Háromszor mattolták a kapust

VOLESZÁK GÁBORVOLESZÁK GÁBOR
2006.12.24. 01:34
Úgy tűnik, feleslegesen hangolt Bartók Béla, Liszt Ferenc és Kodály Zoltán lemezeivel Király Gábor a Manchester United elleni mérkőzésre. Az Aston Villa is hamiskásan muzsikált szombaton, így az MU 3–0-ra győzött a magyar érdekeltségű találkozón.
Király Gábornak nem sikerült meggyôznie a játékvezetôt arról, hogy Cristiano Ronaldo lesrôl talált a hálójába
Reuters
Reuters

Az igazi erőpróba nem a múlt héten a Bolton Wanderers ellen, hanem ezen a hétvégén jött el Király Gábor számára, hiszen a Crystal Palace alkalmazásában álló, ám az őt egy hónapra kikölcsönző Aston Villában amolyan vészkapus szerepkörét betöltő játékos szombaton a Manchester United ászaival küzdhetett meg. Az eredmény sajnos ismert: Király Gábor háromszor is előreadhatta a labdát középkezdésre, pedig az első félidő végén még sokan a meglepetésben bíztak.

Hazai vezetés helyett azonban a Manchester szerzett gólt, a birminghami védők csak nézték, amint előbb Cristiano Ronaldo, majd Paul Scholes szerzett gólt. Utóbbi találatot érdemes többször is megtekinteni, olyan látványos volt – az angolok játékosa 30 méterről kapásból lőtt védhetetlenül a léc alá.

„Az első félidőben alig akadt dolgom. A második játékrészben már többször is próbára tettek volna az MU játékosai, csak éppen sosem láttam semmit – mondta a magyar kapus. – Az első két gólnál többen álltak előttem, későn tudtam eszmélni, a harmadiknál pedig kiszolgáltatott helyzetbe kerültem.”

A harmadik manchesteri gólnál úgy tűnt, a kezét emelő és lest reklamáló Király Gábor, ha nem is menthetett, de legalább közbeavatkozhatott volna mutogatás helyett.
„Sakk-mattig játszották a helyzetet, sajnos esélyem sem volt – mondta Király Gábor. – Ilyenkor a játékos automatikusan, reflexből emeli a kezét, hátha sikerül a játékvezetőt megzavarnia, és befújja azt is, ami nem biztos, hogy szabálytalan.”

Szavazás

Ön szerint ki lesz az angol bajnok 2007-ben?

PREMIER LEAGUE, 19. FORDULÓ

Fulham–West Ham United 0–0
Arsenal–Blackburn 6–2 G: Gilberto Silva (10.), Hleb (23.), Adebayor (27. – 11-esből), Van Persie (85., 88.), Flamini (90.), ill. Nonda (3., 69. – az elsőt 11-esből)
Aston Villa–Manchester United 0–3 G: Cristiano Ronaldo (58., 85.), Scholes (64.)
Liverpool–Watford 2–0 G: Bellamy (47.), Xabi Alonso (88.)
Manchester City–Bolton 0–2 G: Anelka (9., 25.)
Middlesbrough–Charlton 2–0 G: Yakubu (29.), J. Arca (52.)
Newcastle United–Tottenham 3–1 G: Dyer (3.), Martins (7.), Parker (34.), ill. Murphy (15.)
Portsmouth–Sheffield United 3–1 G: Kozluk (48. – öngól), Campbell (55.), Pamarot (68.), ill. Hulse (5.)
Reading–Everton 0–2 G: A. Johnson (15.), McFadden (47.)
Wigan–Chelsea 2–3 G: Heskey (45., 75.), ill. Lampard (13.), Kalou (30.), Robben (92.)

PREMIER LEAGUE, 20. FORDULÓ
December 26. (kedd), 14.00: Chelsea–Reading (tv: Sport1), Tottenham–Aston Villa, West Ham–Portsmouth, 16.00: Blackburn–Liverpool, Bolton–Newcastle, Everton–Middlesbrough, Manchester United–Wigan (tv: Sport1), Sheffield United–Manchester City, 18.30: Watford–Arsenal (tv: Sport1). December 27. (szerda), 21.00: Charlton–Fulham (tv: Sport1)

Döntetlen a „magyar” meccsen
Az angol másodosztályban csak a Plymouth–West Brom (2–2) mérkőzésen szerepeltek magyarok: a hazaiaknál Buzsáky Ákos végig játszott, a vendégeknél Gera Zoltán a 74. percben lépett pályára. Fülöp Márton (Sunderland) csak a kispadon ült a Crystal Palace ellen 1–0-ra elveszített bajnokin, Vass Ádám (Stoke City) nem fért a keretbe az Ipswich Town pályáján elért 1–0-s siker során, Gyepes Gábor és Rósa Dénes (Wolverhampton) sem szerepelt csapatuk Norwich City elleni, 2–2-es döntetlent hozó hazai találkozóján. A tabellát a 49 pontos Birmingham City vezeti, a 44 pontos Preston és a szintén 44 pontos Derby County előtt.