Fegyelmezett védők

SZIRMAI GYÖRGYSZIRMAI GYÖRGY
2007.03.27. 15:46

A negyeddönő viszavágóján győzött (28–24), de összesítésben két góllal alulmaradt és kiesett a spanyol Elda Prestigióval vívott párharcban a Dunaferr NK. A dunaújvárosiak a vasárnapi csatában – szokásuktól eltérően – nem tudtak rögtön az elején fölénybe kerülni, s az első félidőben az átlövések is gyakran célt tévesztettek. Talán emiatt történt, hogy a szélsők a remekül küzdő, de goromba présbe szorított beállóst, Borbás Ritát próbálták játékba hozni. A felállt védelemmel szemben mindkét együttes támadójátéka akadozott, a visszarendeződést fegyelmezetten hajtották végre az ellenfelek, így lerohanásokra sem volt lehetőség. Kevés gól született, s a hazaiak teljesítménye csak negyven perc után javult számottevően. Pigniczki Krisztina igazi vezéregyéniség volt felállt védelem ellen, és indításból is ontotta a gólokat. A csereként beálló kapus, Paula Ungureanu néhány szép védéssel járult hozzá a csapat sikeréhez. Percek alatt nyolc gólra nőtt a hazaiak előnye, s ezzel továbbjutásra álltak. A spanyolok azonban nem törtek meg, a Dunaferr hibáit kihasználva valamelyest javuló kapusteljesítménnyel visszakapaszkodtak. Az újvárosiak nem találtak hatásos ellenszert az ellenfél Ferling Bernadettet semlegesítő emberfogására. Bosszantó az újvárosiak búcsúja, mert a Dunaferrt nem jobb csapat búcsúztatta, ráadásul a magyar együttes idehaza az első félidőben valós tudása alatt teljesített.