Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2006.12.14. 00:21
Vindisch Ferencnek (balra) nem sok levegôt hagyott Szabó Zoltán
Czagány Balázs

Az ötödik helyért hajtó UTE és FTC presztízsmeccsén az ifjú lilák bátor és pontos lövésekkel háromgólos előnyt szereztek a második negyed közepén, amelyet jó védekezéssel sokáig tartottak, sőt még növeltek is. A Fradi a záró felvonásban 9–7-re feljött, és előnyben támadhatott, ám egy kontrafault miatt meghiúsult az akció, míg a túloldalon Somogyi Balázs ötméteresével eldőlt a meccs.

Szegeden meglepően jól tartotta magát az egyemberes, Cseh Sándor öt találatával megtámogatott Szolnok. A csongrádiak 4–4 után sorozatban lőtt három góllal biztosították be győzelmüket.

A Szőnyi úton a páratlan negyedek okozták a Szentes vesztét. Az elsőben négy perc eredménytelen játék után 4–0-ra ellépett a BVSC, amiben nagy szerepet játszott, hogy a vendégek kapusát, Horváth Tamást cserével kiállították a bírók.

UTE-ÓBUDA-ÚJLAK - FTC-APRILIA 10–8
(3–1, 4–2, 2–2, 1–3)
Hajós uszoda, 250 néző. V: Székely B., Madarasi
UTE: Pelle – Debreczeni, SOMOGYI 2, Máthé, Sziklai 1, SUTI 1, Borsós 1. Cs: Szabó N. 2, Vörös, Salamon 1, Kotszidisz, SZABÓ Z. 2, Olasz. Edző: Petrovics Mátyás
FTC: Németh II Zs. – Dávid 2, Vindisch, ZENTAI 2, Benczur, Kállay 2, Zoufal. Cs: Haufe, Kaszper 2, Gulyás, Major, Maár. Edző: Somossy József

Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 5/2
Ötméteresből: 2/2, ill. –

Mestermérleg
Petrovics Mátyás: – A jövő a miénk. Kellemes ünnepeket kívánok szurkolóinknak!
Somossy József: – Túl nagy előnyt adtunk az elején az Újpestnek.

SZEGED-BETON VE - SZOLNOKI FŐISKOLA VSC 7–5
(1–0, 1–2, 4–2, 1–1)
Szeged, 200 néző. V: Marjay, Marnitz
SZEGED: Baksa – Juhász Zs., LEHMANN 3, Varga P., Mészáros 1, Komlósi, TÓTH L. 1. Cs: Éles 1, Szamardzsics, Monostori 1, Molnár P. Edző: Gyöngyösi András
SZOLNOK: Sűrű – Hangay Z., CSÁNYI, Hangay R., Balogh, Pásztor, CSEH 5. Cs: Mohi, Kistamás. Edző: Lukács Dénes

Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 1/1
Ötméteresből: –, ill. 1/1
Kiállítva (cserével végleg): Mohi (11. p.)

Gyöngyösi András: – Mai produkciónkat mielőbb el kell felejtenünk. Gőzerővel készülünk a vasárnapi LEN-kupa-visszavágóra.
Lukács Dénes: – Mohi Zoltán korai kiválása, továbbá két kulcsjátékosunk távolléte megpecsételte a sorsunkat. A Szeged megérdemelten nyert.

TEVA-VASASPLAKET - PVSK-FÜSZÉRT 13–6
(4–1, 3–3, 3–0, 3–2)
Komjádi uszoda, 200 néző. V: Kiszelly, Donauer
VASAS: Nagy V. – Mátyás 1, KOVÁCS R. 4, Varga Dániel 1, Varga Dénes 1, Steinmetz B., STEINMETZ Á. 3. Cs: Heinrich, Kincses, HOSNYÁNSZKY 2, Kuncz, Kelemen, Tóth M. 1. Edző: Földi László
PÉCS: GÁRDONYI – CZIGÁNY 2, Bóbis 2, Petőváry, Pataki, Babay, Ridzyk 1. Cs: Surányi, Tusa, Kollár, DE BLASIO 1. Edző: Ambrus Tamás

Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 7/4
Kipontozódott: Petőváry (24. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Babay (7. p.)

Földi László: – Fejben már a Recco elleni mérkőzésre készültünk, az eredménnyel elégedett vagyok.
Ambrus Tamás: – Bár három emberünk hiányzott, tisztességgel helytálltunk. Sok sikert kívánok a Vasasnak!

DOMINO-BHSE - NEPTUN VSC 21–7
(4–3, 5–1, 9–0, 3–3)
Kőér u., 150 néző. V: Juhász Gy., Pásztor A.
DOMINO: Györke – BENEDEK 3, Kiss G. 3, MOLNÁR T. 3, PAJÁN 3, Hárai 2, SZÍVÓS 4. Cs: Székely, Kovács O., Hoppál, BÁRÁNY 2, Vári 1, Biros. Edző: Kovács István
NEPTUN: BÓTA – Földesi, HELEMBAI 1, PSZOTA 3, Halász, CSENTE 3, Bene. Cs: Szenes (kapus), Dobricza, Szilágyi, Szujó, Balla L., Sármezei, Ábel. Edző: Beszédes Csaba

Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 5/2

Kovács István: – Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!
Beszédes Csaba: – A harmadik negyedet leszámítva csapatom a maximumot nyújtotta, ezt tükrözte az utolsó negyed is.

BVSC - LEGRAND-SZENTESI VK 19–7
(5–3, 4–2, 5–0, 5–2)
Szőnyi út, 100 néző. V: Fekete, Kun
BVSC: LABONCZ – Szűcs 2, SIMON A. 2, Ambrus 2, Németh I Zs. 1, Szabó B. 2, PECZ 3. Cs: Nitsovits 1, Persely, Kriszt 1, Lázár 2, SZABÓ P. 3, Balatoni. Edző: Vincze Balázs
SZENTES: Horváth T. – Papp, NÉMETH D. 4, Szabó T., Vígh 2, Acsimov 1, Torday. Cs: Ujházi (kapus), Jaksa, Baranyi, Józsa, Gábor, Döbrössy, Herczeg. Edző: Berki András

Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 5/1
Ötméteresből: 3/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Lázár (26. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Horváth T. (4. p.)

Vincze Balázs: – Fényes tavasz helyett fényes ősz.
Berki András: – Gratulálok a BVSC-nek, nem számítottam ekkora különbségre.