Hokivarázs a csíki csarnokban

RODICS DÁNIEL jelenti CsíkszeredábólRODICS DÁNIEL jelenti Csíkszeredából
2006.11.19. 01:18
A Csíkszereda büntetőkkel nyert 6–5-re a Volán ellen a Borsodi Jégkorongliga alapszakaszában. A 4500 néző előtt megrendezett találkozó a sportág minden szépségét megmutatta.
Palkovics Krisztián, a Volán válogatott csatára hiába igyekezett, nem tudott túljárni a Csíkszereda szlovák kapusának, Martin Kucerának az eszén
Danis Barna
Danis Barna

Telt ház, 4500 néző fogadta a csapatokat a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán. A hangulat akkor vált igazán felemelővé, egyben hátborzongatóvá, amikor mindenki együtt énekelte teli torokból a székely és a magyar himnuszt, majd egy percig néma csöndben tisztelgett a pénteken elhunyt Puskás Ferenc emléke előtt.

A csíki drukkerek még akkor is fanatikusan biztatták kedvenceiket, amikor Martin Kucera kapus kiejtette lepkés kesztyűjéből a korongot, amely Kovács Csaba ártatlan, erőtlen lövése nyomán került oda. A pakk a hálóba hullott, potya góllal szerzett vezetést az Alba Volán-FeVita. A székesfehérváriak tovább rohamoztak, és Michal Stastny találatával a 10. percben már kétgólos előnyben voltak. Két alkalommal hokizott kettős emberelőnyben a Sportclub, először Sándor Szilárd, majd Peter Misal váltotta gólra a létszámfölényt, így az első szünetben 2–2-t mutatott az eredményjelző.

A 25. percben belőtte első akciógólját a Csíkszereda. A hazaiak tökéletes helyzetet alakítottak ki Budai Krisztián kapuja ellőtt, Papp Szabolcs szépségdíjas passzát Péter Róbert értékesítette, a Sportclub ezzel átvette a vezetést. Tíz perc múlva emberelőnyből Misal gyarapította a csíki gólok számát (4–2), de ez sem szegte a fehérváriak kedvét, rendületlenül mentek előre.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

A harmadik periódus elején Moldován Ervin, Peter Misal és Sándor Szilárd is szólót hagyott ki, ettől függetlenül, ahogy telt-múlt az idő, úgy vált egyre biztosabbá a Csíkszereda győzelme. Igen ám, de ekkor felpörögtek az események! Miroslav Smidriak az 54. percben egygólosra faragta csapata hátrányát, másfél perc múlva Ocskay Gábor emberhátrányban egyenlített (4–4), egyik pillanatról a másikra átvette a mérkőzés irányítását az Alba! Amikor már mindenki a hosszabbításra készült, Moldován szintén emberhátrányból bombázott Budai kapujába, rögvest visszatért a hazai szurkolók jókedve. Pontosan kilenc másodperc telt el a szeredai gólt követően, amikor Ondrejcik a harmadvonalról lőtt, a korong Kucera mellett a hálóba vágódott (5–5), így mégis folytatni kellett a találkozót. A hoszszabbítás nem hozott döntést, következhettek a büntetők.

A Volán játékosai közül Palovcík, Ocskay, Palkovics és Stastny is kihagyta a büntetőt, egyedül Kovács Csaba lőtte be, a Sportclub részéről viszont Ondrej Kavulic és Sándor Szilárd belőtte, így győztek a csíkiak!

A ritkán látható hangulatos, színvonalas, izgalmas, látványos, tehát minden igényt kielégítő mérkőzés után az egyik hazai drukker így vélekedett: „Ilyen jó meccset több mint húsz éve nem láttam!”

Mestermérleg

Gál Sándor, a Csíkszereda edzője: Szenzációs közönségünk megérdemelt már egy ilyen szép mérkőzést! A fiúk mindent megtettek, sajnos két egyéni hiba miatt egy pont kicsúszott a kezünkből.

Karel Dvorák, az Alba Volán edzője: Remek kezdés után saját hibánkból sokszor kiállíttattuk magunkat, ezzel felhoztuk a hazaiakat. Minden tiszteletem a játékosaimé, amiért az utolsó pillanatig maximális erőbedobással küzdöttek, harcoltak. ---- B ---- H