MAGYARORSZÁG-OROSZORSZÁG 68–77 (13–13, 18–19, 10–23, 27–22)

Sopron, 1500 néző. V: Neskovics (szerb), Karakacunisz (görög)
MAGYARORSZÁG: SEMSEI 8, HONTI 12/3, SOMOGYI A. 19/3, Tajkov 4, KÖLLŐ 13/3. Cs: Pál, VINCZE V. 12, Szavercsenko, Czank. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
OROSZORSZÁG. Ld: Bokarjeva 14, Ruszakova 11, Danyilocskina 10/3, Gogija 10
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–4. 6. p.: 9–4. 10. p.: 13–11. 11. p.: 15–15. 14. p.: 19–21. 16. p.: 21–29. 20. p.: 31–32. 24. p.: 31–40. 25. p.: 37–42. 30. p.: 39–55. 31. p.: 44–55. 33. p.: 48–62. 35. p.: 55–62. 36. p.: 55–68
Kipontozódott: Köllő (40. p.)

A 3. helyért: Franciaország–Spanyolország 64–55

Mestermérleg
Székely Norbert:
– Hősiesen küzdöttünk, harcoltunk a kiváló orosz csapat ellen, és szeretném mindenkiben tudatosítani, hogy ez a csapat ezt az ezüstérmet megnyerte!

Zsúfolásig megtelt az Eb-döntőre az MKB Aréna, felemelő hangulatban zajlott a mieink bemutatása, majd válogatottunk a Horti Dóra kiesése óta megszokott „liliputi” ötösével kezdte a finálét. A nyomasztó magassági fölényben lévő oroszok egyértelműen a centereik megjátszására törekedtek, ez kezdetben mégsem vezetett eredményre. Köllő Rita és Somogyi Andrea vezérletével öt ponttal elléptek legjobbjaink, amikor az oroszok vasszigoráról híres szakvezetője, Kira Trzseszkal időt kért. Döntetlennel zárult az első tíz perc, majd 15–15-ről sajnos az ellenfél vett lendületet, a félidő vége azonban a magyar csapattól ezen az Európa-bajnokságon már nem egyszer megcsodált feltámadást hozta.

Mindössze egypontnyi hátránnyal fordultak a mieink, ám a harmadik negyed nagyon roszszul indult magyar szempontból. Az oroszok betöréseit lányaink nem tudták megállítani, és tíz pont fölé nőtt fáradó együttesünkkel szemben az oroszok előnye, akik ráadásul néhány vitatható szituációból szerencsésebben kerültek ki, mint a mieink.

A záró szakasz alaphangját Honti Kata adta meg kettő plusz egyes kombinációjával, aztán Somogyi triplájával sikerült a lélektani tízpontos határon belülre kerülni, sőt a szinte szárnyaló Vincze Viktória erőszakos találatával tovább faragtak hátrányukból a magyarok. Ám amikor a maximális 16 után már csak hét pont volt a különbség, jött az újabb orosz időkérés, és sajnos jött Jeliszaveta Ruszakova. Az ő vezetésével újra tíz pont fölé nőtt az esélyesebb ellenfél vezetése, és innen már nem volt visszaút, pedig nem közhely, hogy a tartalékos magyar válogatott mindent megpróbált. Az utolsó percet felállva tapsolta végig a soproni közönség, ami részben a döntőn, részben pedig az egész Európa-bajnokságon nyújtott hősies, messze erőn felüli helytállásnak szólt.