Könnyen nyert a Nyíregyháza

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2007.01.06. 01:28
A CEV-kupa kvalifikációs tornája házigazdájaként pályára lépő Betonút-NRK-Nyíregyháza női csapata győzelemmel kezdte szereplését. A nyírségi hölgykoszorú a teljességgel ismeretlen, az európai porondon is ritka vendégnek számító skót Troon ellen könnyen diadalmaskodott. A szombati folytatásban a vb-bronzérmes szerb légiósokat bevető török elitcsapat ellen jobban megizzadnak majd a hazaiak. A férfiak Kecskeméten csúcsot döntöttek a nyitások rontásában, sorra ütötték a hálóba a labdákat. A második etapban már nemcsak a szervákkal akadtak problémáik, a harmadik felvonás végig szoros volt, de a szlovákok eldöntötték a meccset. FÉRFIAK, 4. CSOPORT
PHOENIX MECANO-KECSKEMÉTI RC - VK CHEMES HUMENNÉ (szlovák) 0:3
(–20, –16, –23)
Kecskemét, 200 néző. V: Milinovics (horvát), Constantin (román)
KECSKEMÉT: Hoffart 2, Rapi 11, Somodi 5, Kása 1, Schulcz 2, NACSA 11. Cs: Szabó T. (liberó), Bokor E. 3. Edző: Gyurkó Sándor
HUMENNE: Mikula 11, Kriz 6, THOLT 17, Pollák 7, MATTA 4, ONDRUSEK 6. Cs: Vajda (liberó). Edző: Stefan Horonec

Az erdmény alakulása. 1. játszma: 1:4, 4:8, 8:10, 14:16, 16:21, 20:23. 2. játszma: 1:4, 2:8, 3:11, 9:16, 11:20. 3. játszma: 3:1, 7:8, 8:12, 14:14, 17:18, 20:19, 23:24

A másik mérkőzésen: VC Menen (belga)–Eschenbacher Eltmann (német) 3:1 (–22, 21, 14, 21)

Mestermérleg
Gyurkó Sándor: – Az első játszmában rengeteg nyitást rontottunk, a második játszma első felében rosszul játszottunk, de utána már olyan játékot produkáltunk, amelyért nem kell szégyenkeznünk.
Stefan Horonec: – Fontos volt, hogy a nyitó meccsünkön győzzünk. Jó blokkjainknak, illetve centertámadásainknak köszönhető a siker.

Férfiak, 7. csoport, Tallinn
Kométa-Kaposvár–Sampo Pielavesi (finn) 3:2 (–24, –22, 20, 20, 15)

NŐK, 9. CSOPORT
BETONÚT-NRK-NYÍREGYHÁZA - TROON VC (skót) 3:0
(8, 13, 5)
Nyíregyháza, 400 néző. V: Zaharescu (román), Mitev (bolgár)
NYÍREGYHÁZA: Merkószki 7, Akimova, Katona 5, ERDŐSNÉ 16, BODNÁR 13, Botos 4. Cs: Kinyik 6, Kovács B. 5, Czipták 4. Edző: Ludvig Zsolt
TROON VC: Staudt 1, Ellis 4, O'Connor, E. Krawczyk 3, Bunten 8, Lyall. Cs: J. Krawczyk (liberó), Clayton 1, Gow. Edző: Vince Krawczyk

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:1, 16:3, 21:6. 2. játszma: 4:0, 13:7, 18:8, 22:13. 3. játszma: 3:2, 6:2, 9:3, 18:4

A másik mérkőzésen: Gaziantep (török)– Apollon Limassol (ciprusi) 3:0 (13, 18, 14)

Ludvig Zsolt: – Nagyon könnyű mérkőzés volt. Szombaton ettől merőben eltérő játékot kell nyújtanunk a törökök ellen.
Vince Krawczyk: – Nem tudtuk, mire számíthatunk, próbáltuk a legjobbunkat hozni – ennyire volt elég.