A Fradi–Dunaferr (29–29) női rangadó után mindkét edző elégedetlen volt. Németh András, a Budapest Bank-FTC mestere alig burkoltan kritizálta a bírókat, és sejtetni engedte, hogy az évad végén elhagyja a klubot, s inkább külföldön vállal munkát. Maglódi Lajos, a Budapest Bank-FTC ügyvezető igazgatója nem volt felhőtlenül boldog Németh András szavai hallatán, mint mondta, szerinte szerencsésebb lett volna, ha szavaival a mester nem élezi a helyzetet, mert a női kézilabdacsapat körül nagyon ritkán tapasztalható annyira rossz és kellemetlen hangulat, mint amilyen az anyaegyesület ügyei és tartozásai kapcsán valóban érezhető.
„A csapatunk élén tizenöt éve álló Németh Andrásnak a jövő nyárig szól a szerződése, s mindenképpen szeretnénk őt megtartani – vélekedett Maglódi Lajos. – Ő már szinte egyik jelképe együttesünknek, s szerintem az FTC-nek, az anyaklubnak is. Eredményeivel itthon és külföldön egyaránt jelentős elismerést vívott ki, tehát érthető, hogy ajánlatokban nincs hiánya. Csapatunk azonban annak ellenére ragaszkodik hozzá, hogy az együttest működtető cég jelentős összeggel tartozik az edzőnek. Ez tizenöt év alatt halmozódott fel, hiszen akadtak hónapok, amikor nem tudtunk fizetni. Emiatt jogilag bármikor távozhat Németh András, ám erre nem is gondolunk, igyekszünk törleszteni tartozásunkat.”
Az igazgató szerint aki szereti és érti a kézilabdát, tudja, nem lehet teljesen összemosni az FTC-t az EHF-kupa-győztes (2006) női kézilabdacsapattal, amely tavaly nyár óta önálló gazdasági egységként dolgozik.
„Az anyaklubhoz csupán annyi közünk van, hogy a nevét viseljük, illetve van huszonnégy százalék tulajdoni része a csapatban – folytatta Maglódi. – Nálunk nincsenek anyagi gondok, játékosaink havonta rendszeresen megkapják a juttatásaikat. Kivétel a már említett edzőnk, valamint Kirsner Erika és Tóth Tímea. Az viszont pozitívum, hogy amióta a Budapest Bank a főtámogatónk, nincsenek napi tartozásaink.”
Maglódi Lajos a Fradi többi szakosztályában sem hallott arról, hogy Ferencváros-ellenes légkör uralkodna, ugyanakkor úgy tudja, a 12 ezer forintért megvásárolható FTC-tagsági díjakból mintegy 24 millió forint gyűlt össze. Ebből azonban még sem a kézilabdázók, sem a többi szakosztály nem kapott. Az ügyvezető igazgató hozzáfűzte, hogy csapata felemelkedése érdekében befektetőt keres, aki az ő tulajdoni részét megvásárolná. Az így befolyó összeget visszaforgatná a csapatba, amelyben igyekeznek a lehető legjobban gazdálkodni, s nagyra becsülik szponzoraik támogatását. Maglódi Lajos hangsúlyozta, ezeknek a pénzeknek köszönhetően tudták önállósítani magukat az FTC-től, amelynek patinás nevét – amely a szponzorok között a gondok ellenére is jól cseng – továbbra is szívesen viselik.