Portugál hiszti, magyar diadal

SZIRMAI GYÖRGYSZIRMAI GYÖRGY
2006.11.06. 01:18
Akár nagyobb előnyt is szerezhetett volna a vasárnapi visszavágóra a remeklő Dunaferr, amelynek vezéregyénisége Császár Gábor volt.
Az újvárosi Császár Gábor legutóbb a válogatottban bizonyította képességeit, vasárnap pedig a Madeira védôinek és kapusának okozott sok szomorúságot.
Meggyesi Bálint

A dunaújvárosiaknál Richard Stochl kapus bokasérülése rendbe jött, és a Brixenből frissen igazolt Tóth József játékengedélye is megérkezett, a szerdai bajnokin harcképtelenné vált Törő Szabolcs azonban még nem tudta vállalni a játékot, így Grebenár Gábor lett a Dunaferr balszélsője.
Idegesen, türelmetlenül vezették akcióikat az újvárosiak, sorra hibázták el a kínálkozó lehetőségeket. Szerencsére Stochl bemutatott néhány bravúrt. A tizedik percben 5–5-nél Imre Vilmos időt kért, és átszervezte csapatát. Peter Kukucka lett az irányító, Császár a bal-, Nagy Kornél a jobbátlövő.
A portugál edző magából kikelve reklamált, ezért a játékvezetők sárga lappal büntették. Akkor még nem tudtuk, hogy ez csak a kezdet…

Annak ellenére is fokozatosan nőtt a hazaiak előnye, hogy a Madeirában a védekezésben, támadásban egyaránt gumilábon pattogó Carlos Carneiro, a taktikusan, remek átadásokkal operáló Jurij Koszteckij (az Elektromos egykori vezéregyénisége) és a ziccerölő horvát Mario Blazevic kapus remek teljesítményt nyújtott. A Dunaferr az első félidő hajrájában a labdaszerzéseket követő indításokból szerzett gólokat, és Császár már a hetedik találatát jegyezte. Tóth, majd Zubai Szabolcs kiállítása miatt kettős emberhátrányban fejezte be a félidőt a hazai gárda. A lefújás pillanatában Koszteckij a lécre dobta a labdát büntetőből.
A kettős létszámfölényt csak egy gólra tudta váltani a feltűnően idegesen játszó vendéggárda, egy vitatott ítélet miatt ismét Silva edző percei következtek. Vele együtt tombolt a teljes portugál kispad, és a bírók szerint kétperces kiállítást ért a mester reklamálása.

Iváncsik már az ötödik gólját lőtte, majd gyönyörű kínai figurából Zubait szolgálta ki alázattal, s először volt kilenc gól a Dunaferr előnye (22–13).
Törő hiányát megérezte a Dunaferr, ezért Grebenár után támadásban Nagy Kornél, majd Kukucka, védekezésben pedig Császár is játszott a balszélső poszton. Jó pillanatban kértek időt a portugálok, mert négy gólt szereztek néhány perc alatt, miközben csak egyet kaptak (27–21).

Miközben középütt Rosta Miklós és Tóth erősítette meg az újvárosi védőfalat, Császár pedig már a tizedik találatát szerezte, a portugálok hisztériakampánya egyre erősödött. Az orosz bírópáros és a szlovák ellenőr együttesen is alig tudott úrrá lenni a magukról megfeledkező, minden ítélet után reklamáló vendégeken. Az ideges hangulat az újvárosiakra is átragadt, emiatt nem lett még nagyobb az előnyük.

Mestermérleg

Imre Vilmos, a Dunaferr edzője: Egy nagyon halogató stílusban játszó ellenfelet győztünk le közepes helyzetkihasználással, de úgy érzem, a hétgólos előnyünk elég lesz a viszszavágóra.

José Antonio Silva, a Madeira edzője: Sem én, sem csapatunk vezetői nem kívánnak nyilatkozni a mérkőzésen történtekről.