Egy bika Madridban

SZŰCS ANDRÁSSZŰCS ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2006.07.28. 01:06
Címkék
A világbajnokság után ismét a klubokra érdemes figyelni. Tegnap indított sorozatunkban az öt nagy bajnokság potenciális hőseire fókuszálunk, olyan ászokra, akik újoncok – legalábbis a világ legnagyobb csapataiban. Ezúttal a Torinóból Madridba költöző Fabio Cannavaróval ismerkedünk meg.
Fabio Cannavaro végigmosolyogta madridi sajtótájékoztatóját ? a torinóihoz képest igazán idilli a helyzet
Fabio Cannavaro végigmosolyogta madridi sajtótájékoztatóját ? a torinóihoz képest igazán idilli a helyzet
Fabio Cannavaro végigmosolyogta madridi sajtótájékoztatóját ? a torinóihoz képest igazán idilli a helyzet
Fabio Cannavaro végigmosolyogta madridi sajtótájékoztatóját ? a torinóihoz képest igazán idilli a helyzet
Fabio Cannavaro végigmosolyogta madridi sajtótájékoztatóját ? a torinóihoz képest igazán idilli a helyzet
Fabio Cannavaro végigmosolyogta madridi sajtótájékoztatóját ? a torinóihoz képest igazán idilli a helyzet
Ramón Calderón annyit minden bizonnyal megtanult Florentino Pérez uralkodása alatt, hogy nem feltétlenül jó ragaszkodni olyan irracionális elvekhez, hogy védőt igazolni a gyengeség jele. Pláne nem akkor, ha az illető jó két héttel madridi bemutatása előtt lett világbajnok, csapatkapitányként, ráadásul mindvégig tökéletesen teljesítve. Mellesleg a Real csökkent áron jutott hozzá a világ egyik legjobb középhátvédjéhez. Igaz, ha csupán a gyerekkorában a közelében játszó idolokat vesszük alapul, akkor bizony Cannavaróból irányító kellett volna hogy legyen, elvégre amikor ő a nápolyi Stadio San Paolóban labdaszedőként csodálta a kékeket, bizonyos Diego Maradona volt az élő isten arrafelé. Persze, a védekezés is egyfajta művészet, azt pedig akkor Ciro Ferrara művelte délen.

A kilencvenes évek közepétől aztán Cannavaro már a pármai védelmet igazgatta, ahol a jobbján Lilian Thuram, mögötte pedig Gianluigi Buffon dolgozott. A sonkájáról híres városban töltött évek alatt a válogatottbeli bemutatkozás mellett még az is megadatott neki, hogy az időközben oda szerződő öccsével, Paolóval is együtt játszhasson. A 2002-es esztendő vegyes lett számára: balul sült el karrierje második világbajnoksága is, viszont Paolo Maldini után ő lett a squadra azzurra csapatkapitánya. A Parmából is feljebb lépett egyet, következett az Inter, ahol viszont két év alatt nem nyert semmit. Mégis meglepő volt, hogy a lombardok megváltak tőle – Cannavaro azonban jó ismerősök közé került, ugyanis ekkor Buffon, Ferrara és Thuram is a Delle Alpiban rúgta a bőrt. Cannavaróval nyert is két bajnoki címet a Juve – igaz, ezeket épp a minap vették el utólag tőle és a klubtól.

Fabio Cannavaro

Született: 1973. 09.13., Nápoly
Magassága/testsúlya: 176 cm/75 kg
Nemzetisége: olasz
Posztja: középhátvéd
Klubjai: Napoli (1991–95), Parma (1995–2002), Internazionale (2002– 2004), Juventus (2004–2006), Real Madrid (2006–)
Válogatottságai/góljai száma: 100/1
Sikerei: világbajnok (2006), U21-es Európa-bajnok (1994, 1996), Eb-ezüstérmes (2000), az Eb álomcsapatának tagja (2000), UEFA-kupa-győztes (1999), olasz bajnok (2005, 2006 – a Juventust utólag megfosztották e két elsőségétől), Olasz Kupa-győztes (1999, 2002), olasz Szuperkupa-győztes (1999), az év csapatának tagja a Serie A-ban (1997, 1999, 2000, 2004, 2005), a Serie A legjobb védője (2005), a világbajnokság második legjobb játékosa (2006)
„Na igen, nem hiszem, hogy a Juve könnyedén elengedett volna, ha maradhat a Serie A-ban. Ám mivel erre nem sok esély volt, ők is úgy gondolták, mindenki jól jár így. Amúgy a szerződésemben nem volt ilyen esetre szóló záradék, a két klub képviselői leültek egymással, és megegyeztek, ahogy Emersonról is. Az pedig, hogy Fabio Capello már korábban aláírt a Realhoz, csak könnyített a dolgokon” – vázolta Cannavaro átigazolásának körülményeit első bernabéubeli sajtótájékoztatóján. Ugyanabban a teremben egyébként két nappal később követte őt az általa is említett Emerson, tehát a csapatban eddig tátongó lyukakat lassan sikerül eltüntetni – összesen 23 millió euróért.

Cannavaro feladata az lesz, hogy ráncba szedje a hátsó sort. S hogy mellette kik játszanak majd, gyakorlatilag mindegy. Taktikai forradalmat azért nem fog hozni egy centerhalf csapatba építése, de még ha hozna is, Capello minden bizonnyal azt is le tudná vezényelni, hiszen az elmúlt két évet is együtt húzták le Torinóban.
„Ebben a klubban játszani azt jelenti, hogy mindig van esélyed a győzelemre. Egy játékos az eredményekért és a szenvedélyért él. Szuper, hogy ennyi idősen még képes vagyok ezen a szinten focizni. A Juvénál eltöltött évek különlegesek voltak, nehéz döntés volt elhagyni Olaszországot, de én továbbra is a legmagasabb szinten szeretnék versenyezni. Nem hinném, hogy túl nagy problémáim lennének a beilleszkedéssel. Mindig is szerettem volna Spanyolországban játszani, és harminckét, majdnem harminchárom évesen nem szalaszthattam el ezt a lehetőséget” – zárta bemutatkozó beszédét Cannavaro, aki a csapatorvos, Alfonso del Corral minősítése szerint olyan erős, mint egy bika. ---- P ---- &
Legfrissebb hírek

„Cserben hagytam magamat. Cserben hagytam a csapatot” – Norris idiótának érzi magát

F1
11 perce

Férfi röplabda Extraliga: a címvédő és a kupagyőztes játssza a döntőt

Röplabda
39 perce

Nincs meglepetés, észak-amerikai döntő lesz a női hoki-vb-n

Jégkorong
52 perce

Kiütötte a Ferencváros az eddigi éllovas ETO FC Győrt a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
55 perce

Nagy verésbe szaladt bele az anyagi gondokkal küzdő Szolnoki MÁV az NB III-ban

Labdarúgó NB II
1 órája

Férfi kézi NB I: hatgólos hátrányból mentett pontot az Eger

Kézilabda
1 órája

Tizenkét perc alatt három gól – az Aston Villa a Newcastle-n „bosszulta meg” a BL-kiesést

Angol labdarúgás
1 órája

Jégkorong: kezdődik a fehérvári divízió I/A-csoportos U18-as vb

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik