető bolyban futott, végül az ötödik helyen végzett, 26:52.81-es idővel.

A nők versenyében az etióp Gelete Burika remekelt 5000 méteren. A 14:38.18-as eredmény egyúttal az idei legjobb a világon. Nem kisebb neveket utasított maga mögé, mint a kenyai Jebet Kiplagatot,vagy az utcai és mezei futó vb-k aranyérmesét, Lornah Kiplagatot.

A 18 000 néző számára a legizgalmasabb számot a férfiak 800 méteres futama jelentette, ahol 5 futó érkezett 0,39 másodpercen belül. Az etióp Kenenisa Bekele, aki a mezei futó vb-t esélyesként feladni kényszerült Mombasában, ezúttal a 2 mérföldes számban győzött (8:13.51), s mutatta be a holland közönségnek káprázatos hajráját.

Az etióp atléták számára ez a verseny jelentette a válogatót az augusztusi oszakai vb-re.