Hogy milyen volt 2006? Sikeres, netán sikertelen? Az attól függ, melyik sportágat nézzük. Sorozatunkban az egyéni és csapatsportágakat vettük górcső alá, amely során megválasztjuk az év legjobbját (legjobbjait), és bemutatjuk az év képét is. A mai kínálat: férfi és női kézilabda.
Meggyesi Bálint
Görbicz Anita igyekezett, de neki sem ez volt a legemlékezetesebb Eb-je
Meggyesi Bálint
Görbicz Anita igyekezett, de neki sem ez volt a legemlékezetesebb Eb-je
Női csapataink valamivel szerencsésebb és jobb évet zárnak, mint a férfiak, hiszen mind a válogatott versenyein, mind az európai kupákban akadt sikerélményük.
Ezek legfőbb kovácsa Németh András szövetségi kapitány volt, aki a vb-bronzérmes, Eb-ötödik válogatott és az EHF-kupa-győztes, bajnoki második, BL-induló Budapest Bank-FTC élén is áll, vagyis erejét, idejét és idegeit nem kímélve mindkét végén égeti azt a bizonyos gyertyát.
A keret nagyon sok gond közepette készült az Eb-re, hiszen novemberig nem akadt olyan összetartás, edzőtábor vagy torna, amelyen a kapitány valamennyi kiszemeltje együtt gyakorolhatott volna. Ennek aztán meg is lett a böjtje a decemberi Eb-n, amelyre éremálmokat szövögetve indult a csapat. Stockholmban aztán be kellett érnie az ötödik hellyel, amellyel elmaradt a várakozástól, de kvalifikálta magát a jövő decemberi franciaországi vb-re és a 2008-as macedóniai Eb-re. Az év elején a Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) kihirdette az előző évre vonatkozó közönségszavazása végeredményét: 2005-ben a világ legjobbja Görbicz Anita, a Győr irányítója lett. A klasszis játékosnak az idén sok egészségi gondja volt: kisebb-nagyobb lábsérülései mellett betegségek gátolták a munkáját. Mégis nagyon sokat segített a válogatottnak és a bajnoki címét megvédő és MK-t nyerő Győrnek is.
Pálinger Katalin zűrös körülmények között, az európai szövetség beavatkozásával szakított a dán FCK-val, és a szlovén Krim Ljubljanába igazolt (akárcsak Siti Eszter szintén az FCK-ból és Kindl Gabriella a Dunaferrből). Mehlmann Ibolya az újvárosi klubból az Aalborgba szegődött.
A „kiürülő” Dunaferr kispadján Kiss Szilárd sikeredzőt a volt világválogatott Kovács Péter követte, akinek keretében persze bőven maradt klasszis és feltörekvő tehetség is. A legerősebb együttessel mégis az Audi Győr büszkélkedhetett, pedig a sérüléshullám sok gondot okozott Róth Kálmán edző aranycsapatának. Az év legkellemesebb meglepetését a Budapest Bank-FTC szerezte, hiszen a több poszton megfiatalított együttes pompás menetelés végén megszerezte az EHF-kupát, a végső sikert Kaproncán csikarta ki a negyeddöntőben a Cornexit, az elődöntőben a DVSC-t búcsúztató Podravka ellen. A Fradi kerete a nyáron mégis megfogyatkozott, majd friss tehetségekkel feltöltve vágott neki az új évadnak, amelyben már bejutott a BL-csoportküzdelmekbe. Fontos váltásra szánta rá magát a Cornexi-Alcoa vezetősége: a néhány elkerülhetőnek tetsző bajnoki pontvesztésbe beleszaladó csapat edzőjét, Szabó Edinát, akivel két éve EHF-kupát nyert a csapat, a győri Vura József váltotta a kispadon.
Az előző évad BL-csoportküzdelmeiből sem a Győr, sem a Dunaferr nem jutott tovább, de átkerült a KEK-be, amelyben az ETO a fináléban bukott el a montenegrói Podgoricával szemben. ---- A ---- &