Más sebességi fokozatban

BOTÁR LÁSZLÓBOTÁR LÁSZLÓ
2006.07.12. 00:57
Két éve, Pozsonyban az U18-as Eb-t az oroszok nyerték, a magyarok bronzérmesek lettek. Akkor a csoportban a mieink győztek, az elődöntőben viszont Oroszország bizonyult jobbnak. Nálunk tíz, az ellenfélnél hét játékos szerepelt akkor is hazája korosztályos válogatottjában a mostaniak közül.
A fehér mezes Horti Dóra tíz pontot tudott összebirkózni a palánk alatt
Pluzsik Tamás

Több mint másfél percet kellett várni az első kosárra, amely sajnos Jevgenyija Beljakova triplája volt. Ezután azonban felpörgött a meccs és a mieink játéka is: Somogyi Andrea ügyes kosarával átvették a vezetést legjobbjaink. Sajnos ez az idilli állapot csak nagyon rövid ideig tartott. A hetedik percre a vendégek lecserélték a teljes kezdő ötösüket, még nagyobb magassági fölénybe kerültek, mint a mérkőzés elején, és ezt kihasználva fokozatosan elhúztak. Érdekes módon magassági fölényük ellenére Magyarország első 17 pontjából 15-öt a két palánk alatti játékos, Köllő Rita és Horti Dóra szerzett, a mezőnyembereinket remek lábmunkával hatástalanították az oroszok. A félidő hajrájára Honti Kata játéka is feljavult, és a zónavédekezéssel sikerült megtörni a rivális lendületét.

Lesz-e a franciák elleni meccshez hasonló feltámadás? Ez volt a második félidő kérdése, mert akkor, szombaton 16 pontos hátrányt dolgoztak le a mieink. Nos, ezúttal nem így indult a játékrész, mert hamar 20 pont fölé nőtt a különbség. Továbbra is az oroszok akarata és fizikai fölénye érvényesült, és a magyarok közül egyedül Honti tudta felvenni velük a versenyt. A harmadik negyed végén azonban szinte varázsütésre felszabadult csapatunk játéka, és 10–0-s rohammal látótávolságon belülre került. A záró szakasz elején együttesünk első számú centere, Horti keze megsérült, ám nemcsak őt pihentette, hanem szinte az összes kulcsembert lecserélte a sima végjátékra Székely Norbert.
Ő már a belgák elleni, szerdai sorsdöntő csatára gondolt.

F-CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG - OROSZORSZÁG 55–82
(15–23, 7–16, 21–24, 12–19)

Sopron, 800 néző. V: Dolinek (cseh), Trawicki (lengyel)
MAGYARORSZÁG: Semsei 2, HONTI 10/6, Somogyi A. 6, Köllő 7/3, Horti 10. Cs: Tajkov 5, Vincze V., Pál 3/3, Czank, Somogyi N. 4, Szavercsenko 2, FRITZ 6. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
OROSZORSZÁG. Ld: Bokarjeva és Ruszakova 12-12, Rjuhina 11/3, Resetko 10
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–5. 9. p.: 13–18. 14. p.: 17–29. 19. p.: 19–35. 23. p.: 22–43. 28. p.: 33–60. 30. p.: 43–60. 34. p.: 47–72
A csoport másik mérkőzésén: Belgium– Görögország 58–56