A DAC-ot nem lehet legyőzni

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2006.04.23. 01:39
Nyugati csoport

Győrött szombat délután valami olyasmi történt, amire hosszú évek óta nem volt példa. A város két legnagyobb táború csapata (az NB I-es ETO és az NB II-es Integral DAC) hatvanperces eltéréssel, szinte egy időben játszotta bajnoki mérkőzését. Egyik klub sem tért ki a másik mérkőzése elől, a döntést a szurkolókra bízták. Ők választottak. A kínálat: az ETO legutóbbi hat mérkőzésén bukdácsolt, és 5–8-as gólkülönbséggel, csupán négy döntetlenre tellett erejéből. Ezzel szemben az NB II-es kék-fehérek ez idő alatt valósággal szárnyaltak, öt győzelem, egy döntetlen, 13–2-es gólkülönbség. Nos, ezúttal a támadójáték szürkének bizonyult: a vendégek elérték céljukat, megszakadt az Integral DAC tavaszi nagy menetelése. Ráadásul az ETO-meccsen ezúttal jobban szórakozhattak a nézők, hiszen a Győr négy góllal verte meg a Pápát…

Mestermérleg
Nagy László: – Most csak ennyire futotta az erőnkből. A tavasszal továbbra is veretlenek vagyunk.
Hartyáni Gábor: – Az elért eredmény nem rossz, de úgy érzem, hogy ennél több volt ebben a mérkőzésben.

BUDAKALÁSZI MSE-CORA - HÉVÍZ FC 1–1 (0–1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Budakalász, 300 néző. Vezette: Medovarszki I. (7) (Medovarszki J., Albert I.)

BUDAKALÁSZ: Bíró Sz. 5 – Máj Z. 6, Sallai Gy. 6, Plókai 6, Kővári 6 – Nagy R. 7, Papp G. 5 (Nagy P. 5, a szünetben), Schultz 7 (Baranyai –, 86.) – Farkas 6, Hevesi-Tóth 5 (Papp Z. –, 81.), Rézmányi 5
Vezetőedző: Tóth Bálint
HÉVÍZ: Bardi 7 – Varga L. 5, Kovács Sz. 6, Németh P. 5, Harth 6 – Páli A. 5 (Kiss B. –, 73.), Czafit 6, Varsányi 6, Pogacsics 5 (Páli K. 6, 57.) – Purt 7, Rompos 5 (Kerek 6, a szünetben)
Vezetőedző: Glázer Róbert

15. perc: Varsányi Sándor jobbról, 25 méterről lövésre szánta el magát, úgy nézett ki, hogy a nem túl erős lövés könnyűszerrel Bíró Szabolcs zsákmánya lesz, a kapus kezéről azonban érthetetlen módon a jobb alsó sarokba csorgott a labda.
0–1
53. perc: A hévízi kapu előtt, az ötösön ide-oda pattogott a labda, a védők nem tudtak felszabadítani, Farkas János ott termett, és közvetlen közelről a kapuba rúgta a labdát.
1–1

Tóth Bálint: – Jól dolgoztak a fiúk, de a mai napon sajnos az i-re nem tudtuk feltenni azt a bizonyos pontot.
Glázer Róbert: – Megfogadtam, hogy nem foglalkozom a játékvezetővel, most sem teszem, ebből sejthetik... Örülök, hogy sikerült egy pontot szereznünk ezen a mérkőzésen.

PAKSI SE - GYIRMÓT SE 0–3 (0–2)
Paks, 900 néző. Vezette: Bognár T. (7) (Forgács, Szécsényi)

PAKS: Kovács A. 5 – Tóth P. 5 (Varga L. –, 65), Salamon 5, Benedeczki 6, Barics 5–2=3 – Kiss T. 6 (Gábor –, 81), Mészáros 5, Buzás 5, Báló 6 – Csehi 5, Nógrádi 5 (Heffler –, 73)
Vezetőedző: Lengyel Ferenc
GYIRMÓT: Sánta 0 – Tóth A. 6, Pék 6, Horváth R. 7, Szabó Cs. 6 – Nagy L. 6, Radics 7, Polyák 7 (Bieder –, 85), Károlyi 6 (László –, 70) – Weitner 7–2=5, Korsós A. 6 (Tóth N. –, 77)
Vezetőedző: Hannich Péter

Kiállítva: Barics (a második sárga lap után) a 39., Weitner (a második sárga lap után) a 90. percben

23. perc: Polyákot buktatták a védők a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Korsós Attila biztosan lőtte a jobb alsó sarokba.
0–1
44. perc: Nagy László átadását Weitner 17 méterről a léc alá lőtte.
0–2
80. perc: Weitner lefutotta a hazai védőket, átadását a csereként beálló Tóth Norbert tíz méterről a hálóba lőtte.
0–3

A hazai csapat fegyelmezetlenül és mélyen tudása alatt játszott, a vendégek ötletes, korszerű játékkal megérdemelten vitték el a három pontot.

Lengyel Ferenc: – Jól játszottunk, mégis kikaptunk. Sok sikert a Gyirmótnak a folytatáshoz.
Hannich Péter: – A tavalyi hazai vereségért sikerült visszavágnunk a Paksnak. Úgy tűnik, jó úton haladunk.

FC AJKA - BALATONLELLE SE 1–0 (1–0)
Ajka, 300 néző. Vezette: Deák T. (9) (Raff T., Huszár B.)

AJKA: Varga T. 7 – Giron 5, Zugor 5, Pálfi 6, Stieber 5 – Heck 6, Pákai 5, Balog Cs. 7, Kalcsó G. 7 – Szőke 5 (Szöllőskei 5, 60.), Finta 5 (Cserna –, 73.)
Vezetőedző: Mihalecz István
BALATONLELLE: Viniczai 7 – Balogh A. 5–2=3, Kenéz 6, Graszl K. 6, Wettorazzi 5 – Graszl N. 5, Buza 5, Zakar 5, Szendrei 5 (Petronovics –, 70.) – Cupik 4 (Ágoston –, 77.), Huszka 4 (Valla 5, a szünetben)
Vezetőedző: Kolovics Zoltán

Kiállítva: Balogh A. (második sárga lap után) a 86. percben

22. perc: Balog Csaba beadását kifejelték a lellei védők, Kalcsó Gábor 30 méterről, kapásból ritkán látható bombagólt lőtt a bal felső sarokba.
1–0

Két azonos képességű csapat találkozóján az ajkaiak nagy fölényben játszottak, a játékosok átérezték, hogy a bentmaradásért meg kell szerezni a három pontot. Ez ha nehezen is, de sikerült, bár ha a rengeteg helyzetet kihasználja az Ajka, nem kellett volna az utolsó pillanatig izgulnia a sikerért.

Mihalecz István: – A mai mérkőzésen a győzelem volt a legfontosabb, szerencsére sikerült kiharcolnunk.
Kolovics Zoltán: – Egyenrangú ellenfelek játszottak, a hazaiak szerencsés, jól eltalált lövéssel nyertek.

SZOMBATHELYI HALADÁS - BKV ELŐRE 0–0
A mérkőzés osztályzata: 2
Szombathely, 600 néző
Vezette: Kiss N. (8) (Deutsch, Iványi I.)

HALADÁS: Kutasi 0 – Jagodits 5, Subicz 6, Guzmics 6, Sallér 5 – Imre 5 (Mihalecz P. –, 69.), Balassa 6, Rajos 5, Beke 5 – Schimmer 5, Andorka 4
Vezetőedző: Artner Tamás
BKV ELŐRE: Szerovay 6 – Kiss A. 5, Sidó 5, Nemecsek 6, Novák 5 – Galántai 5, Matondo 6, Mohácsik 5 (Csépe –, 67.) – Busa 5 (Sándor I. –, 82.), Béres 5, Olasz 5 (Vass –, 75.) Vezetőedző: Krecska János

A BKV Előre végig fegyelmezetten, tervszerűen védekezett, ennek ellenszerét a Haladás nem találta meg.

Artner Tamás: – Helyzeteink alapján több góllal kellett volna nyernünk.
Krecska János: – Ez a döntetlen számunkra többet jelent egy pontnál.

FELCSÚT SE - MOSONMAGYARÓVÁR 4–2 (2–0)
Felcsút, 500 néző
Vezette: Gaál B. (7) (Butkai, Lémon)
FELCSÚT: Molnár M. 7 – Villányi 5, Szalai Cs. 7, Trampler 6, Csurka 6 – Ribi 6 (Béres -, 81.), Kollár 5 (Szilágyi –, 68.), Gálos 6, Móri 7 – Földes 7 (Varga I. –, 79.), Kovacsics 6
Vezetőedző: Komjáti András
MTE: Antal 5 – Szabó G. 5, Forrai 6, Pint 6, Pálla 5 – Burkus 5, Varga I. 5 (Papp I. –, 74.), Vén 5 (Takács L. 5, 59.), Király 6 – Faragó 5 (Szakáll –, 68.), Schafranek 6
Vezetőedző: Soós Imre

38. perc: Móri bal oldali beadását Antal pontosan Kovacsics elé ütötte, a csatár kilenc méterről a jobb sarokba lőtt.
1–0
39. perc: Kapu előtti kavarodás után Antal bizonytalankodott, és a gólvonal előtt álló Szalai Csaba a rövid sarokba pofozta a labdát.
2–0
48. perc: Gálos ugratta ki a leshatáron Földest, aki 12 méterről Antal lába között laposan a kapu közepébe lőtt.
3–0
50. perc: Kovacsics szöktette a kilépő Földest, a csatár 13 méterről az elvetődő kapus mellett a bal sarokba helyezett.
4–0
83. perc: Takács Lajos esett el a 16-oson belül Béres lábában, a büntetőt Schafranek laposan a bal alsó sarokba lőtte.
4–1
89. perc: Ezúttal Szalai Csaba kaszálta el Takács Lajost a büntetőterületen belül, Schafranek félmagasan a bal sarokba lőtte második tizenegyesét.
4–2

A sok hibával kezdő Felcsútnak mintegy fél óra kellett ahhoz, hogy feltörje az addig jól működő vendégvédelmet. Igaz, ehhez kellett Antal két kapitális hibája is, ám ezután már átvették Földesék a játék irányítását. A Felcsút még nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna, bár a végére két teljesen felesleges büntetővel majdnem nyílttá tette a mérkőzést.

Komjáti András: – A támadójátékunk időnként már egészen jó volt. Ha jobban koncentrálunk, nagyobb különbségű is lehetett volna győzelmünk.
Soós Imre: – Harmincnyolc percig azt játszottuk, amit megbeszéltük, majd a két szerencsétlen gól eldöntötte a mérkőzést.