Itt csak a gólok hiányoztak

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2006.05.07. 01:41
Hiában játszott gól nélküli döntetlent a két csapat, a közönség izgalmas mecscset látott, és jól szórakozott.
Hiába a nagy lendület, a városi rangadón Herczeg Miklós (jobbra) nem tudott lépéselônybe kerülni

Nyugati csoport

Győr labdarúgásának történetében emberemlékezet óta nem fordult elő a szombatihoz hasonló eset: a város pillanatnyilag három legjobb csapata (az ETO, az Integrál DAC és a Gyirmót) egy napon, egymás után adott számot tudásáról.

A bemutatkozás a helyi NB II-es rangadóval kezdődött, a két együttes keretében két olyan játékossal, aki nyolc évvel korábban még egy csapatban (az Újpestben), egy célért küzdött: a 12-szeres válogatott Herczeg Miklós, továbbá a nemzeti válogatott mezét 11 alkalommal magára öltő Korsós Attila. Nos, utóbbi végül húzódás miatt nem tudta vállalni a játékot a Gyirmót soraiban.

Két órával a kezdés előtt megindult a szurkolók áradata a Pápai úti sporttelep felé, annak ellenére, hogy időközben alaposan lehűlt a levegő, mi több, szemerkélni kezdett az eső.

A találkozó első részében a mozgékonyabb játékosokból álló, és gyorsabb futballal kirukkoló Gyirmót ragadta magához a kezdeményezést. A pályaválasztó a még mindig gyors léptű Herczegnek, valamint a gyakran előretörő Orovecznek köszönhetően veszélyeztetett. A fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, akkor már jóval kiegyenlítettebbé vált a játék. Helyzet itt és helyzet ott – de mindkét oldalon kimaradtak a lehetőségek. Ennek ellenére a közönség jól szórakozott, csupán azért bánkódott csöppnyit, mert a játék sava-borsa, a gól hiányzott.

A meccs végén különbuszok szállították el – díjmentesen – a szurkolókat a város keleti részén fekvő ETO-stadionba, az élvonalbeli összecsapásra.

Mestermérleg
Nagy Lászó: – Ez nem jó eredmény. Az első félidőben gyengébben játszott a csapat, ezért vesztettünk pontokat.
Hannich Péter: – Tíz mérkőzésen veretlenek maradtunk, úgy, hogy a legutóbbi találkozón még gólt sem kaptunk. Két egyforma erejű csapat találkozóján véleményem szerint igazságos pontosztozkodás történt.

FC AJKA - BUDAKALÁSZI SE-CORA 1–1 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Ajka, 300 néző
Vezette: Kiss N. (8) (Varga II L., Viszokai)
AJKA: Varga T. 7 – Giron 5, Pálfi 5, Zugor 5, Stieber 5 – Pákai 5, Balogh Cs. 6, Kalcsó 5, Csörnyei 4 (Heck –, 68.) – Galgóczi 5 (Szöllőskei –, 76.), Finta 4 (Cserna 5, 31.)
Vezetőedző: Mihalecz István
BUDAKALÁSZ: Bíró Sz. 0 – Máj 6, Plókai 7, Baranyai 6–2=3, Kővári 5 – Nagy R. 5, Papp G. 5, Schultz 5, Farkas J. 5 (Rézmányi –, 62.), Hevesi-Tóth 5 (Papp Z. –, 75.) – Nagy P. 6 (Végh –, 86.)
Vezetőedző: Tóth Bálint
Kiállítva: Baranyai a 83. percben

1. perc: Balogh hosszú átadásával Galgóczi lefutotta védőjét, és Bíró mellett a hálóba gurított.
1–0
79. perc: Máj jobb oldalról beadott, Nagy Péter hat méterről a kapu közepébe lőtt.
1–1

Mihalecz István: – Gyengén játszottunk, s bár megvoltak a helyzeteink, nem érdemeltünk győzelmet.
Tóth Bálint: – Nagy küzdelem volt a pályán, szép támadás után sikerült egyenlítenünk.

PAKSI SE - CELLDÖMÖLKI VSE 5–1 (2–1)
A mérkőzés osztályzata: 4
Paks, 700 néző
Vezette: Deák T. (7) (Kovács P., Takács G.)
PAKS: Kovács A. 0 – Ambrus 6, Salamon 6, Benedeczki 6 (Fehér 6, 32.), Csehi 6 – Tamási 6, Mészáros 6 (Heffler 5, 53.) – Kiss T. 7, Buzás 8, Báló 8 – Nógrádi 5 (Szabadi –, 71.)
Vezetőedző: Lengyel Ferenc
CELLDÖMÖLK: Szép 6 – Szalai 5 (Kóbor –, 74.), Lakatos 5–2=3, Balogh 6, Vér 5 – Vajda 5, Somogyi 5, Szabó 7 (Bodor –, 85.), Hegyi 5, Cseke 5 – Németh 5
Vezetőedző: Szentgyörgyi József
Kiállítva: Lakatos a 77. percben

25. perc: Mészáros átadását Kiss Tamás lekezelte, majd 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.
1–0
43. perc: Mészáros buktatta Némethet a tizenhatoson belül. A 11-est Hegyi biztosan értékesítette.
1–1
44. perc: Buzás 17 méterről lőtte a labdát a bal alsó sarokba.
2–1
75. perc: Buzás szabadrúgását követően Báló tíz méterről nagy gólt lőtt a léc alá.
3–1
86. perc: Buzás szabadrúgása után a labda kipattant a védőkről, és a jól érkező Báló újabb gólt szerzett.
4–1
89. perc: Buzás 17 méteres szabadrúgásából a labda a jobb alsó sarokban kötött ki.
5–1

Lengyel Ferenc: – Örülök a remek játéknak, hiszen már sokan kritizáltak minket, de mégis bajnokok leszünk.
Szentgyörgyi József: – Tartalékos csapatunk ennyire volt képes a bajnokesélyes otthonában.

SZOMBATHELYI HALADÁS - BFC SIÓFOK 3–1 (1–1)
Szombathely, 600 néző.
Vezette: Erdősi J. (8) (Raff, Tóth II V.)
HALADÁS: Gröber 6 – Jagodits 5, Subicz 5, Balassa 6, Guzmics 6 – Schimmer 7, Rajos 5, Tebeli 5 (Imre –, 60.), Beke 5 (Borsi –, 79.) – Mihalecz P. 6 (Hujber –, 85.), Andorka 6
Vezetőedző: Artner Tamás
BFC SIÓFOK: Kovács Z. 7 – Miklósvári 5, Nagy A. 6, Forgács 6–2=4, Köntös 5 – Homonyik 5 (Disztl D. –, 65.), Disztl M. 6 (Horváth B. –, 83.), Bartyik 6, Ladóczki 5 (Simkó 5, 54.) – Hegyesi 5, Kecskés 5
Vezetőedző: Hartyáni Gábor
Kiállítva: Forgács a 47. percben

22. perc: A balösszekötő helyéről Balassa öt méterről fejjel a kapu közepébe továbbított.
1–0
45. perc: Bartyik kapott középen jó labdát, majd 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.
1–1
49. perc: Forgács kezezése miatt a megítélt 11-est Andorka végezte el, aki nagy erővel, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt.
2–1
78. perc: Schimmer a jobb oldalról keresztbe ívelte a labdát, amelyet Beke visszafejelt középre, Mihalecz pedig a védők között, estében öt méterről a kapu közepébe bombázott.
3–1

Artner Tamás: – Gratulálok a csapatnak! Mindvégig ragyogóan küzdöttek a fiúk.
Hartyáni Gábor: – Amíg küzdöttünk, nem vallottunk szégyent.

FELCSÚT SE - DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 3–1 (2–1)
Felcsút, 400 néző
Vezette: Oláh G. (7) (Vámos, Kerékgyártó)
FELCSÚT: Molnár M. 6 – Villányi 6, Szalai Cs. 7, Trampler 7 – Ribi 6, Domján 6 (Rebecsák –, 91.), Kollár 6, Móri 5 (Bojtor –, 60.), Béres 6 – Varga I. 6 (Kovacsics –, 70.), Földes 7
Vezetőedző: Komjáti András
DUNAÚJVÁROS: Tóth J. 6 – Nagy A. 5, Rátkai 5, Vaskó 6, Pénzes 5 – Riedl 5 (Kutics –, 75.), Tóth G. 6, Micskó 5 (Facko –, 65.), Szauter 6 – Szepessy R. 5, Právics 6 (Junior –, 81.)
Vezetőedző: Jakab Elek

15. perc: Pénzes vágta fel a tizenhatoson belül Földest, 11-es! A büntetőt a sértett nagy erővel lőtte a jobb alsó sarokba.
1–0
26. perc: Kavarodás után Béres jobb kapufáról kipattanó labdáját Földes három méterről pofozta a bal alsó sarokba.
2–0
38. perc: Vaskó harminc méterről beívelt szabadrúgását az elalvó védők közül kibújó Tóth Gábor fejelte a kiszolgáltatott Molnár mellett a kapu jobb oldalába.
2–1
57. perc: Varga nyolc méterről fejelt a hálóba. 3–1

Komjáti András: – Mezőnyben rengeteget hibáztunk. Úgy érzem, magabiztos volt a győzelmünk.
Jakab Elek: – Mezőnyfölényünk értelmét vesztette a saját és az ellenfél kapuja előtti bizonytalanságok miatt.