Elrontott sorsdöntő dobások

M. Cs.M. Cs.
2007.01.18. 01:42
Az alapszakasz záró napján egy napon rendezték mind a kilenc mérkőzést, amelyből hat be is fejeződött, mire a magyar és a spanyol bajnokcsapat pályára lépett Salamancában.
Iványi Dalma (balra) ezúttal nem tudta gyôzelemre vezetni társait
Meggyesi Bálint

Bár a pécsi vezetők azt mondták, előre nem számolgatnak, megtették ezt helyettük szurkolóik, akik arra a következtetésre jutottak az addigi eredményekből, ha nyernek kedvenceik, mindenképpen az összesített rangsor ötödik helyéről kezdhetik a rájátszást, ami egyben a hazai pálya előnyét is jelenti a legjobb 16 között.

Úgy tűnt, ebben az esetben a lengyel Wisla Kraków lehet a vetélytárs. Vereség esetén a kilencedik hely tűnt valószínűnek, s a Brno elleni párharc.

Egyáltalán nem mindegy. A hazaiaknak is égető szükségük volt a győzelemre, ezért meglehetősen ideges hangulatban kezdődött a találkozó. Négy spanyol pontra négy magyar érkezett válaszul, s az első negyed végéig roppant módon ragaszkodtak egymáshoz a riválisok, egyik sem vezetett egy kosárnyival többel.

A nyolcadik percben tört meg ez a széria, ekkor Vajda Anna mutatott be mindent a kosárszerzés tudományából. Dupla, tripla, büntető, így öt pontra nőtt a vendégelőny.

Nicole Powell azonban hármassal válaszolt, majd Adrijana Knezevics duplája után már a Salamanca vezetett. S ez az állapot nem is változott egészen az első húsz perc lefújásáig. Powell honfitársa, Ohlde kapkodta a lepattanót (6), a pontgyártásba hasonló mértékben bekapcsolódott a lett Liene Jansone (8) is. A mieink közül egyedül Béres Tímea tartotta igazán a lépést az ellenféllel.

A második félidő első kosarát is Béres jegyezte, majd ismét bebizonyosodott, hogy a pécsiek csapatszelleme egészen elsőrangú, Iványi Dalma hintett egy triplát, Fegyverneky Zsófia kétszer egymás után betalált, majd Simone Edwards igazolta Pécsre igazolásának helyességét. Az első félidőt meglehetős „csendben” töltő jamaicai center a második húsz percben 12 pontig és kilenc lepattanóig jutott.

A harmadik etap zárása előtt hat ponttal megugrottak a mieink, ám ezt követően kimaradtak azok a dobások, amelyek magabiztossá tehették volna a pécsi előnyt. Nicole Powell sorsdöntő triplát dobott, hibátlanul büntetőzött (7/7), győzelemre vezette csapatát. A pécsieknek az egyenes kieséses szakaszban Brnóba kell utazniuk, a pályaelőny a cseheknél van.

Mestermérleg
Rátgéber László:
– Nem játszottunk rosszul, ám azokban a pillanatokban, amikor megnyerhettük volna a mérkőzést, nem mentek be a dobásaink.

További eredmények: CSZKA Szamara (orosz)– Bourges Basket (francia) 74–54, Dexia Namur (belga)–USK Praha (cseh) 68–54