A luzitánok négy góllal válaszoltak Stijn Stijnen kapusnak

2007.03.25. 00:08
A második félidő elején mutatott remek játékának köszönhetően 4-0-ra verte Portugália válogatottja Belgiumot az Eb-selejtezők A csoportjában. Cristiano Ronaldo két gólt szerzett a mérkőzésen, de Nuno Gomes és Quaresma is bevette Stijn Stijnen hálóját.
Négyszer gyakorolhatták a gólörömöt a portugálok
Reuters
Reuters

A belga válogatott portugáliai vendégszereplése nem volt mentes az érdekes előzményektől: Stijn Stijnen kapus az egyik antwerpeni lapban hétfőn állítólag úgy nyilatkozott, hogy akkor van esélyük Portugáliában, ha Cristiano Ronaldót már a második percben lerúgják.

Az FC Bruges kapus később hiába tiltakozott, nyilatkozta le többször, hogy félreértelmezték a szavait, még az UEFA is kilátásba helyezte, hogy vizsgálatot folytat az ügyben.

Ezek után csapott össze a két csapat Lisszabonban, a kezdőcsapatokban természetesen Ronaldóval és Stijnennel.

Az első játékrészben többször is megszerezhette volna a vezetést a luzitán válogatott, de hol az irányzékkal volt baj, hol Stijnen állta útját a labdának.

A második félidő elején a portugálok gyorsan döntésre vitték a meccset: előbb az 53. percben Ronaldo, Joao Moutinho, Nuno Gomes volt a labda útja és utóbbi a hálóba vágta a labdát.

Két perc múlva megduplázta az előnyét a hazai együttes, ekkor Quaresma jobb oldali beadását nem tudta lehúzni Stijnen, Ronaldo kihasználta ezt, és közelről a hálóba bólintott.

Quaresma negyed óra múlva szépségdíjas találattal szerezte meg a harmadik portugál gólt: a tizenhatos sarkánál csinált egy cselt, majd külsővel Stijnen felett a hosszú sarokba tekert. A gólszerzőnek ez volt az utolsó labdaérintése, a gól után Nani váltotta.

A 75. percben Ronaldo végképp fölényessé tette a portugál vezetést, a Manchester United klasszisa a bal alsó sarkot lőtte ki. A hátralévő időben már nem változott az eredmény, a hazaiak magabiztosan gyűjtötték be a három pontot, ha Stijnen több esetben nem véd szépen, jóval nagyobb lehetett volna a győzelem.

EB-SELEJTEZŐ

A-CSOPORT
Portugália-Belgium 4-0 (Nuno Gomes 53., C. Ronaldo 55., 75., Quaresma 69.)
Kazahsztán-Szerbia 2-1 (Asirbekov 47., Zumaskaliev 61. ill. Zigics 68.)
Lengyelország-Azerbajdzsán 5-0 (Bak 2., Dudka 5., Lobodzinski 33., Krzynowek 58., Kazmierczak 84.)