Négy lelkesítő induló volt a siker titka

GY. B.GY. B.
Vágólapra másolva!
2006.04.14. 00:47
Címkék
Víctor Munoz, a Zaragoza edzője áldhatja az eszét, amiért a múlt héten másról sem papolt, mint hogy csapata nem esélyesebb az Espanyolnál a Király-kupa döntőjében. Történt ugyanis, hogy a barcelonai gárda átgázolt tanítványain, és az elmúlt évek egyik legfényesebb diadalát aratva emelhette magasba a trófeát.
Két király a Bernabéuban: Tamudo (a kupával) és II. János Károly
Két király a Bernabéuban: Tamudo (a kupával) és II. János Károly
Két király a Bernabéuban: Tamudo (a kupával) és II. János Károly
Két király a Bernabéuban: Tamudo (a kupával) és II. János Károly
Két király a Bernabéuban: Tamudo (a kupával) és II. János Károly
Két király a Bernabéuban: Tamudo (a kupával) és II. János Károly

Raúl Tamudo, az Espanyol csapatkapitánya már a 86. másodpercben bevette César kapuját, miután a leggyorsabban csapott le Iván de la Penának a lécről kipattanó labdájára. Ötven éve nem esett ilyen gyors gól a kupadöntőben. A zaragozaiak úgy érezhették magukat, mint a Real Madrid elleni elődöntő visszavágóján, amikor szintén nagyon hamar hátrányba kerültek, igaz, szemben az akkori, szintén a Bernabéuban játszott ütközettel, most sikerült egyenlíteniük. Az más kérdés, hogy nem sokkal Ewerthon fejese után a barcelonaiak új csodacsatára, Luis García ismét az Espanyolt juttatta előnyhöz, majd a második játékrészben a katalánok újabb két találata, valamint César kapus kiállítása végleg a padlóra küldte a Zaragozát.

„A hotel és a Bernabéu közötti úton nyertük meg a kupadöntőt – árulta el csapata sikerének titkát Miguel Angel Lotina, az Espanyol edzője. – Az autóbuszról megláttuk az utcán sorfalat álló szurkolóinkat, mire a játékosok elkezdték énekelni az indulóinkat. Mondhatni, az egész éves munkám kárba veszett a Zabaleta vezette kórus négy indulója után, viszont a döntőket ilyen hangulatban lehet megnyerni. Őrület, négy lelkesítő dalocskával kupát nyerni! Úgy éreztem magam, mint egy karneváli ünnepségen.”

KIRÁLY-KUPA, DÖNTŐ
ESPANYOL - ZARAGOZA 4–1 (2–1)

Madrid, 78 000 néző
V: Cantalejo. G: Tamudo (2.), Luis García (33., 86.), Coro (71.), ill. Ewerthon (28.). K: César (74.)
ESPANYOL: Kameni – Zabaleta, Lopo, Jarque, David García – Ito (Coro, 60.), Fredson (Moisés, 60.), Costa – De la Pena – Luis García, Tamudo (Pandiani, 76.)
ZARAGOZA: César – Ponzio, Alvaro, G. Milito, Toledo (Valbuena, 75.) – Oscar (Savio, 50.), Zapater, Celades (Movilla, 65.), Cani – Ewerthon, D. Milito
Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: Marozsán–Wawrinka Sanghajban, Barcelona–PSG a Bajnokok Ligájában

Minden más foci
2 órája

Balogh igen, Dárdai B. és Szalai G. nem; együtt a szöuli Aranycsapat

E-újság
2 órája

Ugrás az ismeretlenbe – Patai Gergely publicisztikája

Vízilabda
2 órája

Nyomasztó csatárkérdés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2 órája

Gálázott az Atlético Madrid, a Tottenham a hajrában mentett pontot a Bodö/Glimt ellen

Bajnokok Ligája
2 órája

Egy öngól döntött a Chelsea javára José Mourinho mostani csapata ellen

Bajnokok Ligája
2 órája

Három magyar is a pályán volt, a Liverpool kikapott a Galatától

Bajnokok Ligája
2 órája

A Bayern München 35 perc alatt lerendezte a meccsét, az Inter szintén simán nyert a BL-ben

Bajnokok Ligája
3 órája
Ezek is érdekelhetik