A Szolnok jobb a grundon

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2006.12.09. 00:38
A két kubaival felálló Cegléd 14–4-es rohammal nyitott Szolnokon. Majd lábra kapott a hazai csapat, felzárkózott, és a második negyedben már fej fej mellett haladtak a felek. A szünet után sem változott a játék képe, olykor grundkosárlabdát láthatott a közönség. A hajrában is jól védekezett a Szolnok, és a Somogyi Andrea, Jerkovics, Heller Anita trió révén kivívta a győzelmet.SZOLNOKI NKK - CEGLÉDI EKK 59–49
(14–14, 13–14, 16–11, 16–10)
Szolnok, 300 néző. V: Pozsonyi, Kis B.
SZOLNOK: Eglite 7/6, HELLER 11/3, Somogyi 8/6, Makszimovics, Pilav 3. Cs: JERKOVICS 22, Sunyák 2, HEGEDŰS 6. Edző: Kmézics Zorán
CEGLÉD: CASTILLO 20/12, Halmi 4/3, Kalmár-Nagy R. 2, Serbán 7, Aties 11/3. Cs: Gál E., Ruttner R., Handzsuj, Ruttner Zs. 2, Szamosi 3/3, Horváth E. Edző: Földi Sándor

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–9. 8. p.: 9–14. 14. p.: 16–16. 25. p.: 34–35. 35. p.: 46–41. 38. p.: 56–46

Mestermérleg
Kmézics Zorán: – Jelenlegi helyzetünkben a győzelem volt a legfontosabb, amelyet a küzdeni tudásunkkal sikerült kiharcolnunk.
Földi Sándor: – A grundkosárlabdában a hajrában jobban összpontosító szolnoki csapat megérdemelte a győzelmet.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD - VASAS-CSATA 75–58
(19–15, 14–17, 22–6, 20–20)
Szekszárd, 300 néző. V: Páli, Pestality
SZEKSZÁRD: BUKOVSZKI 16/6, Hofmann 7, TAMÁS 20/6, LÓDI 18/6, Varda 11. Cs: Szentkirályi 3, Bálint, Balogh, Tamis. Edző: Ujhelyi Gábor
VASAS: Semsei 12, Berta, Laklóth 10/3, HUTLASSA 16/6, Williams. Cs: Fejes 10, Dénes, Pusztai 4, Czank 4, Rasheed 2. Edző: Tursics Sándor

Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–9. 15. p.: 25–25. 25. p.: 45–32. 35. p.: 68–48

Ujhelyi Gábor: – A harmadik negyedben mutatott agresszív védekezésünkkel eldöntöttük a számunkra nagyon fontos mérkőzést.
Tursics Sándor: – A harmadik negyed széteső játékával eldöntöttük a Szekszárd javára a találkozót.