Győzelemmel zárt a Vegyész

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2007.02.18. 01:24
Péntek után szombaton is Kazincbarcikán csapott össze egymással a Vegyész RC és a Bajnokok Ligájában is érdekelt Innsbruck együttese. A hazaiak ezt a duplázást egyáltalán nem bánták, ugyanis jelentős összeget spóroltak meg azzal, hogy elmaradt a tiroli kiruccanás. A szakvezetőség helyzete jottányit sem javult 24 óra leforgása alatt, ezúttal is nyolc bevethető játékosa volt a borsodi csapatnak. Csala Bernátra, Szabó Dávidra és Fehér Tamásra különböző okok miatt nem számíthatott az edző.
Jól kezdett a hazai alakulat, de az első technikai idő után Cziczó Gábor számára kicsinek bizonyult a pálya. Ezek a hibák – kiegészülve néhány nyitásrontással – túlságosan nagy hátrányt jelentettek, és az osztrákok éltek a lehetőséggel. A második játszmában fordult a kocka, mintha a vendégek fejben már a gyors hazautazás gondolatával kacérkodtak volna. A harmadikban bekeményített a Vegyész RC, Gelencsér és Kárpáti ütéseivel szemben nem volt ellenszer, és a barcikaiak sáncmunkája is jelentősen feljavult. Az innsbruckiakon egyre inkább kiütközött a fáradtság, ami érthető, hiszen három felnőtt játékos mellett kizárólag juniorokkal érkeztek hazánkba. A negyedik szettben már szétesett és hitehagyott gárda benyomását keltették a vendégek, igaz, a barcikai „golyózápor” alaposan megtizedelte soraikat. A Vegyész RC kettős győzelemmel zárta a közép-európai kupasorozatot, erre büszke lehet, igaz, a négyes döntőbe kerülést ezúttal sem sikerült kiharcolnia.VEGYÉSZ RC-KAZINCBARCIKA - HYPO TIROL INNSBRUCK (osztrák) 3:1 (–21, 16, 16, 10)
Kazincbarcika, 150 néző. V: Hank, Porvaznik (szlovákok)
VEGYÉSZ RC: Kovács II Z. 4, GELENCSÉR 14, TORONYAI 5, SZALAI 12, Kárpáti 10, Cziczó 11. Cs: Szántai (liberó), Kecskeméti. Edző: Daniel Oravec
INNSBRUCK: Weber 1, Chrtiansky 9, Holzknecht 3, Jevtics 17, Knezevics 6, Zangerl 4. Cs: Laure (liberó), Amalthof, Fuschelberger. Edző: Waldemar Lesner
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 9:6, 9:10, 13:18, 18:22. 2. játszma: 1:3, 7:9, 16:12, 23:15. 3. játszma: 2:0, 8:6, 13:9, 20:14. 4. játszma: 7:1, 12:3, 16:5, 22:8

Mestermérleg
Daniel Oravec:
– Az első játszmában indiszponáltak voltunk, de a másodiktól átvettük az irányítást, sokat blokkoltunk, és jól számoltuk ki ellenfelünk támadási variációit. Jobban is támadtunk, így megérdemelten nyertünk.
Waldemar Lesner: – A kazincbarcikaiak ezúttal sokkal jobban játszottak, mi nem tudtuk megismételni azt a teljesítményt, amelyet az első mérkőzésen nyújtottunk. Fiataljaink elfáradtak, és kevés ellenállást fejtettek ki.