Borbás Rita játéka kincset ért

SZIRMAI GYÖRGYSZIRMAI GYÖRGY
2006.09.23. 01:08

A forduló egyik kiemelkedően izgalmas rangadójának ígérkezett a két kitűnő élcsapat csatája, és a szurkolók nem is csalódtak. Alaposan meggyötörték egymást a négy közé igyekvő és éremesélyes együttesek. Remekül kezdett a Dunaferr, ám a félidő hajrájára a nagy akarattal küzdő debreceniek felzárkóztak.

A fordulást követően Borbás Rita (képünkön) beállósjátéka kincset ért a Dunaferrnek. Kovács Péter edző együttese végig vezetve, különösen második félidei agresszív játékának köszönhetően megérdemelten tartotta otthon a két pontot. Nem csoda, hogy Bíró Imre mester, aki hajdan a vb-ezüstérmes (1986) válogatottban csapattársa volt Kovácsnak, szűkszavú volt a találkozó után.

DUNAFERR NK - DEBRECENI VSC 28–23
(14–12)
Dunaújváros, 1000 néző. V: Bonifert, Oláh
DUNAFERR: Hoffmann – Lovász 2, Pigniczki, Balogh, Laluska 5, Mörtel, NAGY I. 4. Cs: Sirina (kapus), FERLING 5, ŐRI A. 8 (7), Gerstmár, BORBÁS 4, Gáspár, Vincze. Edző: Kovács Péter
DEBRECEN: Király – Csáki 3, Sopronyi 1, Latakaité 3, Szabó V., Szűcs, Stuparicová 4. Cs: Vorozscova, Kiss É. (kapusok), Rácz, ORBÁN 8 (6), BENYÁTS 4 (2), Sütő, Madai. Edző: Bíró Imre

Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–0. 16. p.: 8–3. 23. p.: 10–9. 40. p.: 18–15. 45. p.: 21–15. 48. p.: 23–17
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 8/8

Mestermérleg
Kovács Péter: – Küzdelmes mérkőzést vívtunk, tudtuk, hogy a Debrecen az utolsó pillanatig nem adja fel. A hajrá különösen jól sikerült, sőt a teljes második félidőben biztosan vezettünk.
Bíró Imre: – Felülmúlt bennünket a Dunaferr.