A pénteken kezdődő németországi labdarúgó-világbajnokságra készülő spanyol és horvát együttes Genfben játszik felkészülési mérkőzését szerda este. A találkozóra kissé felforgatott spanyol együttesben Raúl Gonzalez Blanco a kezdők között kap lehetőséget, klubtársa, a válogatott stabil kezdőkapusa Iker Casillas viszont pihenhet.


A csatársorba vezényelt Villa, Torres duó nem tudott a hálóba találni, nem úgy a középpályások és a csatárok között lebegő, de tulajdonképpen a kezdőcsapatba való bekerülésért küzdő Raúl. A nemzeti együttes csapatkapitánya, a válogatott gólrekordere sérülését követően nem tudta még meggyőzni Luis Aragones szövetségi kapitány arról, hogy az elmúlt évekkel ellentétben ezúttal is kihagyhatatlan a kezdőből. Ma a horvátok ellen újabb lépést tehet pozíciójának visszahódításáért: Torres mellett ő kap lehetőséget a csatárosban.
A stabil kezdőkapus Iker Casillas viszont pihenőt kapott a mai napra. Persze, nagy aggodalomra nincs ok ott, ahol a madridi „portero” mögött olyan klasszisok állnak bevetésre készen, mint Canizares vagy Reyna. A horvátok ellen előbbi kezdhet.
A védelem jobb oldalán sérülése után az ötvenszeres válogatott Salgado bizonyíthatja, hogy immár teljes értékű játékos. A barcelonai Puyol alapember a védelem közepén, mellette két Atlético Madrid-játékos, Antonio Lopez és Pablo Ibanez kap ezúttal lehetőséget. A sérülés miatt kidőlt Del Horno helyére a már Buenos Airesből visszahívott, argentin származású Getafe-balhátvéd, Pernía a horvátok ellen mutatkozhat be a spanyol nemzeti csapatban.
Az NSO ajánlja:
A támadó alakzatról ejtettünk már szót, arról viszont még nem, hogy a spanyol szövetségi kapitány, aki már 21 találkozón irányíthatta a legjobbakat, az eddigiektől eltérő taktikai utasításokkal küldi pályára együttesét. Erre több oka is van: a selejtezőben nem nyújtottak meggyőző teljesítményt – a pótselejtezőben aztán Szlovákiát múlták felül -, míg a soros nagy tornákra az ellenfelek rendre kiismerték és különösen a fajsúlyosabb válogatottak az ellenszert is megtalálták a hispán csapat ellen. Ennek köszönhetően a spanyolok, bár általában a titkos favoritok közé sorolják őket, rendre idő előtt csomagolhatnak. Igaz, négy éve a társrendező Dél-Korea elleni negyeddöntőben ehhez nem kis játékvezető „segédletre” is szükségük volt.
Az NSO ajánlja:
Pletikosa, Niko Kovac, Simic, Tudor és Prso nemzetközi rutinjáról nem valószínű, hogy lemond Zlatko Kranjcar szövetségi kapitány.
Spanyolország Ukrajnával, Tunéziával és Szaúd-Arábiával mérkőzik meg a H-csoportban, míg a horvátok az E-csoportban a címvédő brazilokkal, illetve az ausztrálokkal és a japánokkal találkoznak.
A várható kezdőcsapatok:
Spanyolország: Cañizares - Salgado, Pablo, Puyol, Antonio López - Senna, Xabi Alonso, Fabregas, Reyes – Raúl, Torres
Horvátország: Butina - Robert Kovac, Simunic, Tokic, Babic - Ivan Leko, Lekom, Balaban, Bosnjak – Buhat, Klasnic
Spanyolország: Cañizares - Salgado, Pablo, Puyol, Antonio López - Senna, Xabi Alonso, Fabregas, Reyes – Raúl, Torres
Horvátország: Butina - Robert Kovac, Simunic, Tokic, Babic - Ivan Leko, Lekom, Balaban, Bosnjak – Buhat, Klasnic
Legfrissebb hírek

Mariano Andrés Pernía Molina
Archiv cikkek
2008.11.02. 10:45

Mariano Andrés Pernía Molina
Archiv cikkek
2008.05.13. 23:12

Vb-2006: Pernía helyettesíti Del Hornót
Archiv cikkek
2006.06.01. 14:40
Ezek is érdekelhetik