A végén sem lazítottak a váciak

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2006.06.06. 00:43
A hat vasárnapi mérkőzés után a csoport rangadója maradt hétfőre, amelyen a Nyíregyháza és a már feljutott Vác nem bírt egymással. A Karcag nyert az ESMTK otthonában, így jövőre is a másodosztályban szerepelhet.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS - DUNAKANYAR-VÁC 1–1 (1–1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Nyíregyháza, 1500 néző
Vezette: Sápi (8) (Szabó II J., Veizer R.)
Ha az a láb lendül! A nyíregyházi Miskolczi László óriási góllal juttatta elônyhöz csapatát a bajnok ellen
Farkas József
NYÍREGYHÁZA: Balogh Z. 5 – Bábik 7, Szatke 6, Ambrusz 5, Vass 6 – Miskolczi 7, Vukadinovics 6, Lippai 5 (Sipos T. –, 74.), Kanta 5 (Lengyel 6, 56.) – Szilágyi 6, Sztipánovics 6
Vezetőedző: Gálhidi György
VÁC: Kiss Sz. 7 – Koszora 5, Babó 5, Udvari T. 5, Makrai 6 – Laskai 5, Farkas P. 5, Rusvay 6, Gulyás 6 (Sinkó –, 78.), Palásthy 6 (Szabó V. –, 65.), Nagy T. 5 (Nikischer –, 84.)
Vezetőedző: Gergely Károly

24. perc: Miskolczi 23 méterről óriási gólt lőtt a váci kapu bal felső sarkába.
1–0
30. perc: Palásthy 30 méteres szabadrúgása után a labda megcsúszott a vizes füvön, és a tehetetlen Balogh Zoltán mellett a kapu bal oldalába vágódott.
1–1

Küzdelmes, jó színvonalú mérkőzésen a nyíregyházi csapat megérdemelte volna a győzelmet, de Kiss Szabolcs kapus eszén csak egy alkalommal sikerült túljárniuk a hazai támadóknak.

Mestermérleg
Gálhidi György: – Gratulálok játékosaimnak, végig mezőnyfölényben játszottunk, több helyzetünk volt, győzelmet érdemeltünk volna.
Gergely Károly: – Nehéz talajú pályán sikerült elvinnünk egy pontot Nyíregyházáról, bár a mérkőzésen voltak olyan pillanatok, melyekben ellenfelünk fölénk kerekedett.

JÁSZAPÁTI VSE - BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE 2–1 (2–1)
Jászapáti, 400 néző
Vezette: Kovács G. (8) (Viszokai, Varga Zs.)
JÁSZAPÁTI: Tajti J. 6 – Vágó 7, Kiskapusi 5 (Hegedűs D. 5, 57.), Kaszás 5, Mosonyi 6 – Pázsit 6, Horváth R. 5 – George 5 (Gulyás –, 88.), Vígh F. 7, Varga Z. 5 (Újfalusi –, 33.) – Horváth P. 7.
Vezetőedző: Vojtekovszki Csaba
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Petranics 7 – Bodnár 5, Deák 5, Illés L. 5 – Kozma A. 5, Ignácz Z. 7 (Marics –, 90.), Kozma J. 5 (Török I. –, 59.), Karkusz 6, Szenes 5 – Németh A. 5, Fekete Á. 5 (Pálvölgyi 5, a szünetben)
Vezetőedző: Kovács János

6. perc: Deák a tizenhatoson belül mellbe rúgta Horváth Pétert. A játékvezető azonnal tizenegyest ítélt, amelyből Vígh Ferenc a bal sarokba helyezte a labdát.
1–0
20. perc: Illés László bal oldali szabadrúgása kiperdült Tajti József kezéből, Ignácz Zoltán pedig éles szögből a kapu közepébe bombázott.
1–1
21. perc: Bal oldali szöglet után Pázsit nyolc méterről a léc alá vágta a labdát.
2–1

Vojtekovszki Csaba: – A klub legnagyobb sikerét értük el azzal, hogy megszereztük a bronzérmet. Megköszönöm segítőink, közönségünk hathatós támogatását.
Kovács János: – Döntetlent érdemeltünk volna.

ESMTK–HUNGARO-CASING - KARCAG-BEREKFüRDő 0–2 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Ady E. út, 400 néző
Vezette: Fábián M. (9) (Ortó Gy., Márkus T.)
ESMTK: Uhrin 0 – Czakó 4, Turi 4, Takács A. 5 – Simon F. 4 (Hortobágyi 4, a szünetben), Bernáth 4, Szőllősi 4, Szőke 4, Ruzicska 4 (Bunkóczi –, 72.) – Marik 4 (Dócs –, 81.), Farkas A. 4
Vezetőedző: Pál József
KARCAG: Stammel 0 – Ramos 5, Orosz 5, Kocsis 5, Kádár 6 – Balogh J. 5 (Szabados –, 81.), Lajkovics 6, Zachar 5 – Fekete I G. 6, Domokos I. 6 – Gasparik 5 (Tóth L. –, 85.)
Vezetőedző: Sándor István

70. perc: Kádár végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalon, a partvonal közeléből. Az élesen középre ívelt labdájára Fekete I Gábor érkezett, és a tehetetlen Uhrin mellett hat méterről félmagasan a kapu közepébe bólintott.
0–1
80. perc: Fekete I Gábor a jobbösszekötő helyén Domokoshoz játszott, a támadó átvette a labdát, majd fordulásból, 12 méterről laposan a kapu közepébe lőtt.
0–2

Pál József: – Egyenlő erők küzdelmét egy szabadrúgás utáni szép fejes döntötte el. A gól után képtelenek voltunk észhez térni.
Sándor István: – A nagy tét miatt nem játszott jól a csapat, de végül sikerült nyernünk, így megmenekültünk a kieséstől. Köszönöm a vezetőknek, a játékosoknak és a szurkolóknak is az egész évi támogatást.

KAZINCBARCIKA SC - VECSÉS FC 4–1 (1–0)
Kazincbarcika, 300 néző
Vezette: Bede (9) (Fehér Gy., Márton Zs.)
KAZINCBARCIKA: Szántai 0 – Hanász 5, Harnócz 6, Kovács R. 5 – Engi 6, Odrobéna 5 (Sebők –, 71.), Darók 6, Kovács P. 6, Kerekes 6 – Dávid 5 (Deák –, 65.), Badalik 7 (Fehér B. –, 83.)
Vezetőedző: Kádár Zsolt
VECSÉS: Baksa 6–2=4 – Csengő 5 (Schiller –, 69.), Hungler 6, Ferencz 6, Csirinyi 5 – Pisont 6 (Tövisháti –, 76.), Szabó L. 5, Mihályi 5, Kiss K. 6 (Buzás –, 83.) – Potemkin 5, Fekete R. 5
Játékosedző: Pisont István
Kiállítva: Baksa (a 16-oson kívül kézzel ért a labdához) a 74. percben

30. perc: Engit a 16-oson belül Csirinyi fellökte, 11-es! A büntetőből Badalik félmagasan lőtt a kapu bal oldalába.
1–0
45. perc: Kovács Roland a 16-oson belül fellökte Kiss Károlyt, Bede ezúttal is 11-est ítélt. Hungler laposan lőtt a kapu közepébe.
1–1
53. perc: Darók lövését Baksa kiütötte, a kipattanó labdára Badalik érkezett, és három lépésről a bal alsó sarokba helyezett.
2–1
64. perc: Kovács Péter 18 méterről, ballal, a jobbösszekötő helyéről lőtt a bal alsó sarokba.
3–1
82. perc: Kovács Péter közelről fejelte a labdát a hálóba.
4–1
(Ez a gól volt a kazincbarcikai klub történetében a 2500. bajnoki találat!)

Kádár Zsolt: – Visszatekintve az elmúlt másfél évtizedre, amelyet a kazincbarcikai labdarúgásban töltöttem, büszke lehetek az utánpótlás- és felnőttcsapatainkkal elért eredményekre.
Pisont István: – Nem kellett szégyenkeznünk, játszottunk egy jó mérkőzést.

OROSHÁZA FC - MAKó FC 0–2 (0–0)
Orosháza, 500 néző
Vezette: Bodac (7) (Kerékgyártó, Butkai)
OROSHÁZA: Szabó P. 4 – Balogh M. 5, Csiszár 5 (Lupsa –, 63.), Molnár R. 5, Szabó N. 4 – Ábel 4, Szeverényi 4, Kerepeczki 4, Buza 4 (Jakab –, 77.) – Lovas 4 (Pardi 5, 38.), Balázs 5
Vezetőedző: Belvon Attila
MAKÓ: Czirbus 0 – Magyar 6, Mórocz 6, Bakos Á. 6 – Kulacsik 8, Varga R. 6, Bány 6, Kis K. 7, Podonyi 6 – Hadár 7, Schreiber 6 (Fülöp –, 80.)
Vezetőedző: Takács Zoltán

62. perc: Kis Krisztián bal oldali beadását Kulacsik hat méterről fejelte a hálóba.
0–1
87. perc: Hadár átadását Kulacsik tíz méterről a kapus hasa alatt lőtte a hálóba.
0–2

Belvon Attila: – Szépen szerettünk volna búcsúzni közönségünktől, de görcsösen játszottunk.
Takács Zoltán: – Csák Zoli kollégámmal a tavasz bajnokcsapatát sikerült összeraknunk. Köszönjük szponzoraink és szurkolóink egész éves támogatását.

SZOLNOKI MÁV-Mondi - Kecskeméti TE 2–2 (2–1)
A mérkőzés osztályzata: 4
Tiszaligeti-stadion, 100 néző
Vezette: Takács J. (8) (Pápai, Szabó II J.)
SZOLNOK: Rézsó 6 – Pintér L. 6, Antal 6, Balogh P. 6, Jeney 5 – B. Tóth 6, Grúz 6, Pozsár 7, Forgó 5 – Bali 7, Zolnyánszki 6 (Remili –, 80.)
Vezetőedző: Kis Károly
KECSKEMÉT: Nagy Zs. 6 – Szaveljev 5, Barna Zs. 6, Farkas I. 5 – Bagi 5 (Lázár –, 75.), Ábel 6, Kurucsai 7, Szabó T. 6 (Halászi –, 75.), Ursz 4 (Dabasi 6, a szünetben) – Tóth Gy. 7, Balla 6
Vezetőedző: Török László

9. perc: Tóth György kapu elé belőtt labdáját a bevetődő Szabó Tamás 6 méterről vágta a léc alá.
0–1
11. perc Pozsár bal oldali szögletét Bali a rövid saroknál csúsztatta a hálóba. 1–1 14. perc: B. Tóth jobb oldali beadását Nagy Zsolt csak továbbtenyerelni tudta, a hosszú oldalon érkezett Zolnyánszki, aki 8 méterről a kapu közepébe lőtt.
2–1
48. perc: Tóth György 20 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba.
2–2

Kis Károly: – A körülményekhez képest kimondottan jó színvonalú mecscset vívtunk. Köszönöm mindazok munkáját, akik segítségükkel hozzájárultak célunk eléréséhez.
Török László: – Szép tavaszt zártunk, s ezért köszönet illet mindenkit, játékost, vezetőt, szurkolót egyaránt. Külön öröm számomra a tizenhét éves Ábel Zsolt mai remek bemutatkozása.

SOROKSÁR - BUDAFOK LC 2–0 (1–0)
Haraszti út, 200 néző
Vezette: Gergely S. (6) (Deutsch, Szécsényi)
SOROKSÁR: Kurucz F. 5 – Benke 5, Szepessy D. 5, Pandur 6, Hegedűs Cs. 6 – Sipos K. 5 (Kiss G. –, 81.), Kurucz L. 6, Hajdú S. 5, Kun 7 – Havrán 7 (Kiss P. –, 63.), Simon A. 6
Vezetőedző: Elekes József
BUDAFOK: Deli 8 – Facskó 5, Nagy A. 6, Czipó P. 5–2=3, Máj G. 4 – Balázs 5, Schmatovich 5, Füzi K. 5 (Sipos Á. –, 88.), Szabó G. 5 (Kóbor 4, 58.) – Horváth Z. 5, Lannert 5 (Németh J. –, 72.)
Vezetőedző: Gelei Károly
Kiállítva: Czipó P. (második sárga lap után) a 67. percben

8. perc: Havrán mellel maga elé tette a labdát, és elemi erővel a léc alá lőtt.
1–0
68. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak 22 méterre a kaputól, a labdát Kun a jobb alsó sarokba csavarta.
2–0

Elekes József: – Ez a mérkőzés a technikai vezetőmé, Kovács Mihályé volt, gratulálok neki és a csapatnak.
Gelei Károly: – A mezőnyben kulturáltan játszottunk, a kapu előtt azonban elfogyott a tudomány, márpedig gól nélkül nem lehet nyerni.