Rájátszásra várva

M. Cs.M. Cs.
2007.03.09. 23:39

Péntekre virradóra két mérkőzést játszottak az NBA-ben, mind a kettőn a vendégek örülhettek – a győztes csapat száz-száz pontot dobott – a lefújás után. A Délnyugati csoport rangadóján a San Antonio Spurs immár 11 mecscsesre nyújtotta veretlenségi sorozatát a sacramentói ACRO Arénában, a Ron Artestet nélkülöző Kings otthonában (100–93). A Keleti konferenciában a playoffhelyezések sorsát illetően különös jelentőséggel bíró találkozón a – Michael Jordan-i magasságokba visszavágyó – Chicago Bulls azután, hogy egy nappal korábban súlyos vereséget szenvedett a címvédő Miami csarnokában (103–70), a másik floridai alakulaton, az Orlandón állt bosszút (100–76).

Sacramentóban támadásban Manu Ginóbili húzta leghatékonyabban a San Antonio szekerét. Az argentin olimpiai bajnok hátvéd 31 ponttal lett a találkozó legeredményesebb játékosa úgy, hogy a negyedik negyedben tizenötöt termelt, közte három triplával. A meccset a Spurs kemény védekezésével nyerte meg – 19 eladott labdára kényszerítve az ellenfelet –, 93 ponton tartva az elmúlt négy mecscsen mindig 100 egység fölött termelő kaliforniai vetélytársat.

„Az alapszakaszt mindig felkészülésnek tekintjük a playoffra. Még nem tökéletes a védekezésünk, de dolgozunk rajta” –

mosolygott hamiskásan Tim Duncan, a Spurs vezére.

Mi lesz, ha ő is tökéletesnek gondolja...