Kilenc emberrel egyenlítettek

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2006.03.28. 01:10
Argentínában ismét megállt az élet kilencven perc erejére, hiszen az ország két legnagyobb csapata, a Boca Juniors és a River Plate csapott össze egymással. A derbi szikrázó csatát, piroslapáradatot és pontosztozkodást hozott.
Pato, azaz Roberto Abbondanzieri kapus kiállítása sem pecsételte meg a Boca Juniors sorsát a River Plate elleni örökrangadón
A Boca Juniors–River Plate párharc 178. bajnoki kiadása ugyanúgy döntetlenre végződött, mint a 177., de ég és föld volt a különbség a két pontosztozkodás között, a szaksajtó szerint ugyanis minden idők egyik legizgalmasabb örökrangadóját játszották a hét végén a nagy ellenlábasok.

Az első félidőben a Boca játszott fölényben, mégis a vendégek lőttek gólt, a fordulást követően viszont elvben a Rivernek volt nagyobb esélye a gólszerzésre, mivel a Bocából kiállították Abbondanzierit és Krupoviesát is (miközben a túloldalon is volt egy piros lap), de nem tudta kihasználni az emberelőnyt. Sőt a hajrában feltámadó hazai együttesnek – két veteránjának, Guillermo Barros Schelottónak és Martín Palermónak köszönhetően – sikerült egyenlítenie.

Mint mindig, óriási várakozás és felhajtás előzte meg a superclasicót, a két klub elnöke alaposan összerúgta a port a jegyeladások miatt: a Boca csupán 3000 jegyet akart adni a Rivernek, amely azonban 4500 belépőt követelt magának. A vitát végül – egy 1997-es jogszabályt megszegve – a Belügyminisztérium döntötte el, engedélyezte, hogy 1500-zal több riveres mehessen el a Bombonera-stadionba. Daniel Passarella, a River edzője is feltűnést keltett a meccs előtt: folyamatosan ostorozta az ősi riválist, azt hangoztatva, mennyivel jobb a csapata a genovaiaknál. Híven tükrözi Passarella túlzott magabiztosságát, hogy a Kaiser már pénteken lefoglalt egy éttermet a győzelem megünneplésére...

Túl korai volt azonban inni a medve bőrére. Bár a 89. percig a milliomosoknak állt a zászló, végül meg kellett elégedniük egy ponttal, miután a csereember, Schelotto felvágásáért megítélt tizenegyest Palermo értékesítette. A Boca úgy örült a döntetlennek, mintha nyert volna.

Clausura (Zárás)11. forduló

Boca Juniors–River Plate 1–1 (Palermo 89. – 11-esből, ill. Farías 39.)

San Lorenzo–Gimnasia La Plata 2–2 (González 23., Ulloa 49., ill. Cervera 41., Vargas 87.)

Instituto–Racing Club 1–0 (Caprari 17.)

Gimnasia J.–Argentinos Juniors 3–1 (Damonte 12., Sosa 33., Oyola 56., ill. Osorio 55. – 11-esből)

Lanús–Quilmes 2–0 (Aguirre 63., Pelletieri 90.)

Vélez Sársfield–Arsenal 0–0

Estudiantes La Plata–Colón 1–2 (Calderón 70., ill. Hernández 77., Ramírez 91.)

Rosario Central–Tiro Federal 3–0 (Loeschbor 18., Rivarola 48., Vitti 53.)

Independiente–Banfield 1–2 (Agüero 75. – 11-esből, ill. Sand 29., Galarza 66.)

Olimpo–Newell’s Old Boys 0–2 (Husaín 17., Ortega 63.)

Az élcsoport: 1. Newell’s 23 pont, 2. River Plate 22, 3. Boca Juniors 21 (20–9), 4. Gimnasia de Jujuy 21 (18–12), 5. Vélez 20, 6. Colón 19