Szerencsétlen bemutatkozás

SZ. NAGY TAMÁSSZ. NAGY TAMÁS
2007.03.01. 00:40

Majdnem napra pontosan egy éve történt. 2006. február 26-án, az FC Fehérvár–Ferencváros bajnoki mérkőzésen Megyebíró János játékvezető két sárga lapja után Csizmadia Csabát leküldte a pályáról. A fehérváriak ifjú jobb oldali hátvédjének ez volt profi pályafutása első és szombatig utolsó kiállítása tétmérkőzésen. Sajnos 2007. február 24. is emlékezetes marad a közben a válogatottban is debütáló futballista számára. Először játszhatott új csapatában tétmérkőzésen, a Mattersburg a Paschinghoz látogatott az osztrák Bundesliga 22. fordulójában. Csizmadia Csaba kezdő volt, jól is ment neki a játék jobbhátvédként, aztán az 59. percben váratlanul felvillant a piros lap, és már mehetett is az öltözőbe. „Nagyon meglepődtem, amikor a bíró kiállított, hiszen hihetetlen módon kaptam meg második sárga lapomat – kezdte Csizmadia Csaba. – De az a legjobb, ha elölről kezdem. Az első félidőben szabálytalankodtam, jogosan kaptam sárga lapot. Aztán az 59. percben szabadrúgáshoz jutottunk, odasétáltam a labdához. Mivel a csapattársam még feküdt a pályán, szóltam a bírónak, hogy várjunk. Ő viszont sürgetett, így nem volt mit tennem, fél méterrel odébb tettem a labdát, hogy a fekvő társam mellett egyáltalán el tudjam rúgni, és hátráltam. Ekkor érkezett a bíró, felmutatta a sárga kártyát, majd amikor elkönyvelte, észrevette, hogy már kaptam egyet, és kiállított. Azóta sem értem.” Bár a védő később már mosolyogva beszélt a megmagyarázhatatlan eseményről, a lefújás után még igencsak bántotta, hogy a bíró így elrontotta a bemutatkozását. „Minden bizonnyal egymérkőzéses eltiltást kapok. Nem hiszem, hogy a klubnál bárkinek megrendülne a bizalma bennem, hiszen a vezetőedzővel, az elnökkel, sőt szurkolókkal is beszéltem a lefújás után, és mindenki csóválta a fejét, ilyet még nem láttak” – értékelt a védő. A fura kiállítást egyébként az osztrák televízió bajnoki összefoglalójában is kiemelték, teljesen fölöslegesnek ítélve a bíró „fontoskodását”, ami különösen annak fényében érdekes, hogy a Kabát Pétert végig a soraiban tudó Pasching a hajrában lőtt két góllal megszerezte a győzelmet (2–0).