Visszajöttek az oroszok

M. Cs.M. Cs.
2006.09.21. 01:31
Oroszország és Brazília már a legjobb négy között van a világbajnokságon. A még kiadó két hely sorsa a lapzártánk után lejátszott Ausztrália–Franciaország és Egyesült Államok–Litvánia mérkőzésen dőlt el.
Így küzdött a spanyol Ana Montanana (fehérben) Irina Oszipovával

Igazi, hölgyekre jellemző meccset játszott egymással a spanyol és az orosz válogatott. Női tenisztalálkozókon gyakori a 6:1, 1:6, 6:0-s végeredmény. Hogy maradjunk a spanyol–orosz vetületnél, egy Marija Sarapova–Anabel Medina-Garrigues szingli rémképe jöhetett elő a rajongók emlékeiben a negyeddöntő után az ibirapuerai csarnok eredményjelzőjére pillantva. Spanyol szemszögből 21–11, 6–20, 19–10, 10–19 állt negyedekre bontva a mátrixon, és ebből a matematikában jártasak rögtön kiszámolhatták, 60–56-ra nyert a vb-ezüstérmes.

Pedig az elején Amaya Valdemoro és Elisa Aguilar találataira támaszkodva hamar tízpontos előnyre tettek szert a spanyolok, ám Igor Grugyin együttese egy Marija Sztyepanova által vezetett 12–1-es rohammal vágott vissza. A végén 2 perc 4 másodperccel a zárás előtt még 53–51-re vezetett Domingo Díaz hölgykoszorúja, ekkor jött Tatjana Scsegoljeva, és zsinórban dobott öt pontjával – amelyet Okszana Rahmatulina megtoldott – behozhatatlanná tette az orosz vezetést. Valdemoro egy triplával ugyan szépített, sőt akár egyenlíthetett is volna, de hibázott. Ellenben Natalja Vodopjanova keze nem remegett a büntetővonal mögött állva...

A brazilok annak köszönhetik az Európa-bajnokkal szemben kivívott magabiztos győzelmüket (75–51), hogy a csehek a második negyed elején elaludtak, és a hazaiak négy perc alatt 19–19-ről 35–19-es vezetésre tettek szert a Seattle Storm hátvédjének, Iziana Marquesnek ebben a szakaszban szerzett nyolc pontjára támaszkodva, amelyet tökéletesen egészített ki a Pécsett is megforduló Erika háromból három sikeres kétpontos kísérlete.

15. NŐI VB, BRAZÍLIA, NEGYEDDÖNTŐK
Oroszország–Spanyolország 60–56 (11–21, 20–6, 10–19, 19–10). Legjobb dobók: Scsegoljeva 12/3, Korsztyin 12, Sztyepanova 11, ill. Valdemoro 21/12, Aguilar 14/9
Brazília–Csehország 75–51 (19–19, 27–9, 16–12, 13–11). Ld: Iziane 23/9, Janeth 15, Alessandra 11, ill. Machová 10/6