Formaság lesz a visszavágó

Ihász Zsuzsa, Kovács Erika, SZIRMAI GYÖRGYIhász Zsuzsa, Kovács Erika, SZIRMAI GYÖRGY
2006.11.12. 01:25
A PLER-Airport ellenfele a litván Viking Malt Panevezys csakúgy, mint az EHF-kupa előző fordulójában, most is feladta pályaválasztói jogát, így aztán a Népfürdő utcában került sor szombaton az első mérkőzésre, amelyen a litvánok voltak – szerencsére csak papíron – a hazaiak.
Kellemetlen "vendégnek” bizonyult a PLER már a mérkőzés elején, de nem hagyta magát a Panevezys, és a 8. percre öszszeszedett háromgólos hátrányát három perc alatt ledolgozta. Ezután kiegyenlített küzdelem folyt, a PLER kapujában jól védett Michal Melus, a támadásoknál pedig Szabó Péter vitte a csapatot. Az ellenfélnél Aurelijus Sabonis villogott, még kínai figurából is betalált. A 28. percben már harmadik kétperces büntetését kapta Arturas Balciunas, így ő idő előtt kiszállt a küzdelemből.

A szünet után tovább sziporkázott a Panevezysben Sabonis, s a 35. percben kilenc gólnál tartott. Ez meg is látszott az eredményjelzőn, hiszen a meccs folyamán először kiegyenlítettek a litvánok. Szerencsére ezzel el is lőtték a puskaporukat. Szabó Péter továbbra is jól játszott, csatlakozott hozzá Harsányi Gergő, és parádézott a kapuban Melust váltó Novák András is. Hat perccel a vége előtt öt góllal vezetett a PLER, és a különbség eztán csak nőtt. Folytatás vasárnap fél ötkor, a Népfürdő utcában.

PLER-AIRPORT - VIKING MALT PANEVEZYS (litván) 31–24 (14–11)
Népfürdő u., 800 néző. V: Saraljic, Vukusic (horvátok)
PLER: MELUS – Rév 2, HARSÁNYI 8, Lékai 2, JÓZSA 4, SZABÓ 8 (3), Bakos 2. Cs: NOVÁK (kapus), Lendvay 2, Forgács 2, F. Lazarov, Pál 1, Dobó. Edző: Nagy Károly
PANEVEZYS: Zvriblis – Ocikas 1, Balciunas 1, Tiskevecius, SABONIS 11 (3), FROLOVAS 6, Latysevicius 2. Cs: Gudonis (kapus), Vjezniauskas 1. Edző: Andrejus Perovas
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–1. 11. p.: 4–4. 15. p.: 7–5. 19. p.: 7–7. 28. p.: 13–10. 37. p.: 15–15. 44. p.: 21–17. 51. p.: 26–20. 55. p.: 28–22
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3

Mestermérleg
Nagy Károly:
– Látszott, hogy több mint két hete nem játszottunk tétmérkőzést, támadásban és védekezésben is voltak hibáink, de jól küzdöttünk.
Andrejus Perovas: – Mit mondjak erről a meccsről? Borzasztó sok hibával játszottunk. ---- K ---- &