Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2007.01.08. 01:13
A kecskeméti Nacsa Gábor (6) mindent megtett csapata sikeréért
Czagány Balázs

A nyíregyházi női CEV-kupa-csoportmérkőzések utolsó napjának első mérkőzésén a török gárda magabiztos győzelmével bebiztosította elsőségét, így a nyíregyháziak számára már csak a szép búcsú maradt a ciprusi ellenféllel szemben. A nyírségiek ezen a mérkőzésen is érvényesítették a papírformát, és miután ők is szettveszteség nélkül szerezték meg a győzelmet, a torna mind a hat mérkőzése 3:0-s eredményt hozott.

A férfiaknál a Kométa-Kaposvár sima vereséget szenvedett az ukrán Lokomotiv Harkiv együttesétől a kupa 7. csoportjának harmadik, utolsó fordulójában. A kaposvári gárda így öszszességében két győzelemmel és egy vereséggel a kvartett harmadik helyén végzett, és miután csak az első jut tovább, búcsúzott a sorozattól. A csoportot a finn Sampo Pielavesi nyerte meg.

A csoportelső belga együttes nyitásaival nem tudott mit kezdeni a KRC, holott nem világverő szervákról volt szó. Stewe Roelandt ütései ellenállhatatlanok voltak, a feladóval átlóban játszó belga rendre elütött a kecskeméti sánc fölött. A befejező felvonást szorossá tették ugyan a hazaiak, de ez már nem osztott, nem szorzott.

Nők, 9. csoport
BETONÚT-NRK-NYÍREGYHÁZA - APOLLON LIMASSOL (ciprusi) 3:0
(11, 10, 21)
Nyíregyháza, 300 néző. V: Zaharescu (román), Mitev (bolgár)
NYÍREGYHÁZA: Akimova 3, Katona 4, ERDŐSNÉ 13, BODNÁR 13, BOTOS 12, Merkószki 8. Cs: Kovács B. 3, Kinyik, Czipták. Edző: Ludvig Zsolt
LIMASSOL: Ramirez 3, Sutt 8, NIEVA 11, Hrisztodulu 3, Medvegyeva 10, Sergiu 2. Cs: Ariszteidu (liberó), Hadzsikirjaku, Hrisztoforu. Edző: Alexia Protposzalti

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 5:0, 14:5, 21:10. 2. játszma: 3:4, 8:5, 13:7, 18:8. 3. játszma: 4:5, 7:9, 14:9, 18:11, 22:20.

Mestermérleg
Ludvig Zsolt: – A csapat szépen és erőteljesen játszott, örülök, hogy győzelemmel zártuk a tornát.
Alexia Protposzalti: – Jobb csapattól kaptunk ki.

A csoport másik mérkőzésén: Gaziantep SB (török)–Troon VC (skót) 3:0 (5, 15, 12)
A csoport végeredménye: 1. Gaziantep 6, 2. Betonút-NRK-Nyíregyháza 5, 3. Apollon Limassol 4, 4. Troon VC 3.

Férfiak, 4. csoport
PHOENIX-MECANO-KECSKEMÉTI RC - VC MENEN (belga) 0:3
(–13, –16, –22)
Kecskemét, 200 néző. V: Antusek (cseh), Constantin (román)
KECSKEMÉT: Rapi 5, Somodi 5, Bokor E., Kása, NACSA 14, NÉMETH F. 10. Cs: Szabó T. (liberó), Schulcz 2, Hoffart 1. Edző: Gyurkó Sándor
MENEN: Coene 7, NUIJTS 9, VERSCHUEREN 4, ROELANDT 19, Verreth 4, Van Ghelue 10. Cs: Van Calster (liberó), Loyson 1, Vanooteghem. Edző: Kris Tanghe

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:4, 2:8, 6:15, 8:18, 13:21. 2. játszma: 0:4, 2:9, 3:14, 7:18, 11:21. 3. játszma: 4:2, 5:8, 11:15, 13:18, 18:20, 20:22

Gyurkó Sándor: – Látjuk, hogy le vagyunk maradva, de hétfőtől azon dolgozunk, hogy faragjunk a hátrányunkból.
Kris Tanghe: – Megfigyeltük a kecskemétiek meccseit és tudtuk, hogy hol kell a blokkjainkat erősíteni.

A másik mérkőzésen: Eschenbacher Eltmann (német)–Chemes Humenné (szlovák) 3:0 (–24, –18, –13)
A torna végeredménye: 1. VC Menen, 2. Eschenbacher Eltmann, 3. Chemes Humenné, 4. Phoenix Mecano Kecskeméti RC

Férfiak, 7. csoport, Tallinn (Észtország)
Lokomotiv Harkiv (ukrán)–Kométa-Kaposvár 3:0 (15, 22, 22), Pielaveden Sampo Pielavesi (finn)–Lokomotiv Harkiv 3:0 (21, 20, 14), Sampo Pielavesi (finn)–Selver Tallinn (észt) 3:2.
A végeredmény: 1. Pielaveden Sampo Pielavesi 5 (8:5), 3. Lokomotiv Harkiv 5 (6:4), 3. Kométa-Kaposvár 5 (6:6), 4. Selver Tallinn 2 (2:6).
Továbbjutott: a Sampo Pielavesi.