A Szuvonba történő megérkezéskor Németh Endre, a magyarok vezetője megígérte a Nemzetközi Dzsúdószövetség sportigazgatójának, a francia Francois Bessonnak, hogy aranyakat fognak nyerni.
Mindennap legalább egyet. Ekkor persze csak mosolygott a derék francia, két nap után azonban már egészen másként vélekedett – Braun Ákos hétfői teljesítményét például a négyszeres Formula–1-es világbajnok Alain Prostéhoz hasonlította –, sőt elkezdhetett aggódni: ha ilyen ütemben folytatjuk az éremgyűjtést, befogjuk hazáját az éremtáblázat élén.Nos, úgy tűnik, ez már nem fog sikerülni – a szerdai záró napon a csapatversenyre kerül sor, ahol mi csak férfiegyüttesünkkel indulunk –, de a dobogó biztosnak tűnik. Nagy siker ez egy kis nemzetnek abban a mezőnyben, amelyet a dzsúdónagyhatalom Japán, a rendező dél-koreaiak, vagy éppen a sportdiplomáciában is rendkívül erős franciák fémjeleznek. S hogy az utóbbi jellemzés mennyire helytálló, arra jó példa Csernoviczki Éva mérkőzése, akit a nemzetközi és az egyetemi cselgáncsszövetség több francia elöljárójának szeme láttára – a küzdőtérről való kilépésre hivatkozva – intettek meg a mérkőzés végét jelző dudaszó után, – természetesen egy francia versenyző ellen. U23-as Európa-bajnokunk ugyan vesztett a hosszabbításban, a vigaszágon azonban a bronzéremig menetelt, akárcsak az őt búcsúztató francia Laetitia Payet.Ungvári Miklós sem volt elégedett, mivel hiába versenyzett kiválóan egész nap, a fináléban a mongol Baatar Tsagaan egy véleményes kokával vezetést szerzett – Ungvárinak nem ért le a feneke, mégis megítélték a kokát ellenfelének –, majd Németh Endre szavaival élve „elmaszatolta” a hátrelevő időt, megakadályozva Európa-bajnokunkat a címvédésben.18. EGYETEMI ÉS FŐISKOLÁS VILÁGBAJNOKSÁG
Férfiak. 60 kg (23 induló).
Férfiak. 60 kg (23 induló). Döntő: Dragin (francia)–Zsen Vang-liu (kínai) 5–0. Világbajnok: Dimitri Dragan (Franciaország), 2. Zsen Vang-liu (Kína), 3. Jun Dzsae Hjun (Dél-Korea) és Cujosi (Japán). 66 kg (19). Negyeddöntő: Ungvári Miklós–Uriarte (spanyol) 5–0. Elődöntő: –Popiel (kanadai) 5–0. D: –Tsagaan (mongol) 0–3. Vb: Baatar Tsagaan (Mongólia), 2. Ungvári Miklós (Magyarország), 3. Enomoto (Japán) és Bang Gui Man (Dél-Korea). Abszolút (20). 1. forduló: Urbán Gergő–Eitel (lengyel) 0–10. A vigaszágon. 1. forduló: –Burns (brit) 0–10. D: Tacijama (japán)–Bachmann (német) 5–0. Vb: Tacijama Hiroki (Japán), 2. Bachmann (Németország), 3. Lecanu (Franciaország) és Szterkov (Oroszország), …Urbán Gergő helyezetlen.
Nők. 48 kg (15). 1. forduló: Csernoviczki Éva–Matsumoto (Egyesült Államok) 7–0. 2. forduló: –Payet (francia) 0–3 (aranyponttal). A vigaszágon. 1. forduló: –Zeron (mexikói) 10–0. 2. forduló: –Pesch (német) 10–0. A 3. helyért: –Cinacu (japán) 10–0. D: Vu Su-ken (kínai)–Blanco (spanyol) 5–0. Vb: Vu Su-ken (Kína), 2. Blanco (Spanyolország), 3. Csernoviczki Éva (Magyarország) és Payet (Franciaország). 52 kg (15). D: Delsalle (francia)–Csoj Me Jung (dél-koreai) 10–0. Vb: Delphine Delsalle (Franciaország), 2. Csoj Me Jung (Dél-Korea), 3. Trivics (Szerbia) és Jamagucsi (Japán). Abszolút (11). D: Csin Hszi (kínai)–Beinroth (német) 3–0. Vb: Csin Hszi (Kína), 2. Beinroth (Németország), 3. Jamamoto (Japán) és Dzsung Dzsi Von (Dél-Korea)