A hazai pálya hátránya

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2007.01.07. 00:24
Kecskeméten, az első szettben a harmatosan gyenge német nyitásokkal semmit sem tudott kezdeni a KRC, és ennek megfelelően a hazai támadások is akadoztak. A második etapra valamit feljavult a hazai gárda, a játszma fordulójához érve azonban már olvasta a KRC játékát a vendégcsapat. A befejező játékrészben Németh Ferenc beállítása roppant jót tett a kecskemétieknek, főszerepe volt abban, hogy szoros lett a végső felvonás. A CEV-kupa nyíregyházi kvalifikációs tornáján döntő jelentőségűnek ígérkezett a Betonút-NRK második fellépése a török Gaziantep ellen. A vendégek vb-bronzérmes szerb légiósokat dobtak harcba, közülük különösen Sztarovics keserítette meg a hazaiak életét, ráadásul Yürük is bombaformát mutatott. A látogatók biztosan nyertek, így gyakorlatilag továbbjutóknak tekinthetők.FÉRFIAK, 4. CSOPORT
PHOENIX MECANO-KECSKEMÉTI RC - E. ELTMANN (német) 0:3
(–14, –17, –23)
Kecskemét, 400 néző. V: Constantin (román), Antusak (cseh)
KECSKEMÉT: Hoffart 6, Rapi 8, Somodi 8, Bokor E. 5, Kása 1, Nacsa 6. Cs: Szabó T. (liberó), NÉMETH F. 4, Csoma, Schulcz. Edző: Gyurkó Sándor
ELTMANN: GEIGER 11, MAYER 10, Nowak 7, Peciakowski 3, WILHELM 13, Zachrich 9. Cs: Löwen (liberó). Edző: Milan Marics

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:7, 6:8, 7:14, 10:19, 13:23. 2. játszma: 4:3, 8:7, 9:10, 13:16, 15:20, 16:23. 3. játszma: 2:5, 4:8, 7:12, 11:16, 17:21, 20:22
A másik mérkőzésen: VC Menen (belga)–VK Chemes Humenné (szlovák) 3:1 (19, 18, –21, 16)

Mestermérleg
Gyurkó Sándor: – Fényévnyi különbség van a két csapat között, egyetlen pozitívuma a csapatomnak Németh Ferenc, nagy kincs van a kezünkben.
Milan Marics: – A helyi csapat ellen mindig is nehezebb játszani, ezért örülök a győzelemnek, koncentráltan játszottunk, és kevés nyitást rontottunk.

NŐK, 9. CSOPORT
BETONÚT-NRK-NYÍREGYHÁZA - GAZIANTEP SB (török) 0:3
(–17, –23, –15)
Nyíregyháza, 500 néző. V: Ruohonen (finn), Zaharescu (román)
NYÍREGYHÁZA: MERKÓSZKI 9, Akimova 4, Katona 6, ERDŐSNÉ 13, Bodnár 4, Botos 4. Cs: Miklai 2, Kinyik. Edző: Ludvig Zsolt
GAZIANTEP: Szimanics 5, KESKIN 10, RANKOVICS 11, SZTAROVICS 13, YÜRÜK 17, Kus 6. Cs: Funda (liberó). Edző: Muhammet Görken

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:7, 10:8, 13:18, 16:23. 2. játszma: 4:0, 11:7, 15:16, 19:23. 3. játszma: 3:2, 6:11, 10:21
A másik mérkőzésen: Apollon Limassol (ciprusi)–Troon VC (skót) 3:0 (13, 12, 23)

Ludvig Zsolt: – Jobb csapattól szenvedtünk vereséget, kár a második szettért, mert azt megnyerhettük volna.
Muhammet Görken: – Most vagyunk először Magyarországon, s bizonyítottuk, hogy nagyobb játékerőt képviselünk a Nyíregyházánál.

FÉRFIAK, 7. CSOPORT, TALLINN
Kométa-Kaposvár–Selver Tallinn (észt) 3:1 (–18, 19, 20, 19), Selver Tallinn (észt)–Lokomotiv Harkiv (ukrán) 1:3 (–19, –23, 20, –23)