2006.12.10. 01:21
Kálmán László (balra) és csapata padlóra került a kék-fehérek otthonában
Unger Tamás
Unger Tamás

Zalaegerszegen is roppant érdekes mérkőzést játszottak. Az első negyedben már látszott, hogy a ZTE nagyon felkészült ellenfeléből, és zseniálisan védekezik, a Falco pedig feszült és betlizik, de igazán a 14. perctől (29–25) vett hihetetlen fordulatot a találkozó. Gáspár Dávid teljesen kikapcsolta Kálmán Lászlót, elképesztő fölényben voltak a hazaiak a lepattanószedés terén, így hengerelt a házigazda (72–33). Rashad Bell 20 pontot dobott már a nagyszünetig, és a szombathelyieknél elpattant valami, Kálmán és Feigl Imre tülekedésbe kezdett Bell-lel, a nézők megrökönyödésére azonban a játékvezetők nem reagáltak az esetre. Maurice Lathamék brilliáns védekezése a 35. percig tartott, már 47 ponttal is vezettek, a Falcót pedig magára hagyta a szurkolók többsége, amikor a negyedik negyedben egy kicsit felzárkózott. Baranyában a második negyed elején Dénes Gábor és Dragan Alekszics 17 pontjának köszönhetően megnyugtató előnyre tett szert a Pécs. A mérkőzés vége felé ugyan szépített az eredményen az Univer, ám igazából a kecskemétieknek nem volt esélyük szorossá tenni a találkozót.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK - FALCO KC-SZOMBATHELY 97–66
(23–18, 30–11, 30–8, 14–29)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Bognár, Cziffra, Pálla
ZALAEGERSZEG: MISKOVICS 13/6, GÁSPÁR 18/9, LATHAM 13/3, BELL 31/12, Olsovsky 6. Cs: KERESZTES 8, HOFFMANN 5/3, Baki 1, Kováts V. 2. Edző: Nikola Lazics
SZOMBATHELY: Kálmán 11, FRAZIER 19/6, Pankár 6/3, Wiley 2, Bosnjak 12. Cs: Feigl 2, Szabó Zs. 5/3, Váradi K. 2, Borszéki, Will 7. Edző: Váradi Attila

Az eredmény alakulása. 5. p.: 7–12. 14. p.: 29–25. 26. p.: 72–33. 35. p.: 90–46
Kipontozódott: Keresztes (29. p.), Pankár (30. p.), Latham (40. p.)

Mestermérleg
Nikola Lazics: –Jó védekezéssel sikerült megállítanunk a Falcót. Fiatal csapatunk formája még ingadozik, ezért türelem kell hozzá.
Váradi Attila: – Katasztrofálisan játszottunk, most van hat napunk, hogy rendezzük sorainkat a következő fordulóig.

PVSK-EXPO CENTER PÉCS - UNIVER KSE 89–74
(30–24, 26–18, 18–20, 15–12)
Pécs, 2000 néző. V: Földházi, Győrffy, Kiss L.
PÉCS: SIMON B. 28/12, Alekszics 10/3, DÉNES 15/12, Grebenár 3, LAPOV 13/6. Cs: HOSSZÚ 3/3, Tóth N. 6, Lakatos 9/3, Kecskés 2. Edző: Völgyi Péter
UNIVER: Archie, RADOVANOVICS 17/3, CELEJ 20/12, McClendon 14/3, Lopatka 11/3. Cs: Vida 1, Soós 2, Csaplár-Nagy E. 5, TÓTH P. 4. Edző: Meszlényi Róbert

Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–5. 6. p.: 17–9. 13. p.: 42–24. 17. p.: 45–32. 23. p.: 62–45. 26. p.: 69–51. 33. p.: 83–66. 37. p.: 87–68

Völgyi Péter: – Örülök, hogy ilyen biztos győzelemmel sikerült itthon búcsúztatni az évet.
Meszlényi Róbert: – A csapatnak voltak jó periódusai, de amíg a kezdő irányítónk sérült, nehéz lesz nyerni.

DOMBÓVÁR KC - MARSO-CARMO SUZUKI NYKK 77–71
(25–21, 25–17, 17–22, 10–11)
Dombóvár, 700 néző. V: Forrai, Tóth K., Téczely
DOMBÓVÁR: THOMAS 20/12, FORBES 19/9, Kukielka 9, HARTVICH 12, Metelski 7. Cs: Tömösváry 4, De Groat 2, Balogh, Deák 4. Edző: Kis Attila
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 22/9, Laszlo 20/3, Bódi 10, Sitku 12/3, Scott 4. Cs: Simon N., Trepák 3/3, Boczkó, Rozman. Edző: Horváth Imre

Az eredmény alakulása. 5. p.: 20–18. 13. p.: 35–25. 18. p.: 47–35. 24. p.: 56–42. 36. p.: 72–67

Kis Attila: – Az első félidőben nagyon jól dobtunk, és az ekkor megszerzett előnyünket sikerült végig megtartanunk. Gratulálok a csapatomnak!
Horváth Imre: – Elveszett a zsenialitásunk. A DKC végig fölényben játszott, és a szorosnak tűnő eredmény ellenére könnyedén nyert.

BODROGI BAU-VÁSÁRHELYI KS - SOPRONI SÖRDÖGÖK 76–81
(16–25, 17–23, 17–17, 26–16)
Hódmezővásárhely, 800 néző. V: Hartyáni, Szilas, Vétek
VÁSÁRHELY: Drahos 6, Hadzija 7/3, Nyilas 4, FREEMAN 22/6, Gémes 13. Cs: KOVÁCS R. 8, BÖSZÖRMÉNYI 9, Utasi 5/3, Czibere 2, Jarosevits. Edző: Czuprák László
SOPRON: Palotai 8/3, CARBERRY 18, MANDIC 17/9, Bowman 6, KRSZTANOVICS 18. Cs: Körtélyesi 9/3, Boldizsár 5, Strnad, Vesztergom, Csaplár-Nagy A. Edző: Sterbenz László

Kipontozódott: Hadzija (25. p.), Drahos (34. p.)

Czuprák László: – A második félidei harcos játékunkra lehet majd építeni a jövőben.
Sterbenz László: – Az első játékrészben nagyon jól játszottunk, később saját hibáinkkal felhoztuk a hazaiakat.