Bravúros bennmaradás

M. Cs.M. Cs.
2006.07.22. 22:51
A sorsdöntő találkozóját megnyerte a magyar válogatott, mégpedig az utolsó negyedben fordítva a németekkel szemben. Az eredmény azt jelenti, hogy a lettek ellen vívandó utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül a csapat bent maradt az A-divízióban. Ez a teljesítmény minden szakvezető vágya. Elég csak ránézni a játékosok dobott pontjait jelző számokra, kiderül: nem volt gyenge pont az együttesben. Pedig az ellenfél már több mint tíz ponttal is ment, a mieink a 35. percben vették át először a vezetést (59–58), s attól kezdve már nem engedték ki a kezükből. Will Tamás dobott egy hármast, majd a végén a büntetővonalról is jól céloztak a mieink.A 13–16. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG-NÉMETORSZÁG 70–63
(15–21, 16–18, 17–16, 22–8)
Izmir, 300 néző
MAGYARORSZÁG: Hosszú 8/3, Vesztergom 3/3, Hendlein 10/3, Tóth N. 2, Szabó M. 8. Cs: Farkas 10/6, Baki 8/6, Szabó T., Vida 11/3, Will 10/9. Szövetségi kapitány: Peresztegi Nagy Ákos
NÉMETORSZÁG: Ld: Both 18, Hartchenkow 13/9
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–8. 5. p.: 5–10. 14. p.: 22–26. 27. p.: 45–46. 29. p.: 45–54. 35. p.: 59–58. 39. p.: 67–60
Kipontozódott: Farkas (35. p.)