Harminc percig volt erő

M. Cs.M. Cs.
2006.08.07. 01:24
Az 5. perctől kezdődően a magyarok átvették a játék irányítását, keményen védekeztek, és szépen szőtték a támadásokat. Így volt ez a negyedik negyed közepéig, ám akkor elfogyott az erő, a hátralévő időben a hazaiak átszaladtak a mieinken. Ráadásul 22 másodperccel a vége előtt döntő szituációban Németh István elcsúszott, így szereztek kosarat a vendéglátók. A hosszabbításban már nem volt esélye Meszlényi Róbert együttesének.ÉSZTORSZÁG - MAGYARORSZÁG 81–75
(14–12, 8–25, 19–19, 29–14, 11–5 – hosszabbítás után)

Tallinn, 1500 néző. V: Saluse, Raudam, Matsalu (észtek)
ÉSZTORSZÁG: TANEL SOKK 20/6, TEIN 20/3, Allingu 10, Kikerpill 8/3, Kangur 2. Cs: Dorbek 4, Kriisa 3, TALTS 11/3, Arbet, Makke 1, Viiask 2. Szövetségi kapitány: Tiib Sokk
MAGYARORSZÁG: Simon B. 10/3, Németh I. 6, Kámán 9/9, BÁDER 11, Bencze Z. 10. Cs: LÓRÁNT 12, Molnár A. 6, Horváth Á. 8, Fodor M. 3/3, Horváth Z. Szövetségi kapitány: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–4. 15. p.: 15–22. 25. p.: 29–49. 35. p.: 52–63
Kipontozódott: Allingu (35. p.), Lóránt (43. p.)

Mestermérleg
Meszlényi Róbert:
– Harminc percig nagyon jól játszottunk, aztán elfogyott az erő. Kétheti edzőtáborozás után ez a realitás.

Még nem közölt eredmények: Észtország–Ukrajna 65–74, Izrael–Ukrajna 93–82

A torna végeredménye: 1. Izrael 5 pont, 2. Ukrajna 5, 3. Észtország 5, 4. Magyarország 3.

A torna legjobb magyar játékosának Báder Mártont választották.