Lassan Ronaldo is beindul

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
Vágólapra másolva!
2006.03.28. 01:10
Címkék
A titkos favoritnak tartott Anglia és Franciaország támadói az elmúlt hetekben megmutatták, mire lehet tőlük számítani a vb-n, ha csúcsformában lesznek, most pedig az első számú esélyes, Brazília legjobb csatára, Ronaldo is jelezte, korai lenne őt leírni.
Ronaldo (fehérben) szerezte meg a Real Madrid második gólját
Ronaldo (fehérben) szerezte meg a Real Madrid második gólját
Ronaldo (fehérben) szerezte meg a Real Madrid második gólját
Ronaldo (fehérben) szerezte meg a Real Madrid második gólját
Ronaldo (fehérben) szerezte meg a Real Madrid második gólját
Ronaldo (fehérben) szerezte meg a Real Madrid második gólját

Az NSO ajánlja:

„Még inkább össze kell szednem magam, el kell érnem teherbíró képességem határát, csakhogy újra a csúcsra jussak. Tudom, sikerülni fog.”

Ronaldo alig három hete, az Atlético elleni városi derbi után válaszolta a fentieket arra a felvetésre, mit szólt López Caro edző döntéséhez, aki még csak a Real Madrid kispadjára sem jelölte. Túlzás lenne azt állítani, hogy akkoriban élete formájában futballozott, a naptári évben összesen egy gólt jegyzett a Primera Divisiónban, rengeteg helyzetet elpuskázott, ráadásul önbizalomhiánnyal is küszködött.

Aztán lassan minden megváltozott. Jöttek a lelkesítő transzparensek Brazíliából – a Flamengo drukkerei például „Ronaldo, egy nemzet áll mögötted!” feliratú drapériával üzentek –, kiállt mellette Ronaldinho – „Biztos, hogy alaposan felkészül, és élete világbajnokságát játssza Németországban” –, majd Carlos Alberto Parreira szövetségi kapitány garantálta, történjék bármi, neki, a harmadik vb-aranyára hajtó támadónak mindenképpen helyet szorít a selecao kezdőcsapatában.

Il Fenomeno (A Csoda) pedig lassan erőre kapott, a Valencia és a Betis ellen még csak helyzetig jutott, szerdán Zaragozában, vasárnap pedig otthon, a Deportivo ellen gólt is szerzett. Egymást követő két bajnokin tavaly október 15. óta nem volt eredményes, mi több, november és március közepe között összesen három gólra volt képes. Most öt nap alatt kettőt ért el.

Az meg már a társak kritikája, hogy Ronaldo ilyen hullámzó produkcióval, illetve 12 találattal is a legjobb madridi góllövő.

Aranycipő-verseny

Hiába termeli a jegyzett európai bajnokságok mesterlövészei közül a legnagyobb ütemben, átlagosan 80 percenként a gólokat Klaas-Jan Huntelaar, nem tudja megközelíteni Luca Tonit az Aranycipőért zajló versenyben, mi több, pontszámban még Samuel Eto’ót is maga elé kellett engednie. A firenzei csatár a legutóbbi négy bajnokiján háromszor köszönt be, és nagyon közel áll ahhoz, hogy első olaszként megkapja a díjat. A legjobb tízben három támadó – Toni, Andrij Sevcsenko, David Trezeguet – is a Serie A-t képviseli.

Luca Toni vezetésével fölényben a Serie A
klubgólszorzópontszámheti gólváltozás
1. Luca ToniFiorentina2525010
2. Samuel Eto’oBarcelona222442+2
3. Klaas-Jan HuntelaarAjax291.543.51–1
4. Tarmo NeemeloTVMK411410–1
5. David TrezeguetJuventus202400–1
6. Andrij SevcsenkoMilan192381+2
Miroslav KloseWerder Bremen192381+2
Ruud van NistelrooyMan. United192380–2
Thierry HenryArsenal192380–2
10. PauletaPSG1723400
Magyarázat: Az Aranycipő-versenybe a 2005–2006-ös idényben (tavaszi–őszi rendszerben zajló sorozatoknál a 2005-ösben) a bajnokságokban szerzett gólok számítanak bele, egy szorzószám korrigálásával. A legerősebbekben szerzett gólok duplán számítanak, utána pedig 1.5, illetve 1 az együttható. Táblázatunkban a játékosok neve után klubjukat, góljaik számát, a bajnokságuk szorzószámát, az összpontszámukat, az előző héten elért találataik számát, illetve az előző héthez képest helyezésben bekövetkezett változást tüntettük fel.

Címlapsztorik

kicker (német): - A német szaklap Tiszta öröm címmel, illetve a motoros ünneplést előadó Delron Buckley és Ebi Smolarek képével a Dortmund váratlan hamburgi sikerének állít emléket. A cím persze utalás lehet a Bayernre is, amely – a BVB-nek hála – megint kilencpontos előnnyel vezet.

o jogo (portugál): - Nani (Sporting, balra) és Hugo Almeida (Porto) gólörömével a portugál sportlap a bajnoki címért vetélkedő két óriás párviadalát próbálja kiemelni.

as (spanyol): - A madridi érdekeltségű lap hosszabb távon igyekszik tőkét kovácsolni a Deportivo elleni 4–0-s diadalból, és a következő forduló Barcelona elleni csúcsrangadójára utalva, a „Félelem nélkül a Camp Nouban” címmel, illetve a magára találó Ronaldo képével próbáljuk buzdítani az ezüstre hajtó királyi gárdát. ---- A ---- &
Legfrissebb hírek

Ha Amorim távozik, Xavi lehet a megoldás a Manchester Unitednél – sajtóhír

Angol labdarúgás
22 perce

Dobogó az NB I-ben, világbajnokság a válogatottal? – Vitális Milán-interjú

Labdarúgó NB I
24 perce

Karate: három magyar első hely született a debreceni sinkyokusin Eb-n

Egyéb egyéni
27 perce

Hetedosztályú német csapatnál folytatja Vadócz Krisztián

Minden más foci
42 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
52 perce

Fetter Erik: Ezzel az együttműködéssel nagyon közel kerülünk a tűzhöz

Kerékpár
1 órája

Marozsán Wawrinka, Fucsovics Munar ellen kezd Sanghajban

Tenisz
1 órája

Budapest Maraton Fesztivál: világraszóló teljesítményre készül Boronkay Péter és Nagy András

Atlétika
1 órája
Ezek is érdekelhetik