Az ízléstelen nyilatkozatháborúba (az óriási meglepetésre két pécsi győzelemmel kezdődő döntő idején zajlik a szópárbaj) immár bekapcsolódott Simone Edwards képviselője, a Budapesten élő izraeli játékosügynök, Oded Avni is, aki szerkesztőségünk rendelkezésére bocsátotta kosarasa szerződését. A megállapodás szövege minimum figyelemre méltó, a benne szereplő összeg úgyszintén. Mivel nem érezzük korrektnek a konkrét summa közlését – ha Edwardsét megszellőztetjük, ugyanezt kellene tennünk a többi, hazánkban profiskodó légióséval Soprontól Pécsig, Szegedtől a Városmajorig, sőt talán az edzőkkel sem kellene szemérmeskednünk –, ezért legyen elég annyi: a pécsi vezetők korábbi sejtetésével ellentétben, miszerint Edwards másokhoz képest „fillérekért” kosarazik, kosarazott a Mecsekalján, a jamaicai center havi bére elérte egy átlagos jövedelmű magyar ember éves keresetét.
Mindez azonban közömbös írásunk témája szempontjából. Ami viszont lényeges: a szerződés roppant szigorú feltételeket tartalmazott arra az esetre, ha a MiZo Pécs 2010 nem teljesítené pontosan vállalt kötelezettségeit.
Márpedig nem teljesítette: a 2006. december 29-én Pécsre érkező Simone Edwards folyószámláján január negyedikén kellett volna megjelennie az első részlet átutalásának, ehelyett a klub csak 2007. február 12-én fizetett! S a továbbiakban is folyton késésben voltak a fekete-fehérek, hol egy hetet, hol tíz napot. (Tény: amikor Simone Edwards összecsomagolta a „betyárbútort”, éppen azon a napon utalt Rózsa Gábor, azaz a jamaicai center távozásakor nem tartozott neki a Pécs. De addig folyamatosan!) Mindennek óriási a jelentősége. Idézzük ugyanis a játékos szerződésének c pontját: „Ha a klub bármelyik havi fizetés, illetve az ügynök jutaléka folyósításával legalább öt (5) napot késik, a játékosnak joga van eltekinteni az edzések látogatásától és a játéktól mindaddig, amíg járandósága teljes összegét neki át nem utalták. Továbbá minden egyes késedelmes napért 15 amerikai dollár kötbért köteles fizetni a klub, a bér, illetve a jutalék öszszegén felül.
Ezen túlmenően, amennyiben a klub a fent említett juttatások bármelyikének folyósításával legalább tizenöt (15) napot késik, a játékosnak jogában áll egyoldalúan felbontani szerződését. Ám a klub ebben az esetben is köteles a szerződés teljes időtartamára a sportolónak járó juttatásokat kifizetni.”
Az olvasónak persze szöget üthet a fejébe, hogy talán az üzleti életben szokatlan az ennyire szigorú, már-már drasztikus feltételekkel kötött szerződés. És igaza is van. Csakhogy az elmúlt években annyira meglazult a fizetési fegyelem a Mizo Pécsnél, hogy az ügynökök már csak ilyen feltételek mellett állnak szóba a klubbal. Vagy még ilyenek mellett sem...
Azaz Rózsa Gábor ügyvezető természetesen perelheti az eltávozott játékosokat és jogi képviselőiket, ugyanakkor azzal is tisztában kell lennie: bizony, a két szerződés teljes időtartamára, azaz május 15-ig járó pénzt is minden bizonnyal ki kell majd fizetnie, ha a bíróság a megállapodásokban foglaltak szerint dönt.